Neviđen skandal! Sraman potez lažne države zbog smrti teroriste koji je ubio srpskog policajca
Podeli vest
Predsednik opštine Srbica na Kosovu i Metohiji Fadilj Nura saopštio je da je otkazano muzičko veče iz "poštovanja prema porodici Fatona Hajrizija", kojeg je likvidirala srpska policija pri pokušaju hapšenja za ubistvo policajca u Loznici!
- Zbog ubistva u Srbiji našeg sugrađanina Fatona Hajrizija i u znak poštovanja prema njegovoj užoj porodici, posebno prema roditeljima, večerašnje muzičko veče u okviru "Dana dijaspore" se otkazuje - naveo je Nura na Fejsbuku.
Pripadnik Granične policije Nikola Krsmanović (34), koga je u noći između srede i četvrtka u Lipničkom Šoru, ubio Faton Hajrizi, biće danas sahranjen u rodnom selu u Loznici, gde je danas Dan žalosti.
Pripadnik granične policije Nikola Krsmanović (34) ubijen je dok je njegov kolega, saobraćajni policajac Vjekoslav Ilić (54), teško ranjen kada je Albanac Faton Hajrizi (33) pucao na njih.
Na snimku koji kruži društvenim mrežama Faton Hajziri je lično potvrdio svoje učešće u terorističkoj organizaciji OVK.
19.07.2024
16:47
Ispod njegove objave nizale su se poruke podrške Albanaca, koji slave ubijenog bandita kao heroja.
Faton Hajrizi je bio okoreli kriminalac, koji je prvi put osuđen za ubistvo ruskog vojnika, pripadnika Kfora, pre dve decenije kod Drenice.
Čak devet puta je bežao iz zatvora. Na društvenim mrežama se hvalio da je u redove terorističke OVK stupio sa četrnaest godina. Za svoje prvo bekstvo iz zatvora rekao je da je koristio prozor kupatila u zatvoru u Mitrovici.
Hajrizija su tada uhapsili vojnici KFOR-a. Kako je pokazao, pobegao je i po drugi put iz zatvora u Prištini, a jednom je pobegao i iz vojne baze 2012. godine, pobegavši iz zatvora u Prizrenu i prešavši preko ograde.
Posle policijske akcije, uhapšen je u julu 2007. godine, zajedno sa još šest zatvorenika, osuđenih za teška krivična dela. Nakon što su prošli ogradu zatvora, sedam zatvorenika su dočekali drugi ljudi, koji su počeli da pucaju na zatvorske čuvare.
Nekoliko meseci po bekstvu, u septembru 2007. godine, izvršio je oružanu pljačku u Glogovcu, kada su četiri osobe sa oružjem i maskama opljačkale zlataru i u bekstvu upucale dvojicu policajaca i vlasnika radnje.
Šiptarski terorista Faton Hajrizi (39) ispalio je ukupno devet hitaca iz pištolja na pripadnike policije, pre nego što je likvidiran danas oko 13 časova u ataru Banje Koviljače!
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić obratio se javnosti danas, nakon policijske akcije u kojoj je neutralisan albanski terorista i ubica srpskog policajca, Faton Hajrizi
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnik Granične policije Nikola Krsmanović (34), koga je u noći između srede i četvrtka u Lipničkom Šoru, ubio Faton Hajrizi, biće danas sahranjen u rodnom selu u Loznici, gde je danas Dan žalosti.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
Zlatibor je nedavno bio domaćin takmičenja u sportu koji je do pre tri godine bio potpuna nepoznanica. Reč je kornholu, sportu za mlade i starije, žene i muškarce, koji sve više osvaja Srbiju.
Ko su vojnici mafije, šta su njihovi motivi i zbog čega hladnokrvno povlače prst na obaraču, sve češći odgovor je - maloletnici, a zašto i kako dolazi do njihovog uvlačenja u kriminalne krugove za Informer otrkiva psiholog Snežana Repac.
Crnogorska policija preduzima sve mere i radnje na pronalaženju i dovođenju na izdržavanje kazne zatvora, bivše specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović, koja se nije dobrovoljno javila na izdržavanje kazne.
Lokal brze hrane u centru Beograda koji je u vlasništvu prvog supruga pevačice Kaje Ostojić, Nikole Dragojlovića, poznatijeg kao Sova, uništen je u požaru.
Društvenim mrežama masovno se širi snimak oštrog i kontroverznog odgovora američkog predsednika Donalda Trampa na pitanje novinarke CNN-a tokom nedavne konferencije za medije, koje se odnosilo na žrtve Džefrija Epstina.
Američki savezni sud izrekao je doživotnu kaznu zatvora Rajanu Rutu zbog pokušaja atentata na Donalda Trampa, koji je u trenutku napada bio kandidat na predsedničkim izborima u Sjedinjenim Američkim Državama, čime je okončan jedan od najozbiljnijih bezbednosnih slučajeva tokom izborne kampanje 2024. godine.
Francuska je blokirala realizaciju kredita Evropske unije od 90 milijardi evra namenjenog Ukrajini, iako je finansijski paket formalno odobren još u decembru, prenosi "Politiko".
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar