Vređa oca po medijima, a predstavlja se "borcem za prava"! Nakon što je sa suprugom okrivio bolesne roditelje, Petković je sad otišao korak niže (VIDEO)
Podeli vest
Jedan od najglasnijih lažnih ekologa Nebojša Petković okrivio je bolesne roditelje za prodaju imanja Rio Tintu, nakon što je to pre nekoliko dana uradila i njegova supruga.
Nebojša Petković, aktivista udruženja "Ne damo Jadar", kao i njegova supruga Marijana, učestvovali su na protestu protiv Rio Tinta u Loznici. Međutim, kada je u u javnost otkriveno da je Nebojšin otac, Milan Petković, prodao je zemlju Rio Tintu, o čemu svedoči ugovor o kupoprodaji, supružnici su pokušali da se "operu", optužujući za to bolesne roditelje.
Poziv na litije, otpor i ustanak protiv vlasti, čiji je Igor Braunović deo, može da se završi samo njegovom ostavkom na funkciju direktora u "Srbijašumama" kao i na funkciju narodnog poslanika koju je dobio kao kandidat na listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane".
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić sastala se danas, u okviru zvanične posete Berlinu, sa nemačkim privrednicima koje je pozvala da učestvuju na međunarodnoj izložbi Ekspo 2027. čiji će domaćin biti Srbija, a jedna od tema je bila i litijum.
03.07.2024
14:33
Marijana Trbović Petković rekla je tada da je tu njivu prodao njen svekar koji je bolestan čovek.
- Preživeo je dva infarkta, ima ozbiljan šećer, ali ono što jeste strašno je to da je taj iznos 4.983 evra, i da se sada nepotrebno na našu porodicu lepi neka cifra koja je netačna. I ono što je još strašnije ovde imate saglasnost supružnika, moja pokojna svekrva je bila dementna - rekla je Marijana Petković.
Takozvano udruženje "Ne damo Jadar" oglasilo se povodom izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je spreman da sa liderima tog pokreta ide na poligraf kako bi se utvrdilo ko je uzeo pare, tvrdeći da su Nebojša Petković i njegova supruga spremni na to, ali uz uslove!?!
Đorđe Milićević, visoki funkcioner SPS i ministar bez portfelja u Vladi Srbiji, reagovao je povodom izjave svog stranačkog kolege, poslanika i direktora JP "Srbijašume" Igora Braunovića, koji je zapretio da će organizovati "litije protiv litijuma".
03.07.2024
13:42
Foto: Printscreen
Ovim tvrdnjama pridružio i sam Nebojša Petković, koji kaže da su njegovi roditelji prodali zemlju jer su bili teško bolesni:
- Radi se o čoveku koji je dugogodišnji srčani bolesnik, imao je dva infarkta, šećeraš na insulinu. Moja majka je u to vreme bila dementna - rekao je Petković 1. jula 2024. godine.
Petković je sada otišao korak niže, pa je tako u svom uključenju na televiziji N1 počeo da vređa oca govoreći kako je potrošio pare od prodaje zemljišta, a da on s tim nema ništa. Lažni ekolog je ponovo iskoristio priliku da se od toga ogradi rekavši da nema nikakve veze ni sa prodajom zemlje, niti bilo čim drugim što ima veze sa Rio Tintom.
- Moj otac je prodao njivu od 30 ari za nešto manje od 5.000 evra. On je prodao svoju njivu koju je kupio i ja s tim, zaista, nemam ništa. Čim sam saznao za to odmah sam se oglasio, uradio, evo na stranici Udruženja "Ne damo Jadar" sam okačio snimak od pre tri godine da ja sa tim nemam ništa. Samo da vam pričam gde je potrošio pare, a potrošio ih je, bilo bi, zaista, degutantno. Znači, ja zaista sa tom prodajom nemam ništa, niti sam ikada išta uzeo, potpisao i bilo šta što ima veze sa Rio Tintom - rekao je Nebojša.
U Karlsrueu, industrijskom gradu na jugu Nemačke, 10. juna je odobreno iskopavanje litijuma. Očekuje se da iskopavanje počne do 2026. godine, a Nemačka će tako postati prva zemlja u Evropi koja će iskopavati svoj litijum.
U novom Info jutru o skandaloznoj izjavi člana SPS-a, ali i o divljanju opozicije, pre svega Ćute Jovanovića, govorio je narodni poslanik Milenko Jovanov.
Poslanik Socijalističke partije Srbije Igor Braunović zapretio je rečima da je “od litijuma do litija tanka je linija”, radeći tako protiv vlasti kojoj pripada i njegova stranka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poziv na litije, otpor i ustanak protiv vlasti, čiji je Igor Braunović deo, može da se završi samo njegovom ostavkom na funkciju direktora u "Srbijašumama" kao i na funkciju narodnog poslanika koju je dobio kao kandidat na listi "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane".
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
Rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, otkrila je razlog raskida cimera iz Bele kuće Anđele Đuričić i Nenada Marinkovića Gastoza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar