Srbija neće tolerisati terorizam i oštro će se obračunavati sa terorističkim grupama poput ove koja stoji iza napada koji se dogodio ispred ambasade Izraela u Beogradu, izjavio je danas ministar građevinarstva, saobraćaja i infratrukture Goran Vesić uz poruku da je važno sačuvati mir u našoj zemlji i sankcionisati one koji taj mir pokušavaju da ugroze.
Vesić je naveo da je ovaj napad pokazao da su službe bezbednosti u Srbiji na visokom nivou i da je pripadnik žandarmerije reagovao herojski jer je, iako ranjen, uspeo da ubije napadača koji je vršio teroristički akt.
Ministar je, gostujući u emisiji "Fokus" na televiziji B92, rekao da je teroristički napad u Beogradu posledica rastućeg antisemitizma u svetu.
- To što se dogodilo poslednje je upozorenje da prema onome što se dešava na Bliskom istoku i sukobu koji se vodi između Izraela i Palestinaca treba da budemo umereni i ne osuđujemo čitave narode, u ovom slučaju jevrejski, i na taj način ne dajemo alibi teroristima da seju teror i ubijaju - rekao je Vesić.
Istakao je da Srbija neće tolerisati terorizam. Naveo je da je izveštaj policije pokazao da čovek koji je pokušao da ubije žandarma i izvrši napad na izraelsku ambasadu nije bio sam već deo šire grupe, te da je važno to što je islamska verska zajednica osudila ovaj napad.
- Veoma je važno da, kao što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao, sačuvamo mir u našoj zemlji bez obzira kojoj veri i naciji pripadamo i da ljudi kao što je ovaj terorista, koji pokušavaju da taj mir ugroze, budu sankcionisani i shvate da u Srbiji da će naši organi uvek reagovati - rekao je Vesić.
Na pitanje da li bi pretnje upućene predsedniku Vučiću i predsednici Narodne skupštine Ani Brnabić trebalo tretirati kao terorističke, Vesić je rekao da su te pretnje stalne i posledica politike opozicije.
- Predsedniku Vučiću i njegovoj porodici, nažalost, stalno prete i to se ponavlja iz godine u godinu, iz meseca u mesec, iz dana u dan. Te pretnje su posledica politike opozicije koja, inače, širi mržnju prema predsedniku i to je njihov jedini politički program - rekao je Vesić.
Naveo je da se od opozicije tokom izbornih ciklusa nije mogao čuti nijedan konkretan predlog da li bi nešto bolje i više uradili od sadašnje vlasti, te da se čitav njihov program i medijska aktivnost svode na napade na predsednika Vučića i širenje mržnje prema njemu.
- Političari iz opozicije koji šire mržnju prema predsedniku, svesno ili nesvesno, pozivaju svoje pristalice da prete predsedniku Vučiću i njegovoj porodici - rekao je Vesić i pozvao ih da prestanu to da rade.
Vesić je istakao da sa time treba da se prestane jer ne sme da se širi jezik mržnje u društvu, te dodao da bi svi nadležni organi trebalo veoma ozbiljno da shvate ove pretnje.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić potpisao je danas sa predstavnicima šest lokalnih samouprava ugovore o bespovratnoj dodeli sredstava u okviru projekta razvoja lokalne infrastrukture i institucionalnog jačanja lokalnih samouprava - "LIID projekata".
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i JKP Putevi Srbije sproveli su tender za postavljanje 16 zelenih oaza na kojima je moguće postaviti najmanje pet a najviše dvadeset punjača za električne automobile.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić obišao je danas radove na izgradnji obilaznice oko Kruševca, nakon što je prisustvovao centralnom obeležavanju Vidovdana u tom gradu.
Beograd je pre balkanskih ratova imao samo tri stalne pijace, Veliku pijacu, Cvetni trg i Palilusku pijacu dok se riblja pijaca leti nalazila na Dunavu kod Električne centrale a zimi na Velikoj pijaci i Cvetnom trgu.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić otvorio je večeras 28. Putarijadu na Kopaoniku i zahvalio putarima, jer kako je rekao, da nije njihovog vrednog rada, Srbija bi spore gradila svoju drumsku infrastrukturu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić potpisao je danas sa predstavnicima šest lokalnih samouprava ugovore o bespovratnoj dodeli sredstava u okviru projekta razvoja lokalne infrastrukture i institucionalnog jačanja lokalnih samouprava - "LIID projekata".
Beograd sprema žestok odgovor za više desetina osoba i potpunu promenu odnosa prema Vladi Crne Gore ukoliko ta zemlja zabrani ulazak glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Za razliku od ranijih godina, ove sezone vremenske prilike pogoduju povrtarima pa je sve dobro rodilo i prerodilo. Ali, po cenama na pijačnim tezgama u šabačkom kraju to se još ne primećuje.
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Beogradska policija, po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je M. J. (37), zbog sumnje da je izvršio više krivičnih dela teška krađa i prevara.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Pripadnici policije u Novom Pazaru, po nalogu nadležnog tužilaštva, podneće krivičnu prijavu protiv N. I. (42) iz Novog Pazara zbog sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje isprave.
Vlasti Krima i grada Sevastopolja odlučile su danas da proglase regionalno vanredno stanje radi rešavanja ekonomskih problema, saopštio je guverner Krima Sergej Aksjonov.
Kamion sa prikolicom koji je prevozio više od 400 košnica prevrnuo se u Teksasu i ispustio milione pčela u naseljeno područje, zbog čega su hitne službe zatvorile puteve i naredile stanovnicima da ostanu u kućama.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Mnogi korisnici se pitaju da li je za bateriju telefona bolje punjenje tokom noći ili brzo dopunjavanje ujutru. Stručnjaci otkrivaju koje navike zaista utiču na vek trajanja baterije, a koje su samo mitovi.
Ako vam se baterija tokom putovanja prazni mnogo brže nego inače, uzrok možda nije stari telefon, već automatski uključeni lokacioni servisi i neprekidna potraga za signalom i Wi-Fi mrežama.
Glumica Selma Hajek otkrila je da efekat prirodnog "fejsliftinga" postiže tako što kosu zateže u visoki rep ili čvrstu punđu, što vizuelno podiže crte lica.
Pevačica Milica Pavlović danas je organizovala promociju novog albuma "Caka", a tom prilikom je otkrila da joj je ideja bila da kroz muziku vrati duh nostalgije.
Specijalnim nultim danom sinoć je svečano otvoreno ovogodišnje izdanje festivala Belgrade Music Week, a čast da započnu najveći muzički događaj leta, i to višečasovnim koncertnim spektaklom, pripala je neprikosnovenom tandemu - Jali Bratu i Bubi Corelliju.
Večeras će Tašmajdan biti epicentar najvećeg muzičkog događaja godine. Sve je spremno za Južni Vetar festival, spektakl koji će na jednom mestu okupiti legende najpopularnijeg muzičkog pokreta u istoriji domaće muzike.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.