Nezapamćen skandal! Pogledajte kako tajkunski Danas nastavlja kampanju za Kurtija i protiv ZSO, vređajući i Republiku Srpsku i Srbe!
Podeli vest
Tajkunski list „Danas“ objavio je skandalozan tekst u kojem je doslovno nastavio da vodi antisrpsku kampanju za Aljbina Kurtija!
Tajkunski Danas objavio je tekst o prištinskom "odbijanju uslovljavanja člansta u Savetu Evrope satusom ZSO", pod naslovom "Štetna odluka ili izbegavanje zamke "Dodik Republika"" u kome, vređajući Republiku Srpsku i Srbe u Srpskoj, nastavlja da radi protiv države Srbije i svog naroda!
Profesor dr Jelica Stefanović Štambuk sa Fakulteta političkih nauka gostovala je u "Info jutru" na Informer TV gde je govorila o formiranju Zajednice srpskih opština na Kosovu.
Prijem tzv. Kosova u Savet Evrope nije na agendi sednice Komiteta ministara spoljnih poslova koja se održava naredne nedelje, rečeno je Glasu Amerike u toj međunarodnoj organizaciji.
Premijer lažne države Aljbin Kurti izjavio je da je za žaljenje što saveznici uslovljavaju članstvo tzv. Kosova u Savetu Evrope. On je, nakon reakcije evropskih zemalja, a posebno Francuske i Nemačke, potpuno besan, a još mu je više "trn u oku" velika pobeda politike predsednika Srbije Aleksandra Vučića po pitanju članstva tzv. Kosova u Savetu Evrope.
Bivši sudija Ustavnog suda Kadri Krieziu smatra da premijer Kosova Aljbin Kurti treba da pošalje nacrt statuta Zajednice srpskih opština Ustavnom sudu kako Priština ne bi trpela veoma ozbiljne posledice.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti uporno pokušava da, kriminalizujući sever KiM, nađe opravdanje za fizičko i pravno nasilje koje sprovodi nad srpskim narodom, previđajući namerno da je i po zvaničnim statistikama koje je vodila policija u Prištini sever KiM bio najbezbedniji deo pokrajine.
Pošto vlada premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija nije preduzela nijedan korak u pravcu formiranja Zajednice srpskih opština (ZSO), Francuska je od članica Saveta Evrope (SE) zatražila odlaganje odluke o članstvu Prištine u toj organizaciji, piše Albanijan post pozivajući se na diplomatske izvore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Profesor dr Jelica Stefanović Štambuk sa Fakulteta političkih nauka gostovala je u "Info jutru" na Informer TV gde je govorila o formiranju Zajednice srpskih opština na Kosovu.
Prašina koju je podigla afera "deda", čiji je glavni akter Žaklina Tatalović, novinarka N1, ne stišava se, nakon što je Informer otkrio da Tatalović nije unuka akademika Nikole Hajdina.
Beogradski zoološki vrt ovih dana ponovo je u centru pažnje zahvaljujući pravom "bebi bumu" - na svet su gotovo istovremeno stigli mladunče dvogrbe kamile i mala alpaka, koji su već osvojili srca posetilaca.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje obaveštava svoje korisnike o datumima isplate penzija i ostalih prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja za april 2026. godine.
U Osnovnu školu "Svetozar Marković" u Sjenici danas je učenik sedmog razreda M. S. doneo pištolj, a tim povodom se za Informer oglasio i direktor ove ustanove ukazujući da će biti preduzete sve mere protiv sedmaka.
Pripadnici Policijske uprave u Nišu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u ovom gradu, intenzivno rade na identifikaciji osoba koje su, kako se sumnja, pokušale da prevare više građana.
Izraelske snage presrele su tokom noći desetine čamaca kojima su aktivisti pokušali da probiju pomorsku blokadu i dopreme humanitarnu pomoć u Pojas Gaze.
Podnosioci zahteva za američke vize ubuduće će morati da potvrde da se ne plaše progona u svojim matičnim zemljama, što je deo novih mera administracije Donalda Trampa usmerenih na ograničavanje dolaska potencijalnih tražilaca azila.
Lider stranke Tisa, Peter Mađar, koji bi uskoro trebalo da preuzme funkciju premijera Mađarske, zatražio je proširenje prava mađarske manjine u Ukrajini kao uslov za podršku početku pregovora o njenom pristupanju Evropskoj uniji.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je danas da predsednik Rusije Vladimir Putin nije uputio poziv predsedniku Sjedinjenih Američkih Država Donaldu Trampu da prisustvuje paradi povodom Dana pobede 9. maja u Moskvi.
Premijera treće sezone serije "Kuća zmaja" ("House of the Dragon") zakazana je za 22. jun na HBO Max striming platformi, dok će se istog dana u 21.00 sat emitovati i na HBO kanalu.
Lik Aleksandra Lanskog privlači veliku pažnju gledalaca serije "Katarina Velika", a mnoge zanima ko je zapravo bio mladi plemić koji je osvojio srce jedne od najmoćnijih žena u istoriji.
Američka istraživačka organizacija za veštačku inteligenciju OpenAI nalazi se u centru pažnje investitora uoči objave kvartalnih rezultata najvećih svetskih tehnoloških giganata, iako sama ne objavljuje finansijske izveštaje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar