Vučić najavio sjajne vesti: Nova fabrika Ariston u Nišu već 2025. imaće izvoz vredan 240 miliona evra!
Podeli vest
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas u industrijskoj zoni sever u Nišu, gde prisustvuje polaganju kamena temeljca za izgradnju nove fabrike kompanije Ariston, da je to sa rukovodstvom kompanije dogovorio na Ekonomskom forumu u Davosu 2023. godine, da sada počinje gradnja i da će već 2025. fabrika imati izvoz vredan 240 miliona evra.
Vučić je rekao da će u novoj fabrici biti zaposleno 300 ljudi.
Nakon što su Srbija, Nemačka i Evropska unija predvođene predsednikom Aleksandrom Vučićem i kancelarom Olafom Šolcom potpisale Memorandum o kritičnim sirovinama region odaje priznanje, a albanski mediji, koji rade pod dirigentskom palicom teroriste Aljbina Kurtija, pozvali su svoje "stručnjake" i uglas zakukali zbog jačanja pozicije naše zemlje, otvoreno iskazujući strah.
23.07.2024
09:48
- Mi smo se sreli u Davosu u januaru 2023. i obavili razgovor, oni su imali mali pogon u Svilajncu od 2,5 miliona evra. I onda smo dogovorili da dođu - rekao je Vučić.
On je naveo da će se tu praviti najpoznatije pumpe za grejanje, kao i da će širiti svoj asortiman.
- Ovo je velika i važna kompanija za Niš. Otvorili smo osam fabrika, još dve treba da otvorimo - Palfinger i Ariston sad, ali Ariston je posebno ime. Ariston ima prihode od tri milijarde evra na godišnjem nivou, oko 10.700 zaposlenih ljudi. Njihovih proizvoda imate na tržištu od 150 zemalja. To je velika italijanska kompanija. Ja sam srećan i zahvalan sam porodici, zahvalan sam svima iz Italije koji su tu odluku doneli. Zahvalan sam ambasadoru Goriju - rekao je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče je prisustvovao svečanosti povodom inauguracije novih proizvodnih linija za buduću proizvodnju električnih vozila u modernizovanoj fabrici "Stelantis" u Kragujevcu, i ovaj značajan istorijski momenat nije promakao medijima u regionu.
Mnoge zapadne zemlje preispituju svoj pristup vojnoj službi u korist obavezne vojne službe u cilju pripreme sukoba sa Rusijom, prenosi Si-En-En, što potvrđuje izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se Zapad sprema za rat sa Rusijom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje svečanosti povodom inauguracije novih proizvodnih linija za buduću proizvodnju električnih vozila u modernizovanoj fabrici "Stelantis" u Kragujevcu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderi i njihovi ideolozi, tradicionalna opozicija i njene medijske trovačnice, toliko su opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da su ga u proteklom periodu proglasili za dežurnog krivca za sve i svašta, iako je i političkim laicima jasno da šef države nema nikakve veze sa stvarima koje blokaderi i opozicija pokušavaju da mu pripišu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se video-porukom na svom zvaničnom Instagram profilu. Vučić je ovu video-poruku snimio u automobilu, na putu ka gradilištu Ekspa.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je na antiratnom skupu u Kečkemetu da Evropa trenutno prolazi kroz treću fazu eskalacije sukoba – uvođenje univerzalne vojne obaveze i prelazak na ratnu ekonomiju.
Američki ambasador pri NATO Metju Vitaker poručio je da ne veruje da Rusija ima nameru da napadne Alijansu, ocenivši da su šanse za takav scenario „vrlo male“.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar