Opasno! Pakleni plan nakon usvajanja rezolucije o Srebrenici - Bošnjaci će od Srbije tražiti milijarde!
Podeli vest
Bošnjački političari iz Sarajeva tražiće od Srbije milijarde dolara "ratne odštete" ako u Generalnoj skupštini UN bude usvojena sramna rezolucija o navodnom genocidu u Srebrenici!
Ovo potvrđuje Nedim Ademović, bivši šef kabineta predsednika Ustavnog suda BiH, koji je rekao da će se milijarde dolara ratne odštete zahtevati na osnovu američkih presuda protiv Radovana Karadžića i obnavljanjem tužbe protiv Srbije.
Vlada Republike Srpske je uz 31. izveštaj Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija dostavila i zaključke Međunarodne komisije za istraživanje stradanja svih naroda u srebreničkoj regiji u periodu 1992-1995. godine u kojoj je, nakon temeljne istrage, utvrđeno da su ubistva u Srebrenici 1995. godine bila ratni zločin, ali da se nije dogodio, niti pojedinačni zločin genocida, niti genocid uopšte.
Ovaj tekst – ova studija je neminovno dugačka. Težište studije je na najavljenoj Rezoluciji o Srebrenici. Da bi ova tema bila celovito obrađena, bilo je neophodno da se objasni šta znači pojam "genocid", i da se prikaže deo duge istorije genocida u svetu.
14.05.2024
10:09
- Siguran sam da će pravni timovi pokušati da objasne da Radovan Karadžić nije počinio zločine kao fizičko lice, već kao javni dužnik koji je bio, pre svega, politički vođa jednog režima koji je davao naloge vojnoj sili da počini zločine koji su počinjeni. Ako postoji trenutno raspoloženje u vezi sa rezolucijom o Srebrenici, to je talas koji će potrajati. Srbija, koja je članica UN, može dići ruku protiv rezolucije, ali onog momenta kad većina usvoji tu rezoluciju, ona će biti obavezna da poštuje ono što je odlučeno. To znači da će morati i ona da učestvuje na komemorativnim svečanim sednicama koje se tim povodom budu organizovale... - rekao je Ademović.
Novinar Nikola Tomić rekao je, govoreći o podšci koji Milan St Protić daje rezoluciji o Srebrenici, da bi on bio savršeni predsednički kandidat ujedinjene opozicije.
Predsednik crnogorskog parlamenta Andrija Mandić izjavio je da je na sastanku predstavnika parlamentarne većine u Skupštini Crne Gore bilo reči o rezolucijama o Srebrenici i Jasenovcu, ali da nije postignuta saglasnost oko tih tema jer se čeka stav predstavnika Vlade na sastanku lidera regiona u Kotoru 16. maja.
14.05.2024
08:48
DNP CG Ovo je produžetak rata optužbama, izazivanje i podsticanje opsesivne mržnje bez kraja, odnosno sejanje starog semena nove mržnje i pokušaj da se obeleže novi krivci. Destabilizacija političke situacije na Balkanu.
Komentarišući ove navode, ministar informisanja i telekomunikacija Dejan Ristić kaže da kao istoričar jasno može da potvrdi da genocida u Srebrenici nije bilo.
- Srbija je uvek jasno i odlučno osuđivala zločin u Srebrenici iz jula 1995. godine. Mi nismo saglasni sa kvalifikacijom da je to 'genocid', ovo sada ne govorim kao ministar već kao istoričar. Taj zločin jeste zločin, nema nikakve dileme, ali ne sadrži elemente genocida. Pre svega, ne sadrži genocidnu nameru, a potom i genocidne radnje. I to je potpuno jasno! Ono na čemu radimo 24 sata dnevno jeste da što veći broj država ne bude u sali, da bude uzdržan, odnosno da glasa protiv rezolucije. Na taj način ne može da se postigne apsolutna većina u Generalnoj skupštini UN - naglašava Ristić.
Istoričar Predrag Marković ističe da, ako bude usvojena rezolucija o Srebrenici, teško da će bilo ko moći da spreči i da se Izrael optuži za genocid u Pojasu Gaze.
- Ukoliko prođe rezolucija o Srebrenici, biće teško nekoga sprečiti da ne optuži Izrael za genocid. Ovo što je Izrael uradio u Pojasu Gaze prevazilazi ceo rat u BiH, a kamoli Srebrenicu - zaključuje Marković.
Tajkunski "Danas" koji kontroliše opozicija ne prestaje da Srbima lepi etiketu genocidnog naroda, govoreći kako je i Vučićeva borba da se spreči izglasavanje rezolucija o Srebrenica u UN "nastavak genocidne politike”!?!
Đorđe Vukadinović, bivši poslanik u Skupštini Srbije i politički analitičar koji je kritičan prema vlasti u Srbiji, priznao je da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić i državni vrh grčevito bore da Rezolucija o navodnom genocidu u Srebrenici ne prođe u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.
Poslanik Demokratske narodne partije u Skupstini Crne Gore Milun Zogovic rekao je da je cilj rezolucije o navodnom "genocidu" u Srebrenici prikrivanje istorijske istine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vlada Republike Srpske je uz 31. izveštaj Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija dostavila i zaključke Međunarodne komisije za istraživanje stradanja svih naroda u srebreničkoj regiji u periodu 1992-1995. godine u kojoj je, nakon temeljne istrage, utvrđeno da su ubistva u Srebrenici 1995. godine bila ratni zločin, ali da se nije dogodio, niti pojedinačni zločin genocida, niti genocid uopšte.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i najvišom temperaturom do 10 stepeni. Ujutru nas očekuje mraz, a tokom dana biće suvo i relativno toplo.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Na dramatičnom snimku sigurnosnih kamera na jednoj zgradi u Čačku zabeležen je uznemirujući napad koji se dogodio u ulazu u objekat, a okolnosti incidenta zasad nisu u potpunosti razjašnjene.
U noćnom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Rjazanjsku oblast povređene su dve osobe, potvrdio je guverner Pavel Malkov. Povređenima je ukazana ambulantna pomoć i, prema zvaničnim informacijama, nisu životno ugroženi.
Evropska komisija saopštila je da pokreće primenu novog mehanizma za korekciju cene ruske nafte, kojim se prvi put uvodi automatski i dinamički sistem za određivanje gornje granice cene.
Rusija nema nikakve teritorijalne pretenzije prema Grenlandu i ne planira agresivne poteze u Arktiku, izjavio je ambasador Rusije u Danskoj Vladimir Barbin.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zapretio je da će primeniti Zakon o pobuni ukoliko zvaničnici savezne države Minesote ne zaustave demonstrante koji, prema njegovim rečima, ciljaju pripadnike imigracionih službi.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar