Danas, kada posmatramo globalnu političku scenu i promišljamo o našem mestu ulozi na njoj, kojoj težimo i kao država i kao narod, zaključak koji se nužno nameće jeste - da smo svi, da moramo biti, uz Aleksandra Vučića I da zdušno podržavamo njegovu borbu u Ujedinjenim Nacijama u Njujorku. Poruka koju on šalje jasna je i nedvosmislena: "Mi nismo genocidan narod!, kaže član Glavnog odbora SNS.
Prema njegovim rečima, podići glas protiv nepravednih optužbi i pogrešnih percepcija nije samo pitanje nacionalnog ponosa, već to je pitanje istine.
- Sukobi iz prošlosti ostavili su duboke rane na Balkanu, ali oni koji bi danas da ceo naš narod prikažu u crnoj boji, bez istinskog i istorijskog razlikovanja i razumevanja, ne doprinose zarastanju tih rana, niti pomirenju i izgradnji mirnije, zajedničke, budućnosti. Aleksandar Vučić stoji na čelu značajne misije: predstaviti Srbiju u pravom svetlu, braniti njen ugled i boriti se za pravedan tretman na međunarodnom planu. To nije mali zadatak. Izaći pred Ujedinjene Nacije, taj najviši svetski forum međunarodne saradnje, ali i međunarodnog prava, gde se kroje istorijske odluke, zahteva hrabrost i odlučnost. Vučić to čini ne samo kao predstavnik vlasti, već kao glas našega naroda, koji odbija da bude nepravedno optužen i pogrešno predstavljen - ističe Đorđević, i dodaje:
- Poruka "Mi nismo genocidan narod!" odjekuje danas svetom, pre svega jer je utemeljena na istini i pravednosti. Svi narodi imaju svoje svetle i svoje tamne trenutke, ali kolektivna krivica nije ono što odgovara istini I ne bi trebala da se odnosi na one koji danas teže miru i saradnji. Vučićeva borba nije samo politička; ona je borba za dušu naše nacije, za pravo da budemo vidjeni onakvi kakvi jesmo danas, a ne samo po tamnoj senci zajedničke prošlosti celog regiona. Stoga, kada Vučić u UN-u u Njujorku govori u naše ime, svako od nas treba da oseti odgovornost i ponos. Ponos što pripadamo narodu koji ne zaboravlja svoju istoriju, koji je spreman da brani svoju čast, ali i narodu koji je za dijalog i saradnju, koji teži miru, progresu i međusobnom razumevanju, narodn koji je okrenut budućnosti. Podrška koju pružamo našem predsedniku i njegovoj misiji nije samo podrška njemu kao političkoj figuri; to je podrška težnji cele naše nacije ka pravednijem i istinitijem svetu, podrška istini i pravu, pravdi. Svi smo mi danas uz Vučića, ne samo kao predsednika, već kao simbola otpora prema nepravdi i zastupnika bolje budućnosti za naš narod. Bez obzira na političke stavove ili razmišljanja, ovaj trenutak trebalo bi da nas ujedini u zajedničkom cilju: pokazati svetu pravo lice Srbije, lice koje nije obeleženo prošlošću, već koje se okreće prema budućnosti. Ujedinjeni u toj težnji, postajemo snažniji, otporniji i bliži ostvarenju naših zajedničkih snova - ističe Đorđević.
Narodna skupština Republike Srpske sa 65 glasova "za" od ukupno prisutnih 65 narodnih poslanika, usvojila je Protest protiv kršenja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u Bosni i Hercegovini i opšteg međunarodnog prava koji je razmatran u okviru tačke dnevnog reda nazvane, "Stav NSRS o predloženoj rezoluciji o Srebrenici".
Stalna predstavnica Nemačke u Ujedinjenim nacijama Antje Lendertse koja se ističe u gnusnim optužbama protiv srpskog naroda za genocid rođena je u gradu koji se 1942. godine proglasio "gradom bez Jevreja".
U Njujorku se danas, u organizaciji Stalne misije Republike Srbije pri Ujedinjenim nacijama, održala panel diskusija „Mi govorimo, jer oni ne mogu - glasovi koje treba čuti“- svedočanstva svedoka i žrtava rata u BiH. Na kraju panel diskusije obratio se predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je izmeđuu ostalog, rekao šta se dešavalo kada se Nemcima obratio naš stalni prdstavnik u UN.
Ministar spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić apelovao je na mreži Iks na sve članice Ujedinjenih nacija da se suprotstave usvajanju rezolucije o tzv. genocidu u Srebrenici.
Rezolucija o Srebrenici može da bude tačka razdora, napisao je predjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić u pismu upućenom crnogorskom premijeru Milojku Spajić.
Aktivistkinja i simpatizerka beogradske opozicije Staša Zajović iz Žena u crnompotvrdila je za islamističku "Slobodnu Bosnu" ono na šta predsednik Srbije nedeljama unazad upozorava - da će se našem narodu prišiti žig genocidnog, iako svetski moćnici i EU tvrde da je u pitanju "individualna odgovornost".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slučaj navodnog pretučenog i preminulog maloletnika iz Valjeva ponovo je dospeo u fokus javnosti nakon novih polemika na društvenim mrežama i optužbi koje prate smrt jednog policijskog službenika.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Jeziva saobraćajna nesreća dogodila se večeras na uglu Sazonove ulice i Ulice vojvode Dragomira na Vračaru kada je automobil naleteo na ženu koja je sa detetom bila na trotoaru.
Radnica V. R. (61) teško je povređena nakon što je pala kroz otvoreni prostor sa trećeg na drugi sprat magacinskog dela objekta preduzeća "Put Gross" u Bijelom Polju.
Najrealniji apokaliptični scenario koji može izazvati veštačka inteligencija (AI) neće uključivati robote ubice ili samosvesne superkompjutere, već direktan i razoran udarac na globalni poreski sistem.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
NATO saveznici pripremaju ogroman paket vojne pomoći za Ukrajinu vredan približno 140 milijardi evra, koji bi trebalo da se realizuje do kraja 2027. godine.
Sledeća faza rata između Rusije i Ukrajine mogla bi da donese masovne udare na velike urbane centre, nalik na ozloglašeni "rat gradova" iz iransko-iračkog sukoba tokom osamdesetih godina prošlog veka.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Anemija se često razvija postepeno, a prve simptome moguće je primetiti upravo na licu. Obratite pažnju na ove promene koje mogu ukazivati na nedostatak gvožđa.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Folker Darko Lazić našao se danas u centru skandala kada je isplivala njegova fotografija sa jednom ALbankom na kojoj su pokazivali dvoglavog orla, o čemu je ponovo progovorio i izneo novu stranu priče.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.