Potpuni očaj, civilizacija na prekretnici! Kusturica: Ovo jeste najveći ljudski zločin!
Podeli vest
Proslavljeni srpski reditelj Emir Kusturica izjavio je danas da je optužiti jedan narod, koji je u svojoj istoriji bio jedna od najvećih žrtava genocida, da sprovodi genocid nad nekim drugim, ravno najvećem ljudskom zločinu.
- Glasanje u Generalnoj skupštini UN je rezultat očaja u kome se civilizacija nalazi i očigledno je da nas u budućnosti čekaju velika razdvajanja. Kao što Etiopija i Somalija polako klize ka jugu Saudi Arabije, tako se svet podvaja po svim elementima. Optužiti jedan narod koji je u svojoj istoriji bio jedna od najvećih žrtava genocida da on sprovodi genocid nad nekim drugim ravno je najvećem ljudskom zločinu - naveo je Kusturica za RT Balkan.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući sramnu izjavu Dragana Đilasa nakon usvajanja rezolucije, kaže da se Vučić upisao u istoriju slobodnih vođa, dok će tajkun pasti u zaborav.
Nakon što je završeno glasanje u sedištu UN u Njujorku, gde je glasovima manjine usvojena antisrpska rezolucija u Srebrenici, usledile su reakcije iz komšiluka.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da, što se tiče demokratskog sveta i onoga što nas oni uče, rezolucija o Srebrenici nije danas dobila većinu u Generalnoj skupštini UN nego je propala.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon objavio je mapu zemalja koje su se zalagale za istinu i nisu podržale sramnu rezoluciju o Srebrenici.
Nad Srbijom je danas učinjen zločin, našem narodu je zalepljena etiketa koju ne zaslužuje i to je uradio moderan svet kome su usta puna demokratije i razvoja, izjavio je danas potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin, komentarišući sramnu izjavu Dragana Đilasa nakon usvajanja rezolucije, kaže da se Vučić upisao u istoriju slobodnih vođa, dok će tajkun pasti u zaborav.
Najmanje sedam osoba je poginulo, a još najmanje deset je ranjeno u noćnom napadu bespilotnim letelicama na hemijsko preduzeće „Dorogobuž“ u Smolenskoj oblasti, prema najnovijim informacijama ruskih vlasti i istražnih organa.
Veliki broj građana okupio se danas u mesnim zajednicama širom opština u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori, kako bi pružili podršku listi Srpske napredne stranke (SNS).
Nevena Petrović otkrila je na šta je upozorila bivša takmičarka Exatlona Sanja Kalinović neposredno pre izlaska iz rijalitija, kao i koju takmičarku je davno otpisala.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
U Srbiji se nastavlja redovan otkup mleka u punim količinama i neće biti ni smanjenja, ni obustave otkupa, poručio je ministar poljoprivrede prof. dr Dragan Glamočić. Uprkos tome poljoprivrednici - zgubidani najavljuju potpuno blokadu puteva bez ikakve osnove?!
U selo Taraš, koje uživa titulu mesta u kojem od proleća do jeseni stanuje najviše roda, ne samo u Srbiji nego u i u Evropi, pre nekoliko dana stigla je prva!
Ljubavna priča dvoje lekara koji su se upoznali i zavoleli na studijama iako su pohađali dva različita fakulteta, ali su se jedno drugom dopali u čitaonici.
Alpinista Aleksandar Milosavljević se 15. maja 2025, posle dva meseca ekspedicije, popeo na Mont Everest (8.848 m) i tako postao 11. Srbin koji je osvojio najviši planinski vrh na svetu.
Nakon što je jedan učenik (14) OŠ ''Rade Končar'' u Zemunu na svom Instagram profilu objavio sadržaj pod nazivom ''Pesma o smrti'', uz navođenje konkretnog datuma, 3. marta 2026. godine, roditelji učenika ove škole su veoma zabrinuti.
Granična policija uhapsila je A.U. (25) iz Niša, koji je pokušao u Srbiju da prokrijumčari 4.000 konvertibilnih maraka za koje se sumnja da su falsifikovane.
Mađarska će rasporediti vojsku i vojnu tehniku u blizini ključnih energetskih objekata kako bi sprečila moguće napade i zaštitila stratešku infrastrukturu, izjavio je premijer Viktor Orban u video-obraćanju objavljenom na Fejsbuku.
Ukrajinska vojska pre pet dana izvela je raketni udar na Votkinski mašinski zavod u ruskoj Republici Udmurtiji, više od 1.300 kilometara od ukrajinske granice, a Generalštab Oružanih snaga Ukrajine (OSU) potvrdio je da je pogođeno preduzeće ruskog vojno-industrijskog kompleksa, gde je izbio požar.
Latinoamerički plaćenici masovno napuštaju ukrajinski front i prelaze u redove meksičkih narkokartela, gde su plate višestruko veće nego u Oružanim snagama Ukrajine (OSU), navode izvori bliski bezbednosnim strukturama i međunarodnim regruterskim mrežama.
Savet Ruske Federacije uputiće zahtev nemačkom Bundestagu da pokrene parlamentarnu istragu o navodnim planovima za transfer nuklearnog naoružanja ili nuklearne tehnologije Ukrajini, izjavio je zamenik predsednika Saveta Ruske Federacije Konstantin Kosačov na konferenciji za novinare.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer Branko Vukomanović, potomak grofa Save Vladislavića Ragužinskog govorio je o istorijskim vezama Rusije i Srbije i uticaju srpskog nasleđa na ruske vladare.
Digitalno restaurisana verzija kultnog jugoslovenskog filma "I Bog stvori kafansku pevačicu" biće premijerno prikazana 25. februara u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu, od 18:00 i 20:30 časova, uz slobodan ulaz za sve posetioce.
Gledaoci muzičkog takmičenja "Nikad nije kasno" protekle nedelje ostali su iznenađeni kada su videli da poznata voditeljka Dragana Katić ne vodi emisiju.
Učesnica "Elite 9" Maja Marinković sela je, u dvorištu Bele kuće, u krilo bivšeg dečka Marka Janjuševića Janjuša, koji je strastveno krenuo da je ljubi.
Pevačica Goca Tražan otkrila je šta misli o Miljani Kulić sa kojom njen bivši suprug Ivan Marinković ima dete, ali i o odnosu njene ćerke Lene sa polubratom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar