'Svi uz Vučića' - Popović: Borba za istinu i pravdu zajedno sa nezavisnim i slobodnim nacijama!
Podeli vest
Odbrana časti i dostojanstva Srba, velike i istorijske nacije; čuvanje njene nezavisnosti i slobodarskog duha, koji ju je oblikovao i odredio njeno mesto u Evropi; zaštita srpskog prava na slobodu i postojanje na svakom mestu Balkana gde se služi Bogu i Svetom Savi, i gde se ponosno vijori crveno-plavo-bela trobojka i orao Nemanjića; borba za istinu i pravdu zajedno sa svim istinski nezavisnim i slobodnim nacijama.
Ovo poručuje ministar bez portfelja Nenad Popović ističući da je to velika misija Aleksandra Vučića. Njegovo saopštenje prenosimo u celosti:
Danas upućujem još jednom jasnu i nedvosmislenu podršku Aleksandru Vučiću u borbi koju vodi za istinu i pravdu koje se prvenstveno tiču srpskog naroda.
Grčki list Demokratija objavio je danas tekst u kome je navedeno da se sprema nova izdaja Srba, jer je Grčka spremna da podrži "ludački" zahtev da se zločin u Srebrenici proglasi genocidom zato što to od nje traže Nemci.
23.05.2024
12:05
''To je velika istorijska misija i borba predsednika Aleksandra Vučića koju danas vodi u ime čitavog Srpskog naroda na najvažnijem mestu svetske politike.
Kakav god bio rezultat današnjeg glasanja pod pritiskom svetskih moćnika, hrabrost da se brani srpska sloboda i čast zauvek će ostaviti trag u svetu o postojanju jedne odvažne nacije i njenog predsednika da ustane protiv svih ovih lažnih optužbi koje protiv nje traju već tri decenije.
Srpski narod , narod stradalni i narod nad kojim su izvršeni genocidi i progoni tokom čitavog dvadesetog veka; narod hrišćanski i veran zavetu svojih otaca da uvek čuva svoje i nikada ne uzima tuđe, nije niti će ikada biti genocidan.
Na upravnoj zgradi Gradske opštine Savski venac osvanule su srpske trobojke u znak podrške državnim predstavnicima na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, koji se ovih dana u Njujorku bori za Srbiju, odbranu vitalnih nacionalnih interesa i slobodu naše države i srpskog naroda.
Istoričar Aleksandar Raković izjavio je danas da se na jučerašnjoj panel diskusiji u UN, na kojoj su govorile žrtve i svedoci rata u Bosni i Hercegovini, videlo da zapadne moćnike ne interesuju zločini počinjeni nad Srbima i da nemaju empatiju za nastradale Srbe, jer je njihov cilj da stigmatizuju Srbe i nametnu kolektivnu krivicu za tzv. genocid u Srebrenici.
23.05.2024
11:54
Tu veliku istinu o našoj naciji i istorijskim činjenicama, danas će u govoru predsednika Vučić, argumentovano i odlučno čuti čitav svet.
Podržimo ujedinjeno i saborno ovu veliku bitku predsednika Aleksandra Vučića kojom se ne brani samo istorijska istina, već se grade temelji budućnosti novih generacija Srba da žive u slobodi i u saradnji sa istinskim prijateljima'', piše u Popovićevom saopštenju.
Novinarka Ljiljana Smajlović podseća da u ovoj rezoluciji stoji da se mora osuditi svako poricanje činjenica koje su utvrđene u sudovima, a to znači da smo prisiljeni na autocenzuru u kojoj više ne bismo smeli da kažemo da je Haški tribunal delio visoko selektivnu pravdu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas upućujem još jednom jasnu i nedvosmislenu podršku Aleksandru Vučiću u borbi koju vodi za istinu i pravdu koje se prvenstveno tiču srpskog naroda.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Republika Južni Sudan, najmlađa država na svetu, zvanično je potvrdila učešće na Specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 Beograd, koja će se održati od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine sa temom "Igra(j) za čovečanstvo: sport i muzika za sve".
Vlada Republike Srbije usvojila je Odluku o utvrđivanju iznosa novčanih sredstava u 2025. godini za ostvarivanje prava na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta.
Na farmi ovaca vlasnice Silvije Maletić u Bogatiću od januara je stiglo 140 prinova! Vredna Silvija je ispratila dolazak na svet svakog jagnjeta, a zbog posla čak i usred noći ustaje!
Severna Makedonija se još oporavlja od velike tragedije koja je zadesila ovu zemlju, kada je u noći između subote i nedelje stradalo 59 ljudi, a 196 povređeno u požaru u diskoteci "Puls".
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Čačku juče je obavljena obdukcija tela dvoje supružnika muškarca J.B. (76) i M.B (72) , koje je sin M.B. (41) usmrtio ubodima nožem. Otac i majka Čačanina preminuli su od posledica uboda u srce.
Bivši fudbaler Partizana i mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore Andrija Delibašić (43) preminuo je ove srede posle borbe sa teškom bolesti, objavili su crnogorski mediji.
Andrija Delibašić, bivši fudbaler i trener, preminuo je danas u 44. godini života, a među prvima je na tužnu vest reagovao njegov bivši klub, španska Majorka.
Tužan dan za Srbiju, Crnu Goru, posebno navijače Partizana. Tragične vesti stigle su iz Podgorice, posle duge i teške bolesti preminuo je bivši napadač crno-belih Andrija Delibašić (43).
Evropa, posebno zemlje koje su susedi Rusije, pokušaće da spreče proces normalizacije rusko-američkih odnosa, izjavio je pomoćnik ruskog predsednika Nikolaj Patrušev.
Ruske vlasti pomno prate da li će Ukrajina slediti nameru Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država da učine sve da se krene ka mirnom kursu, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nekoliko sati nakon završetka razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog lidera Donalda Trampa, kijevski režim je sa tri drona napao objekat energetske infrastrukture u selu Kavkasko u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Turske vlasti uvele su ograničenja pristupa društvenim mrežama, uključujući Iks, Jutjub, Instagram i TikTok, nakon hapšenja gradonačelnika Istanbula Ekrema Imamoglua i još 100 osoba, saopštila je organizacija "Netblocks".
Akcioni spektakl "Opaki radnik" ("A working man"), sa Džejsonom Stejtamom u glavnoj ulozi, u režiji Dejvida Ajera, a prema scenariju Silvestera Stalonea, stiže u domaće bioskope 27. marta.
Nedavno su se pojavili izveštaji da je "Dizni" ponudio Džoniju Depu ogroman honorar od 301 milion dolara kako bi se vratio u franšizu "Pirati sa Kariba"
Izložba umentičkih fotografija "Magi - kad krenem ka", posvećena muzičarki Margiti Stefanović (1959-2002) otvorena je večeras u Galeriji Doma omladine Beograda (DOB), gde će trajati do 30. marta.
Tanja Savić po prvi put se javno oglasila na prozivke pevača Nemanje Nikolića, pa iako joj nije svojstveno da komentariše kolege, žustro je odgovorila svom nekadašnjem saborcu.
Rada Manojlović važi za ženu čija lepota može da zavrti pamet svakom muškarcu. Ipak, njene ljubavi nisu imale srećan kraj, a to će se uskoro promeniti, tvrdi astrolog.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar