Ponovo kamenovana srpska škola u Gojbulji na KiM! Prisutan strah kod roditelja i đaka - oglasio se direktor! (VIDEO)
Podeli vest
Osnovna škola „21. novembar“ u Gojbulji, kod Vučitrna, kamenovana je u nedelju od strane grupe dečaka albanske nacionalnosti, potvrdio je direktor škole Vukašin Mitrović, dodajući da je tom prilikom polomljeno staklo na vratima i oštećena kamera.
Incident se, prema rečima Mitrovića, dogodio u nedelju u 17.20 časova.
Američki Stejt department saopštio je da je razočaran “što je Kosovska policija preduzela akciju u finansijskim institucijama na severu Kosova po nalogu Ministarstva unutrašnjih poslova”.
21.05.2024
09:14
- Dogodio se jedan incident da je grupa dečaka albanske nacionalnosti u školi `21. novembar` u Gojbulji polomila vrata, tačnije stakla na vratima, i oštetila kameru. Imamo sve dokaze snimljene na kameri, toliko su bili uporni dok je nisu slomili - istakao je Mitrović.
Slučaj je, ističe, uredno prijavljen policiji.
- Došli su na uviđaj policajci, bili su tu i policajci srpske nacionalnosti, kasnije je došao i Kfor. Inspekcija iz Prištine je uzela snimke i videćemo šta će dalje da se događa sa tim slučajem, da li će privesti te počinioce ili ne. Načinjena je materijalnna šteta, inspektorat je dao svoju procenu, negde oko 200 evra, tako da je što se toga tiče, uviđaj izvršen, sada čekamo samo rezultate - rekao je on.
Međunarodna zajednica, ćuti i nemo posmatra Kurtijev divljački juriš na uskraćivanje prava na rad zaposlenima i egzistenciju celokupnog srpskog stanovništva u južnoj srpskoj pokrajini kako stoji u Rezoluciji 1244, ili je repetirana puška u radnike banke (osim pravog naziva - oružana pljačka) za Kurtija i njegove mentore normalna stvar za dopunu fajla o realizaciji uslova za ulazak u svet prava i demokratije, izjavila je danas predsednica Skupštinskog odbora za KiM Danijela Vujičić povodom zatvaranja Poštanske štedionice na KiM
Srpska lista saopštila je povodom današnjeg upada tzv. kosovske policije u ekspoziture Poštanske štedionice u Kosovskoj Mitrovici, Zvečanu, Zubinom potoku i Leposaviću, da se nastavlja progon svega srpskog sa prostora Kosova i Metohije, a u skladu sa naredbom i planom premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.
20.05.2024
19:04
Prema rečima direktora, godišnje se dogode dva do tri incidenta - kamenovanje škole, krađa, provociranja đaka i osoblja...
- Jedne godine su čak pokrali inventar, kompjutere i oštetili su baš dosta školu što se unutrašnjosti tiče. Dva do tri puta imamo te incidente gde kamenuju školu, lome staklo, obijaju vrata, pa čak znaju decu i osoblje koje radi u školi, a nađe se van škole, kada krenu kući, da provociraju, psuju i tako dalje - rekao je Mitrović.
Škola, kako ističe, ima mali broj đaka, petnaestak, a strah je prisutan kako kod roditelja, tako i kod dece i osoblja škole.
- Roditelji naravno doprate decu do škole, kad se završi nastava, prate ih nastavnici, razredne starešine ili neko iz osoblja koje radi u školi. Strah uvek postoji, jer smo imali te slučajeve da su deca napadana bila, čuli ste za slučaj Perića malog kada je dete bilo napadnuto samo zbog toga što je nosilo krstić oko vrata. Sve je etnički motivisano, jer pazite, to je selo koje ima veći broj stanovnika srpskog porekla, a Albanci su zadnjih par godina krenuli da se doseljavaju i oni svoju školu nemaju tu u selu, putuju do Vučitrna ili ne znam gde idu u školu, i onda oni dođu u školsko igralište gde imamo terene za fudbal, tobogane, klackalice i ljuljaške za decu, niko im ne brani, igraju se ali oštete i imovinu posle, a naravno naša deca kada oni dođu tu moraju da se povuku da ne bi došlo do incidenta - rekao je Mitrović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američka mornarica razvija autonomni ratni brod klase Liberty, koji će moći da plovi do tri meseca bez ijednog člana posade. Projekat realizuju Blue Water Autonomy i Damen Shipyards, a prvi brod je blizu porinuća.
Pevačica Kaja Ostojić svojim prisustvom i glasom upotpunila je žurku za kraj Exatlona, a zapevala je specijalno za glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića i Jovana Radulovića Jodžira.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a u brdsko-planinskim predelima jugozapadne Srbije posle podne je moguća kratkotrajna kiša. Temperature od minus 2 do 19 stepeni.
Bivši predsednik Crne Gore Milo Đukanović Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK) nikada nije prijavio ijedan komad oružja, a po svemu sudeći arsenal pronađen u kući njegovog brata Aca jeste njegov!
Specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država Stiv Vitkof izjavio je da su se vodeći iranski pregovarači početkom godine hvalili da kontrolišu 460 kilograma visoko obogaćenog uranijuma od 60, što je dovoljno za izgradnju 11 nuklearnih bombi.
Iranska balistička raketa "Sadžil" ima maksimalni domet do 2.000 kilometara, prema podacima Međunarodnog instituta za strateške studije (IISS), uglednog istraživačkog centra za bezbednost i odbranu.
Treći dan američko-izraelske operacije protiv Irana i uzvratnih udara Teherana na Izrael, američke baze i ambasade, ali i druge lokacije u regionu Bliskog istoka. Pratite uživo na Informer.rs.
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
Usvajanje psa nije samo emotivna odluka, već i velika odgovornost koja traje godinama. Stručnjaci su otkrili koje tri rase se smatraju najproblematičnijim za čuvanje.
Lagani, cvetni mirisi savršeno se uklapaju u dolazak toplijih dana, jer sa sobom nose energiju, vedrinu i osećaj čiste svežinem, a evo kojih pet su idealan izbor.
Korisnici Ajfona primetili su da se opcije za prihvatanje i odbijanje poziva ne pojavljuju uvek na isti način. Ponekad vide klasična dugmad Accept i Decline, dok u drugim situacijama ne postoji opcija za odbijanje poziva.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar