Republički hirometeorološki zavod (RHMZ) i danas je izdao upozorenje za područje cele Srbije na moguće grmljavinske nepogode koje sa sobom nose veću količinu padavina, mogući grad i olujni vetar.
Kako se navodi na sajtu RHMZ, vremenska prognoza predviđa da će se i danas zadržati nestabilno vreme, sa čestom pojavom grmlјavinskih nepogoda sa intenzivnim plјuskovima, gradom i olujnim vetrom u zoni plјuska.
- Za konkretne lokacije izdavaćemo hitna upozorenja jedan do dva časa unapred – navode u RHMZ.
Narandžasti meteo alarm, koji upozorava na vremenske nepogode koje su opasnije i većeg obima, danas važi za najveći deo Srbije, izuzev za zapad zemlje – Srem, Zapadnu i Jugozapadnu Srbiju, gde je na snazi žuti meteoalarm.
I u Beogradu sprano, sa pljuskovima, moguć grad i olujni vetar
Upozorenje na grmljavinske nepogode takođe posebno važi danas i za Beograd, a u RHMZ ističu da danas žitelje glavnog grada očekuje nestabilno i sparno vreme, “sa lokalnim plјuskovima i grmlјavinom koji u pojedinim delovima grada mogu biti intenzivniji uz grad i olujni vetar”.
Po vremenskoj prognozi, takođe nestabilno vreme nas očekuje i sutra, pa žuti meteoalarm, po kome su padavine i grmljavinske nepogode moguće, ostaje “upaljen” za gotovo celo područje Srbije, izuzev za Srem i Bačku u Vojvodini.
Skok temperature u subotu i alarm zbog vućina
Žuti meteoalarm RHMZ na snazi će biti i u subotu, ali zbog potpuno drugog razloga u odnosu na vremenske prilike koje nas očekuju do prvog dana vikenda.
Naime, dolazi do porasta temperature, pa se u subotu njen maksimum prognozira na 33 stepena, dok će u nedelju temperatura “skočiti” za još tri stepena, do maksimalnih prognoziranih 36 stepeni Celzijusa.
U većem delu zemlja, dakle, za vikend nas očekuje toplo i suvo, sa izuzetkom jugozapadne Srbije gde su u nekom periodu dana mogući pljuskovi sa grmljavinom.
Posle tople subote i nedelje, kako se navodi u prognozi RHMZ, nestabilno vreme sa pljuskovima i grmljavinom i padom temperature ponovo se očekuju od ponedeljka posle podne.
U ponedeljak uveče i tokom noći, kako je najavljeno, sa zapada i severozapada regiona stiže naoblačenje i osveženje s kišom, pljuskovima, grmljavinom i lokalnom pojavom vremenskih nepogoda sa gradom i olujnim vetrom.
Medlin Olbrajt bila je državni sekretar SAD od 1997. do 2001. za vreme predsednika Klintona, žestoki američki politički jastreb, pristalica „tomahavk demokratije". Iako nje više nema među nama, njeni „politički duhovi", poput arogantnog Džejmsa Rubina, i dalje su aktivni - i pokušavaju ponovo da kroje kapu Srbima.
Novinar Informer TV Aleksandar Baošić šokirao je gledaoce svojim uključenjem u program. On se, naime, javio iz - mrtvačkog sanduka! Razlog za ovo, donekle bizarno, uključenje bili su tračevi da ljudi dolaze u mrtvačka preduzeća kako bi unapred pripremili usluge za svoj dan odlaska na drugi svet. On je na tu temu razgovarao sa vlasnikom pogrebnog preduzeća Aleksandrom Vasićem.
Pojedini turisti iz Srbije koji su već otputovali na letovanje u Grčku šokirani su cenama hrane i ležaljki na nekim plažama na omiljenim destinacijama.
U Srbiji ne postoji zabrana abortusa, a na godišnjem nivou se uradi oko 150.000, što je statistika samo iz državnih ustanova. Zanimljivo je da u današnjici postoji tableta za abortus, sa kojom se ubija plod, te se plod izbaci na uložak, to postoji u svetu, ali i u Srbiji, sada se nalazi i u opciji slobodne prodaje.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je upozorenje na visoke temperature na području Srbije za danas i nedelju, kao i upozorenje na ekstremne uslove za iniciranje i širenje požara na otvorenom.
Meteorolog Slobodan Sovilj najavljuje pljuskove na 50 odsto teritorije Srbije. Olujni vetar i gromovi prete da pogoršaju požare, a od nedelje ponovo 40 stepeni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Medlin Olbrajt bila je državni sekretar SAD od 1997. do 2001. za vreme predsednika Klintona, žestoki američki politički jastreb, pristalica „tomahavk demokratije". Iako nje više nema među nama, njeni „politički duhovi", poput arogantnog Džejmsa Rubina, i dalje su aktivni - i pokušavaju ponovo da kroje kapu Srbima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas na jugozapadu Srbije. On je posetu započeo u Prijepolju, a zatim je obišao veliki broj lokacija u Priboju i Novoj Varoši.
Aleksandra Stefanović i Miloš Gvozdenović odlučili su da svoje sudbonosno "da" izgovore u Guči, prestonici trube, i to u Crkvi Svetog arhangela Gavrila, mestu koje je snažno povezano sa tradicijom i istorijom Dragačevskog sabora trubača.
Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je danas da je situacija sa požarima u Deliblatskoj peščari trenutno mirnija i da su naselja za sada bezbedna, naročito naselje Šumarak koje je veoma bilo izloženo riziku od požara.
Manastir Palja važi za najstariju svetinju u ovom kraju, gde je poslednju noć u Srbiji proveo Sveti Sava, a poznat je i po izvorima koji leče bolest i sterilitet.
Na graničnom prijelazu Karakaj u Zvorniku preksinoć je došlo do incidenta prilikom čega su se potukli granični policajac i policajka. O svemu je obaveštena policija, a intervenisala je i hitna pomoć.
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
Petar P. pronađen je mrtav pored puta u Staroj Pazovi u julu 2025. godine, a sve je, prema navodima iz istrage, trebalo da izgleda kao saobraćajna nesreća.
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
Nakon razgovora sa Avom Karabatić koja tvrdi da je pretučena od starne verenika, ona nam je poslala i fotografije na kojima se nalaze vidljive povrede na njenom licu i glavi.
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.