Novi Sad je izabrao! CESID: Na osnovu 100% obrađenih biračkih mesta, najviše glasova osvojila lista "Aleksandar Vučić - Novi Sad sutra"!
Podeli vest
Prema procenama Cesida i Ipsosa, na osnovu 100 odsto obrađenog uzorka u Novom Sadu, najviše mandata, 46 osvojila je lista "Novi Sad sutra", sa 53,1 odsto glasova.
Sledi lista "Udruženi za slobodan Novi Sad" koja je osvojila 20 mandata, sa 24 odsto glasova, dok je treće mesto zauzela lista "Kreni promeni" sa osam mandata i 9,7 odsto glasova.
Prema procenama Cesida i Ipsosa, na osnovu 100 odsto obrađenog uzorka u Beogradu, najviše mandata, 64 osvojila je lista "Beograd sutra" za koju je glasalo 52,9 odsto birača.
* Hvala narodu na poverenju, sad imamo tri godine da uradimo ono što smo obećali - prosečnu platu od 1.400 evra i prosečnu penziju od 650 evra, poručio predsednik Vučić nakon što je njegova koalicija osvojila vlast u 85 od 89 gradova i opština u kojima je juče održano glasanje
03.06.2024
07:43
Na četvrtom mestu je lista "Heroji-Miša Bačulov" sa tri mandata i 3,8 odsto glasova, a Lista SVM koju predvodi Balint Pastor osvojila je jedan mandat i 1,2 odsto glasova.
Na osnovu 70 odsto obrađenih glasačkih listića na lokalnim izborima u Sremskoj Mitrovici, 61% odsto glasova pripalo je koaliciji okupljenoj oko Srpske napredne stranke, izjavio je nosilac liste "Aleksandar Vučić - Sremska Mitrovica sutra" Branislav Nedimović.
Na osnovu 92,09 odsto obrađenih biračkih mesta i 91,43 obrađenog biračkog tela, na izborima za odbornike Skupštine grada Beograda najviše glasova osvojila je lista "Beograd sutra" i to 52,85 odsto, odnosno 355.430 glasova ili 64 mandata, saopštila je danas Gradska izborna komisija (GIK).
Predsednik opštinskog odbora SNS Vračar Nenad Djordjević izjavio je da je koalicija “Aleksandar Vučić - Vračar sutra” zajedno sa još najmanje tri izborne liste koje imaju odbornike u Skupštini opštine Vračar utvtrdila većinu za konstituisanje vlasti u ovoj beogradskoj opštini.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović nepristojno se ponašala na konferenciji za novinare u štabu Srpske napredne stranke za vreme obraćanja premijera Srbije Miloša Vučevića.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić večeras je u prostorijama Srpske napredne stranke po drugi za isto veče razgovarala sa novinarkom N1 Žaklinom Tatalović, koja je pokušala da se nevešto izvuče na pitanje da li je osudila nasilje nad aktivistima SNS-a.
Đorđe Miketić, kandidat za odbornika na decembarskim izborima čija je porno afera obeležila kampanju 2023. godine, oglasio se nakon što su saopšteni rezultati lokalnih izbora 2024.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema procenama Cesida i Ipsosa, na osnovu 100 odsto obrađenog uzorka u Beogradu, najviše mandata, 64 osvojila je lista "Beograd sutra" za koju je glasalo 52,9 odsto birača.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov nazvao je uzajamno korisnim preliminarni dogovor o prodaji paketa akcija srpske kompanije NIS, koji pripada "Gaspromnjeftu", mađarskoj kompaniji MOL.
Nemčki kancelar Fridrih Merc iznenadio je javnost izjavom da je „Rusija evropska država“, preokrećući dotadašnji kurs aktivnog potiskivanja Rusije iz Evrope.
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
Pojedini učesnici Exatlona izneli su mišljenje o Dušici Topić koja je napustila takmičenje zbog povrede oka. Svi su se složili oko jednog - žao im je što nije bila u stanju da se bori.
Crveni su u prvom delu takmičenja slavili sa čak 10:4 i time osigurali povratak u vilu. Uz to, dobili su 50 minuta razgovora telefonom, dok su Plavi dobili dodatnu rundu i dobili 10 minuta uprkos porazu.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović danas je istakla da je NIS podneo zahtev američkoj administraciji (OFAK) da Naftnoj industriji Srbije dozvoli da nastavi operativni rad.
Jutro će u većem delu Srbije biti vedro uz umeren i jak mraz, a magla se očekuje samo na severu Vojvodine i u istočnom delu naše zemlje. Najniža temperatura biće od -13 do -5 stepeni, a najviša od -2 do 6, navodi RHMZ.
Stefan Savić, MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara 2024. godine, a Vasilije Gačević koji je osumnjičen za njegovo ubistvo uhapšen je u Španiji. Koliko je teško i kako se porodica nosi sa bolom, otkrila je Stefanova majka Jasmina.
Tinejdžera (16) koji je šestog decembra pucao u restoranu ''Durmitor'' sa ciljem da ubije Nenad Alajbegovića Alibega, a umesto njega, izrešetao Nemanju K. obučavao je otac.
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, juče je uhapšen u Španiji nakon skoro dve godine bežanja, dok se za njegovim drugom i saučesnikom u ubistvu Markom Daničićem i dalje traga.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da ne postoje dokazi da Rusija ili Kina planiraju aneksiju Grenlanda za koji tvrdi da nije prirodni deo teritorije Danske.
Norveške vlasti poslale su hiljade pisama građanima u kojima ih upozoravaju da bi vojska u slučaju rata sa Rusijom mogla da zatraži i zapleni njihovu privatnu imovinu, uključujući kuće i vozila, preneo je Telegraf.
Izjave evropskih lidera, uključujući generalnog sekretara NATO Marka Rutea, ukazuju na to da se oni ozbiljno spremaju za rat protiv Rusije, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na konferenciji za novinare posvećenoj rezultatima rada ruske diplomatije u 2025. godini.
Mesto novog umetničkog direktora Drame narodnog pozorišta u Beogradu preuzeo je dramaturg, producent, kulturolog i međunarodni kulturni radnik Zoran Stefanović, objavljeno je na sajtu Narodnog pozorišta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Na 75. rođendan glumca Irfana Mensura isplivali su detalji iz života koje mnogi ne znaju. On je promenio svoje prezime, bežao iz Srbije a jednom prilikom u njega bio uperen pištolj.
Mars, planeta borbenosti i akcije, koju astrolozi zovu i gospodar rata, menja znak 23. januara i ulazi u Vodoliju, gde će doneti velike promene za Vodolije, Vage i Blizance.
Psi često deluju kao da savršeno razumeju sve što im govorimo, ipak, čak i najčešće reči koje koristimo u dresuri ponekad mogu da zbune psa i izazovu nesigurnost ili frustraciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar