Srpska diplomatija pod dirigentskom palicom predsednika Srbije Aleksandra Vučića u samo sedam dana pokazala je neverovatnu žilavost, agilnost i visprenost i odnela dve ključne pobede u novijoj istoriji Srbije.
Zahvaljujući upornosti, marljivosti i zalaganju šefa države i njegovog tima, pakleni plan Prištine da na mala vrata uđe u Savet Evrope srušio se kao kula od karata pošto se prijem lažne države nije našao dnevnom redu Saveta ministara održanom 17. maja.
Foto: printscreen
Totalni fijasko Aljbina Kurtija i ubedljivu pobedu Srbije priznali su i u Prištini.
Štaviše, i analitičari sa Kosova priznaju da je to pitanje arhivirano bar u bliskoj budućnosti.
- Ukoliko Kosovo ne preduzme hitne korake ka formiranju zajednice opština sa srpskom vecinom, njegovo čekanje na članstvo u Savetu Evrope će se pretvoriti u "dugu bolest" i sa "visokom cenom" - kaže nedavno Demuš Šaša iz Kosovskog instituta za evropsku politiku.
Srpska diplomatija izdržala je najteži test i sedam dana kasnije kada je na najvećoj svetskoj pozornici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija sramotna rezolucija o Srebrenici usvojena blamatnom većinom, i to samo zahvaljujući proceduralnim manjkavostima koje su zapadni moćnici sproveli pokušavajući da nametnu genocidni žig celom srpskom narodu.
Prvo, rezoluciju su u ime Bosne i Hercegovine inicirale Nemačka i Ruanda, mimo saglasnosti Republike Srpske i njenih predstavnika.
Foto: Informer
Drugo, jedino merodavno telo koje bi moglo da odlučuje o ovakvoj rezoluciji je Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija, koji je još 2015. godine ruskim vetom odlučilo protiv usvajanja tog dokumenta.
Treće, prekršeno je i pravilo o dvotrećinskoj većini kojom bi trebalo da se usvajaju ovakve i slične rezolucije, a kada je i to palo u vodu zapadni moćnici odlučili su da se odluka donese prostom većinom, ali i tu su ostali kratkih rukava.
Foto: Printscreen
Na kraju, usvojena je odluka da se ne računaju ni glasovi udržanih i onih koji nisu bili u sali, pa uprkos svemu tome, kosponzori rezolucije obezbedili su tek 84 glasa za.
Imajući sve navedeno u vidu, jasno je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić odigrao još jednu majstorsku partiju geopolitičkog šaha i sačuvao Srbiju u najtežim trenucima za zemlju.
Propagandna mašinerija laži koju zajednički kreiraju srpski neprijatelji u regionu u koordinaciji sa opozicionim glasilima punom snagom udarila je na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i Srbiju u najtežem trenutku za zemlju u novijoj istoriji!
Džihadistička Slobodna Bosna, kvazimedij poznat po monstruoznim napadima na Srbiju, Srpsku i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ne može da se pomiri sa fijaskom lažnog premijera Aljbina Kurtija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da mu je tokom jučerašnjeg obraćanja u Ruskom domu bilo prikladno da deo izlaganja govori na ruskom, deo na srpskom jeziku kao i da ga baš briga šta će ko da mu zameri.
Diplomatska borba Srbije predvođenje predsednikom Aleksandrom Vučićem na najvećoj svetskoj pozornici - u Ujedinjenim nacijama -rezultirala je velikom pobedom pošto je za sramnu rezoluciju o navodnom genocidu u Srebrenici glasalo svega 84 države dok za istu nije glasolo 106 zemalja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Parizu, gde će prisustvovati vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom poručio je penzionerima da se ne sekiraju i da im pravo glasa neće biti ukinuto za šta se otvoreno zalaže opoziciono-blokaderska bulumenta.
Zagrebački Večernji list, ustaško glasilo koje svaku priliku koristi za napad na Srbiju, pokušao je da sakrije istinu od svojih čitalaca, ali su uhvaćeni u brutalnoj prevari.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić otkrila je kako je predsednik Aleksandar Vučić reagovao kada mu je rekla da će dobiti dete i ostvariti se kao roditelj.
Tajkunska trovačnica N1, medijska udarna igla koja je učestovala u širenju laži zagrebačkog kvazi-novinara Domagoja Margetića o lovu na ljude u Sarajevu tokom devedesetih godina prošlog veka, konačno je priznala da je u pitanju čista laž.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić podelio je na Instagramu deo svog obraćanja tokom današnjeg obilaska deonice brze saobraćajnice Bački Breg - Srpska Crnja kod Bezdana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas u Predsedništvu Srbije Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena Milošu Jovanoviću, ocu posthumno odlikovanog starijeg vodnika Vojske Srbije Milovana Jovanovića, koji je, časno obavljajući svoju dužnost, izgubio život u mirovnoj misiji u Libanu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Propagandna mašinerija laži koju zajednički kreiraju srpski neprijatelji u regionu u koordinaciji sa opozicionim glasilima punom snagom udarila je na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i Srbiju u najtežem trenutku za zemlju u novijoj istoriji!
Slučaj navodnog pretučenog i preminulog maloletnika iz Valjeva ponovo je dospeo u fokus javnosti nakon novih polemika na društvenim mrežama i optužbi koje prate smrt jednog policijskog službenika.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Jeziva saobraćajna nesreća dogodila se večeras na uglu Sazonove ulice i Ulice vojvode Dragomira na Vračaru kada je automobil naleteo na ženu koja je sa detetom bila na trotoaru.
Viši sud u Somboru potvrdio optužnicu protiv braće osumnjičene za smrt Gorana Lazora, a jednom od njih delo je prekvalifikovano u tešku telesnu povredu sa smrtnim ishodom.
U administraciji predsednika SAD Donalda Trampa postoji zabrinutost da bi preterano oslanjanje na sankcije i dolar kao instrument spoljnopolitičkog pritiska moglo da proizvede suprotan efekat i podstakne druge države da ubrzaju prelazak na alternativne sisteme plaćanja.
Najrealniji apokaliptični scenario koji može izazvati veštačka inteligencija (AI) neće uključivati robote ubice ili samosvesne superkompjutere, već direktan i razoran udarac na globalni poreski sistem.
Predsednik Rusije Vladimir Putin praktično je zamrznuo lične kontakte sa premijerom Jermenije Nikolom Pašinjanom posle razgovora o američkom projektu TRIPP, tokom kojeg je jermenski lider, prema tvrdnji izvora upoznatog sa tokom komunikacije, koristio ton koji je u Kremlju shvaćen kao direktna lična uvreda ruskog predsednika.
NATO saveznici pripremaju ogroman paket vojne pomoći za Ukrajinu vredan približno 140 milijardi evra, koji bi trebalo da se realizuje do kraja 2027. godine.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Glumica Emili Robi prošla je kroz težak životni put - od borbe sa zavisnošću i kratkotrajnih ljubavnih veza do ličnog oporavka i srećnog braka. Odluka da neko vreme živi u celibatu donela joj je unutrašnji mir, a na kraju i ljubav o kojoj je oduvek sanjala.
Tokom emisije u kojoj je gostovala pobednica "Elite 9", Stanija Dobrojević, usledilo je uključenje gledateljke Smiljane koja je zajedno sa starletom oplela po Maji Marinković.
Folker Darko Lazić našao se danas u centru skandala kada je isplivala njegova fotografija sa jednom ALbankom na kojoj su pokazivali dvoglavog orla, o čemu je ponovo progovorio i izneo novu stranu priče.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.