Nakon što su opozicioni mediji kojim rukovode tajkuni Dragan Đilas i Dragan Šolak "prosuli" priču da predsednik Srbije Aleksandar Vučić trguje litijumom, sada im je stigalo otrežnjenje, a koje je najveći dokaz Vučićeve snažne patriotske politike.
Naime, državna sekretarka u nemačkom ministarstvu privrede Franciska Brantner izjavila je da eventualni projekat eksploatacije litijuma neće uticati na proces evrointegracije Srbije.
- Neće biti popusta zbog litijuma kada je reč o vladavini prava, niti u pogledu Kosova ili Bosne i Hecegovine - izjavila je.
Foto: printscreen
Ovo pokazuje da čim pominju Republiku Srpsku i Kosovo i Metohiju, jasno je da sa Vučićem nema nikakve trgovine i da se Vučić ni po koji cenu neće odreći svoje nezavisne i slobodarske politike!
Valja podsetiti da su sve vreme tajkunski mediji pisali da "Vučić trguje litijumom", "Vučić menja litijum za vlast", a sada je upravo na njihovim stranicama osvanuoo najveći dokaz da srpski predsednik ni sa kim nikada ništa nije trgovao niti će.
Na ovaj način i pomenuta glasila i njihovi kreatori moraju da priznaju da Vučić hoće snažnu ekonomiju, moćnu Srbiju koja će se svojom snagom odupirati pritiscima, braniti interese svih građana Srbije i svih Srba gde god da žive.
Izjava nemačke sekretarke najveći je dokaz da Vučić ne trguje nezavisnom i slobodarskom politikom svoje zemlje!
Florijan Anderhuber, direktor za energiju i klimu u Evropskom udruženju za rudarske industrije, metale i minerale „Euromines", rekao je da projekat „Jadar“ u Srbiji stvara radna mesta i dodatnu vrednost za Srbiju
Branka Lazić napadnuta novinarka Informera, opisala je detalje napada na nju i ekipu Informera na protestima opozicije u subotu, gde je deo opozicije otišao da blokira železnički saobraćaj na Prokopu.
Grupa ekstremista koja se protivi litijumu i kompaniji Rio Tinto došla je večeras ispred zgrade Vlade Srbije, gde je saobraćaj na raskrsnici Nemanjine i Kneza Miloša bio blokiran.
Juče je održan protest protiv kopanja litijuma. Blokirane su železničke stanice Novi Beograd i Prokop! Premijer Srbije Miloš Vučević izjavio je da protestante nije briga za zdravlje ljudi, već da ovim putem samo žele nasilno da smene vlast. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Goran Karadžić iz SNS-a i Luka Stajić, analitičar.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraćajući se nakon nasilja i haosa sprovedenog u režiji tajkuna Dragana Đilasa i Dragana Šolaka rekao je je to bio teror anjine nad većinom.
Ovako monstruoznim pretnjama, po već dobro poznatoj matrici, u važnim trenucima za Srbiju pokušavaju da slome predsednika Vučića dok se on bori za bolju i napredniju Srbiju, izjavila je ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Florijan Anderhuber, direktor za energiju i klimu u Evropskom udruženju za rudarske industrije, metale i minerale „Euromines", rekao je da projekat „Jadar“ u Srbiji stvara radna mesta i dodatnu vrednost za Srbiju
Glavni finansijer blokadera u Gornjem Milanovcu je vlasnik Fudbalskog kluba "Metalac", Dragoljub Vukadinović Vukadinac, čiji je sin redovni posetilac zgubidanskih okupljanja u tom kraju.
Rezultati razgovora Donalda Trampa i Si Đinpinga pokazuju da je Vašington sve bliži ideji da Ukrajinu posmatra kao deo ruske zone interesa, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Soskin.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji više od 2.000 ljudi čeka na transplantaciju! Svi oni zavise od nečijeg "da" i dobre volje porodice da organe svog preminulog člana donira ljudima kojima od toga zavisi život.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Italijansko letovalište Rimini od 16. maja uvodi strogu zabranu pušenja na plažama, ograničeno vreme za kupanje pasa i zabranu jednokratne plastike radi zaštite životne sredine.
Optužnicu protiv dvojice mladića za koje se sumnja da su učestvovali u ubistvu Cetinjanina Filipa Ivanovića 16. oktobra prošle godine u naselju Beograd na vodi nedavno je podiglo Više tužulaštvo.
Nikšićanin Ratko Koljenšić danas je u ponovljenom postupku u podgoričkom Višem sudu osuđen na 20 godina robije za pomaganje ubistva Nikole Bojovića (39) 29. aprila 2013. godine.
Ukrajinska vojna komanda strahuje da bi Rusija mogla da pokuša širenje fronta sa severa, preko beloruske teritorije, kako bi razvukla Oružane snage Ukrajine (OSU) i naterala Kijev da deo jedinica povuče sa ključnih pravaca na istoku zemlje.
Sekretar Saveta bezbednosti Ruske Federacije, Sergej Šojgu, izjavio je da je rukovodstvo Jermenije poslednjih godina preduzelo niz akcija koje Moskva ocenjuje kao izrazito neprijateljske.
Generalni sekretar NATO, Mark Rute, uputio je oštro upozorenje Moskvi povodom sve učestalijih nuklearnih pretnji i vojnih vežbi koje Rusija sprovodi u saradnji sa Belorusijom.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar