Vučić sa premijerom Gruzije razgovarao o svim izazovima sa kojima se Srbija suočava!
Podeli vest
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Vlade Gruzije Iraklijem Kobahidzeom.
Otvoren razgovor sa premijerom Gruzije Iraklijem Kobahidzeom o svim izazovima sa kojima se Srbija suočava na regionalnoj i međunarodnoj sceni, svim pitanjima od značaja za naše dve zemlje, daljem razvoju političkih odnosa, uspostavljanju direktne avio-linije Beograd i Tbilisi i unapređenju ekonomske saradnje dve zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će naredni period biti težak za Srbiju, kao i da odlaganja sednice Generalne skupštine UN o rezoluciji o Srebrenici više neće biti, jer se, kako je rekao, stvara velika nervoza oko tog pitanja.
17.05.2024
08:14
Obavestio sam premijera Kobahidzea o dešavanjima na Kosovu i Metohiji i zahvalio na principijelnom stavu Gruzije po pitanju poštovanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Srbije i nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti takozvanog Kosova.
Razmenili smo mišljenja o svim kompleksnim globalnim i regionalnim pitanjima, a ja sam naglasio da se Srbija čvrsto zalaže za očuvanje mira i stabilnosti u regionu. Takođe sam upoznao premijera Kobahidzea o stavu Srbije u pogledu usvajanja Rezolucije o Srebrenici i ponovio principijelan stav naše zemlje po ovom pitanju, ističući važnost poštenog i uravnoteženog pristupa istorijskim događajima. Zamolio sam ga za podršku Gruzije i zahvalio na razumevanju pozicija Srbije koja se bori za svoju zemlju i svoj narod, pravo i pravdu.
Pomirio sam se ja sa svojom političkom sudbinom, kao što je maršal Žukov rekao: "Neki nam mu Evropi nikada neće oprostiti što smo ih oslobodili", kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić za RTS.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da postoje četiri cilja za donošenje rezolucije o Srebrenice i da je prvi da se u krajnjoj instanci ukine Republika Srpska.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas osma epizoda Exatlona, koja donosi pregršt uzbudljivih momenata, ali i jednu novinu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Deo audio poruka za koje tužilaštvo Crne Gore tvrdi da ih je slao vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, a u kojima se govori o ratu klanova gde navodi da su "škaljarci" započeli sukob, dospeo je u javnost, a radi se o delu dokaznog materijala u sudskim postupcima koji se vodi pred nadležnim Višim sudom u Podgorici.
Pred Višim sudom u Podgorici nastavljeno je suđenje grupi optuženoj za likvidacije dvojice državljana Srbije, slučaj koji je godinama bio obavijen velom misterije i kasnije povezan sa obračunima najmoćnijih kriminalnih klanova u regionu.
Oružani napad u kafiću u Dečanima, u kojem su ranjene tri osobe, među njima i dvojica Srba, dobio je sudski epilog određivanjem pritvora osumnjičenom Albancu.
Ilija Racović (35) uhapšen je danas u Nikšiću. Racović je osumnjičen za krivično delo neovlašćenja proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga u saizvršilaštvu, povratnika u izvršenju krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe oružja i droga.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.
Sastanak najviših američkih i danskih zvaničnika o Grenlandu premešten je iz Bele kuće u Ajzenhauerovu zgradu, a početak razgovora obeležio je i manji bezbednosni incident sa novinarom, u senci pojačanih tenzija nakon oštrih izjava Donalda Trampa.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunima demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 2.500 ljudi, prema podacima američke grupe za ljudska prava, dok pojedini izvori upozoravaju da bi taj broj mogao biti drugačiji. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Američka vojna intervencija protiv Irana mogla bi uslediti u naredna 24 sata, dok SAD povlače deo osoblja iz baza na Bliskom istoku zbog rastućih tenzija, piše Rojters.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
Na društvenim mrežama ovih dana pojavio se konceptualni trejler za istorijski film posvećen Boju na Kosovu iz 1389. godine, koji je u potpunosti realizovan uz pomoć savremenih alata veštačke inteligencije.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Estradni umetnik Boban Rajović održao je koncert na Floridi za Srpsku novu godinu na koju je došao luksuznim "rols-rojsom" i od kojeg je zaradio 35.000 dolara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar