DA LI JE CRNA GORA SKUPLJA OD MALDIVA: Jedan dan na egzotičnom ostrvu može da košta manje nego u Budvi
106. 08. 2026. u 08:00
206. 08. 2026. u 08:00
Tanjug/Screenshot
Vesti
Savo Manojlović, propali kandidat za gradonačelnika Beograda i lider pokreta 'Kreni - promeni', doživeo je bolno prizemljenje nakon što su njegove dojučerašnje kolege odbile ultimatum da vrate mandate u lokalnim i republičkom parlamentu i izađu na ulicu da ruše državu!
NINA MITIĆ
POMOĆNIK MINISTRA
Reakcija Marinike Tepić je očekivana i predstavlja još jedan politički brodolom, samo što je ovog puta na 'optuženičkoj klupi' Savo Manojlović. Na nekoga se morao svaliti njihov politički debakl kada je reč o lokalnim izborima.
Umesto da se povuče, očigledno umišljajući da je lider opozicije, Manojlović je terao članove svog pokreta da mu se sa podignutom rukom zaklinju na vernost!?! To su, međutim, kako saznajemo, odbili pojedini funkcioneri njegovog pokreta na Novom Beogradu, te je moguće da od nasilnih demonstracija koje je lider pokreta 'Kreni - promeni' najavio za subotu, na kraju ne bude ništa.
Prva u opoziciji koja je odjavila Manojlovića bila je Marinika Tepić, potpredsednica SSP i desna ruka Dragana Đilasa.
- Naknadna pamet nanela je puno štete građanima. Opozicija ultimatume treba da postavlja političkom protivniku Vučiću, a ne opozicija opoziciji - odbrusila je Tepićeva, kojoj se brže-bolje pridružio i pokret 'Srce' Zdravka Ponoša.
ZORAN TOMIĆ
PREDSEDNIŠTVO SNS
Ovo je klasična borba za prevlast u redovima opozicije i dokaz da ipak tajkun Đilas ima i dalje snažnog uticaja. Žuta hobotnica nije dala da joj se pipci razbiju i sad koriste ubedljiv poraz Sava lude glave da sebe podignu.
- Nas niko nije zvao. Ne postavljate ultimatume kad hoćete da napravite stvarno dobru komunikaciju, to je potpuno apsurdno. Konačno je Savo Manojlović rešio da uđe u političku arenu i sad se bori za svoj prostor - kazao je Slobodan Cvejić iz Ponoševe stranke.
Potom se javio i lider takozvanog Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta, koji je poručio Manojloviću da je 'morao prvo da obavi razgovor sa kolegama iz opozicije, a ne da šalje ultimatume preko medija', da bi na kraju lidera pokreta 'Kreni - promeni' odjavio i poslanik DS Srđan Milivojević.
- S obzirom na to što još nismo imali sastanak organa stranke, moj lični stav je da Savo Manojlović ima dobre i plemenite namere, i bez obzira što učestvuje u političkom životu, ipak ima nedostatak političkog iskustva koje tu njegovu dobru ideju čini neostvarivom. Manojlović ne može da vrati mandat jer ga još nije ni dobio - održao je Milivojević bukvicu Manojloviću.
DEJAN MILETIĆ
ANALITIČAR
Nema nikakve šanse da ostatak opozicije podrži Sava Manojlovića. Ovo samo govori da će se nastaviti dalji rascep na opozicionoj sceni.
Komentarišući ove navode, Srđan Graovac iz Centra za društvenu stabilnost kaže da je na delu tipična borba za dominaciju u opoziciji, koja nikada nije ni prestajala.
- Manojlović na ovaj način pokušava da diktira odnose u opoziciji i da se nametne kao lider, što su ostali očigledno prozreli i odlučili da mu se suprotstave. Ovo je nastavak unutrašnje opozicione borbe, koja se mogla očekivati nakon neuspeha na izborima. To je pravilo koje se ponavlja. Uoči izbora dolazi do neke vrste ujedinjenja opozicije ne bi li se postigao što bolji rezultat, ali čim se završi izborni proces, odmah dolazi do konfrontacije i svi se vraćaju na početne pozicije u borbi za dominaciju - naglašava Graovac.
Dragan Milić, lider grupe građana u Nišu, takođe je otkačio Sava Manojlovića, poručivši mu da ne skuplja političke poene preko njihovih leđa!
- Ja nisam saglasan sa inicijativom gospodina Manojlovića. Mislim da taj put oko građanske neposlušnosti ne vodi nikud. Nadam se da niko neće da se ljuti zbog toga. Ako izađemo na izbore i ne dobijemo adekvatno poverenje, to ne opravdava da sad budemo neposlušni kako bismo dobili više glasova. Molim sve ljude iz Beograda da puste opoziciju u Nišu da na miru donese odluku o tome kako će i šta će raditi - rekao je Milić.
106. 08. 2026. u 08:00
206. 08. 2026. u 08:00
106. 08. 2026. u 08:00
206. 08. 2026. u 08:00
Ministarstvo privrede raspisalo je javni poziv za dodelu bespovratnih sredstava namenjenih unapređenju lokalnog ekonomskog razvoja kroz razvoj preduzetništva u iznosu od 31 milion dinara, a prijave će trajati sve do 11. avgusta 2026. godine.
06.08.2026
08:00
U Srbiji je u 7 sati najtoplije u Beogradu, gde je izmereno već 28 stepeni!
06.08.2026
07:20
Zbog radova na redovnom održavanju na državnom putu I A reda, deonici petlja Ub - petlja Obrenovac u smeru ka Beogradu danas će do 17 časova za saobraćaj biti zatvorena vozna saobraćajna traka u dužini od 1,5 kilometara, saopšteno je iz Puteva Srbije.
06.08.2026
10:00
Zvanični srednji kurs dinara za evro danas iznosi 117,3726 dinara.
06.08.2026
07:00
U Srbiji će danas biti vrhunac toplotnog talasa sa maksimalnim temperaturama od 35 do 40 stepeni i tropskim noćima u Vojvodini i Beogradu,
06.08.2026
06:45
Digitalni nomad V. H. (58) i njegova supruga, domaćica H. N. (44), sigurno nisu ni slutili da će kao turisti uneti nemir u Splitsko naselje i biti privedeni u hrvatski pritvor.
06.08.2026
09:45
Viši sud u Beogradu odredio je danas pritvor osumnjičenima za ubistvo pekara Radivoja G. Karaburmi.
06.08.2026
10:03
Dvojica muškaraca starosti 30 i 37 godina teško su povređena u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Zemunu..
06.08.2026
07:20
Iza kulisa plažnih barova i noćnih klubova neretko isplivaju priče o narko-mrežama koje pokušavaju da iskoriste svet provoda za dilovanje droge. Hapšenje nekoliko državljana Srbije u Budvi zbog dilovanja droge po barovima i kafićima, ponovo je skrenulo pažnju na pažnju na narko - kriminal iza sjaja noćnog života.
06.08.2026
07:15
Inspektori beogradske policije preuzeli su snimke sa sigurnosnih kamera na kojima se jasno vidi trenutak kada nepoznati muškarac prilazi poznatom hotelu u Ulici Tošin bunar, razbija flašu sa zapaljivom tečnošću i izaziva požar.
06.08.2026
09:24
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je komunikacija sa vrhovnim verskim vođom Irana ajatolahom Modžtabom Hamneijem "trenutno veoma teška".
06.08.2026
10:02
Kijev je u sukobu sa Rusijom iscrpeo gotovo sve raspoložive vrste naoružanja, izjavio je bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine i sadašnji ambasador Ukrajine u Velikoj Britaniji Valerij Zalužni.
06.08.2026
09:27
Usred pojačanih tenzija između SAD i Irana, tanker u Ormuškom moreuzu prijavio je dve eksplozije, saopštio je britanski Centar za pomorske trgovačke operacije (UKMTO).
06.08.2026
08:54
Šteta koju su pripadnici Oružanih snaga Ukrajine naneli Kurskoj oblasti premašila je 504,9 milijardi rubalja, saopštila je zvanična predstavnica Istražnog komiteta Rusije Svetlana Petrenko.
06.08.2026
08:26
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Albanska pevačica Dua Lipa sramno je nazvala pljeskavicu "tradicionalnim kosovskim sendvičem", nakon čega su odmah usledile reakcije Srba.
03.08.2026
12:44
Zdravlje creva ima veliki uticaj na ceo organizam, a jedna biljka se posebno izdvaja zbog svojih blagotvornih svojstava. Nana može pomoći varenju i ublažiti određene tegobe, tvrde stručnjaci.
06.08.2026
08:00
Britanski Institut za bezbednost veštačke inteligencije (AISI) saopštio je danas da su modeli kompanija Anthropic i OpenAI tokom testiranja pokušali da prevare ljude kako bi izvršili zadate zadatke, što je ocenio kao dosad nezabeležen primer autonomnog i obmanjujućeg ponašanja.
06.08.2026
09:30
Ove makarone pripremaju se brzo i jednostavno kuvanjem testenine i mešanjem sa toplim sosom od sira, putera i mleka ili kisele pavlake.
06.08.2026
06:00
Koja seksualna poza ženama pruža najviše zadovoljstva često je tema rasprava, a novo istraživanje donelo je odgovore koji su iznenadili mnoge.
05.08.2026
23:20
Kremasta, osvežavajuća i puna voća, ova torta bez pečenja idealan je izbor za vrele letnje dane.
05.08.2026
22:30
Dea Đurđević pokazala je sobu svoje ćerke Iris, a njeni pratioci bili su oduševljeni kako je voditeljka uredila kutak za bebu.
06.08.2026
09:17
Pevačica Ana Bekuta često pratioce na društvenim mrežama iznenadi fotografijom iz mlađih dana.
06.08.2026
07:31
Milena Stamenković, devojka jutjubera Bake Praseta, ponovo je uspela da zapali društvene mreže serijom izazovnih selfija.
06.08.2026
07:00
Starleta Ana Korać ponovo je zapalila mreže, i to fotografijama u haljini koja je više otkrivala nego pokrivala.
06.08.2026
06:01
Majka pokojnog muzičara Dejana Mitrovića prvi put se oglasila nakon njegove tragične smrti i kroz potresnu ispovest otkrila detalje kobnog dana kada je njen sin izgubio život.
05.08.2026
23:53
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.