Oglasio se Gajić: Opozicija nije ponudila čvrste dokaze o krađi izbora
Podeli vest
Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić kaže da opozicija nije ponudila čvrste dokaze o krađi izbora, nego se sve svelo na "rekla-kazala" priču o dokazima, osim u Nišu i Čačku, kao i da prilično površno poznaje propise koji se primenjuju na izbore.
- Prilično površno se poznaju propisi koji se primenjuju na izbore. Ne stavljaju se primedbe u zapisnike. Izjavljuju se prigovori pogrešnom organu odlučivanja, propuštaju se rokovi za uvid u birački materijal - rekao je Gajić.
Lider pokreta "Kreni - promeni" Savo Manojlović, propali kandidat za gradonačelnika Beograda, uhvaćen je u strašnoj laži, a u toj laži su ga raskrinkali njegovi saborci iz Demokratske stranke.
Ljubomir Đurić iz Centra za Nacionalnu politiku poručio je da lider Narodnog pokreta Srbije, Miroslav Aleksić, samo pokušava da opravda loš rezultat na izborima,
10.06.2024
09:24
On je dodao da "kad se ipak pogodi rok", pregled ne utvrdi ništa kao prošle nedelje, kada su pregledana 63 najveća biračka mesta u Beogradu i utvrđeno da je greška u samo jednom glasu". Gajić je istakao da "borba za izborne uslove" nije politika, nego pre svega floskula kojom se traži opravdanje "kao da su nefer uslovi jedini razlog serije poraza na izborima".
- Opozicija nije u stanju da isprati izborni proces. Nemamo kontrolu u biračkim odborima, kako u nedovoljnom broju, tako i u kredibilitetu sopstvenih kontrolora. U decembru 2023. godine opozicija nije pokrila više od 20 odsto biračkih mesta. Sada je to sigurno bilo još gore. Na velikom broju mesta ne prate se vreće sa biračkim materijalom do sedišta opštinskih izbornih komisija - naveo je Gajić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider pokreta "Kreni - promeni" Savo Manojlović, propali kandidat za gradonačelnika Beograda, uhvaćen je u strašnoj laži, a u toj laži su ga raskrinkali njegovi saborci iz Demokratske stranke.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Amela Melegi i Dušica Topić, učesnice koje su napustile najveći sportski rijaliti na svetu Exatlon, u specijalnoj Informerovoj emisiji govorile su o susretima sa egzotičnim životinjama u Dominikanskoj Republici.
Bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer otkrila je da očekuje da dođe do pucanja prijateljskih odnosa unutar Crvenog tima.
Nažalost, Amela Melegi je zbog povrede bila prinuđena da napusti Exatlon, a kako portal Informer saznaje ona je pokidala prednje ukrštene ligamente kolena, zbog čega joj preti operacija.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Sinoć oko ponoći, u strogom centru Beograda, u blizini Trga Republike, došlo je do ozbiljnog incidenta kada je jedan muškarac nasilno upravljao vozilom, po svemu sudeći pod uticajem alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Ambasadori 27 zemalja Evropske unije sastaće se danas hitno u Briselu kako bi razmotrili odgovor na najavu američkog predsednika Donalda Trampa da će uvesti carine na robu iz više evropskih zemalja zbog spora oko Grenlanda, prenosi Rojters pozivajući se na diplomatske izvore.
Izrael je uložio prigovor na izbor svetskih lidera koje je Bela kuća predložila za takozvani „Odbor za mir“ u Gazi koji bi trebalo privremeno da nadgleda upravljanje i obnovu Pojasa.
Snažna snežna oluja paralisala je poluostrvo Kamčatku na ruskom Dalekom istoku, zatrpavši ulice i kuće ogromnim količinama snega. U gradu Petropavlovsk-Kamčatski najmanje dve osobe su poginule nakon što je sneg pao sa krovova i zatrpao ih, izvestio je Moscow Times.
Mađarska neće dozvoliti ubrzano članstvo Ukrajine u Evropskoj uniji, bez obzira na pritiske iz Brisela, izjavio je ministar spoljnih poslova te zemlje Peter Sijarto u nedeljnom programu državnog radija Košut.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Ćerka legendarnog glumca Tihomir Arsić, Vera Arsić, odlučila je da nastavi porodičnu tradiciju i krene putem glume, profesije po kojoj njenog oca pamti čitava Srbija.
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Pametni telefoni koriste magnetometar, senzor koji meri zemljino magnetno polje, kako bi odredili orijentaciju uređaja, što koriste aplikacije poput Gugl Maps.
Glumac Saša Joksimović otvoreno je govorio o borbi sa alkoholizmom koju je vodio pre pet godina, priznajući da ga je porok skupo koštao, kako na poslovnom, tako i na porodičnom planu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar