Opet fantazmagorije Aljbina Kurtija! Vučević patosirao prištinskog ekstremistu: Nije on žrtva, već srpski narod na Kosovu i Metohiji!
Podeli vest
Premijer Srbije Miloš Vučević oglasio se povodom još jednog sramnog napada i kukanja Aljbina Kurtija Zapadnim silama zbog toga što se Vojska Srbije naoružava.
- Opet imamo na delu fantazmagorije Aljbina Kurtija koji ne zna ni šta tačno baza podrazumeva. U pitanju su vojne baze Vojske Srbije koje se tu nalaze godinama, i Srbija time ne krši nijedan međunarodni sporazum i dokument, kao ni Rezoluciju Ujedinjenih nacija 1244. To što Kurti, po ko zna koji put, pokušava da napravi medijsku dramu "kako je tzv. Kosovo navodno ugroženo", nije ništa do još jednog prodavanja magle njegovim zapadnim sponzorima. Niti je on žrtva, niti je bilo ko ugrožen osim srpskog naroda na Kosovu i Metohiji kojem isti taj Kurti uskraćuje osnovna ljudska prava. Dakle, jedini koji su ugroženi na Kosovu i Metohiji su Srbi, i to zbog stalnog nasilja, provokacija, pogubnih akcija i medijskih spinova koje sprovodi lično Kurti - napisao je Vučević i dodao:
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin odgovorio američkom generalu u penziji Vesliju Klarku, koji je predsednika Srbije Aleksandra Vučića optužio da je "istočni igrač", poručivši da će šef naše države i na početku i na kraju uraditi samo ono što od njega traže Srbi.
Privremene vlasti u Prištini nastavile su renoviranje kuće "kosovskog Hitlera" i kolaboracioniste za vrijeme Drugog svetskog rata Džafera Deve. Tokom 2022. godine već su pokušali da na ovaj način ukažu "počast" nekadašnjem okupacionom gradonačelniku Kosovske Mitrovice i ministru unutrašnjih poslova Albanije od 1943. do 1944. godine, ali je reakcijom Beograda i ukazivanjem na njegova zlodela, zaustavljena obnova. Ispostavilo se – na određeno vreme. Ovim povodom gost Informerovog "Info jutra" bio je ministar kulture Nikola Selaković.
10.07.2024
10:00
- Ne treba zaboraviti da je Srbija članica Partnerstva za mir, da sarađuje sa NATO, tako da oni vrlo dobro znaju šta isti taj Kurti uskraćuje. Njegove tvrdnje su izmišljene, i opet Srbiju lažno okrivljuje i nastavlja svoju jeftinu propagandu. Vojska Srbije će, hvala na pitanju, nastaviti da jača i da se modernizuje, jer ona je garant mira i bezbednosti naše Srbije!
Američki general Vesli Klark, komandant NATO snaga tokom bombardovanja SRJ i premijer lažne države Aljbin Kurti gostovali su programu CNN-a gde su se požalili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, što je brže-bolje prenela islamistička "Slobodna Bosna".
Takozvani predsednik "skupštine Kosova" Glauk Konjufca, jedan od najbližih saradnika prištinskog ekstremiste i "premijera" Aljbina Kurtija, zatražio je da Zapad "kazni Srbiju zbog Banjske i neuvođenja sankcija Rusiji".
Podsetimo, američki general Vesli Klark, komandant NATO snaga tokom bombardovanja SRJ i premijer lažne države Aljbin Kurti gostovali su programu CNN-a gde su se požalili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, što je brže-bolje prenela islamistička "Slobodna Bosna". Detaljnije o tome pročitajte OVDE.
Advokat Dejan Vasić, koji u sudskim procesima zastupa veliki broj Srba koje je Priština optužila za navodne ratne zločine tokom sukoba na KiM, izjavio je da je samo tokom ovog proleća bilo šest takvih predmeta koji se vode pred Specijalnim odeljenjem Osnovnog suda u Prištini.
Omiljeni NATO general Zdravko Ponoš tokom gostovanja na tajkusnkim medijima podržao je Aljbina Kurtija i to što je dronovima špijunirao vojsku Srbije?! Ponoš je Kurtijevo špijuniranje dronovima vojsku Srbije nazvao "nekim izviđačkim aktivnostima u okruženju", a takođe je premijera lažne države i pravdao rečima da nije te dronove nabavio da ih drži u magacinu?!
Zdravko Ponoš, predsednik minorne stranke "Srbija centar" i nekadašnji načelnik Generalštaba Vojske Srbije, zaslužan za gotovo totalno uništavanje naših oružanih snaga, za topljenje tenkova, ukidanje elitnih specijalnih jedinica i rashodovanje oružja, podržao je lažnog premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, koji je dronovima špijunirao naše vojne položaje.
'Agresivna retorika i neistine kojima je takozvani premijer Aljbin Kurti pokušao da, u retrogradnom i anahronom stilu, obmane međunarodnu javnost, govore o njegovoj konfliktnoj prirodi i nameri da se zapadni Balkan po svaku cenu destabilizuje!
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin odgovorio je ležnom premijeru lažne države Aljbinu Kurtiju, koji je u autroskom tekstu za Njujork tajms napao Srbiju i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin odgovorio američkom generalu u penziji Vesliju Klarku, koji je predsednika Srbije Aleksandra Vučića optužio da je "istočni igrač", poručivši da će šef naše države i na početku i na kraju uraditi samo ono što od njega traže Srbi.
Nakon rizične američke operacije u Karakasu, u kojoj je otet venecuelanski lider Nikolas Maduro, predsednik SAD Donald Tramp ušao je u novu fazu svog drugog mandata – samouvereniji, agresivniji i sa jasnom podrškom sopstvene administracije, piše "Volstrit džornal".
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Prema izveštajima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, današnji dan biće vetrovit i jako hladan, ali sunčan. Tokom jutarnjih sati učekuje se umeren, a lokalno i jak mraz.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Bogojavljenje, jedan od 15 najvećih hrišćanskih praznika, ustanovljen na spomen Hristovog krštenja i objavljivanje Bogočoveka.
Srbin iz Francuske osuđen je na osam meseci zatvora uslovno nakon što je godinama maltretirao svoju suprugu i pod njen automobil postavljao GPS uređaj kako bi ispratio njeno kretanje.
Glumac i vlasink dramskog studija "Stvar srca" Miroslav Mika Aleksić preminuo je posle duge bolesti, a njegova smrt znači i obustavljanje krivičnog postupka, koji se protiv njega vodi poslednjih pet godina.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
O rezultatima pregovora u Majamiju nema nijedne zvanične informacije jer su razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama završeni neuspehom, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski to pokušava da prikrije, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da Danska dve decenije nije uspela da ukloni „rusku pretnju“ sa Grenlanda i najavio da će Sjedinjene Američke Države sada završiti taj posao.
Dok se u Vašingtonu bez zadrške govori o preuzimanju Grenlanda „na ovaj ili onaj način“, Danska je odlučila da ne pruži otpor, već da napravi korak unapred i sama otvori vrata.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar