Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da nema nameru da raspiruje polemiku i daje bilo kakvu temu ili povod za napad na Srbiju od strane bošnjačkih političara.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je danas da niko od političara sa vlasti nikad neće biti za to da se radi bilo šta što je štetno za narod i državu i da apsolutno osuđuje svaku vrstu politizacije tema poput litijuma bez argumenata, osim onoga da se litijumom sada bavi vlast.
29.07.2024
10:38
On je prvo komentarisao sinoćnju likvidaciju vehabije u Novom Pazaru.
- Mislim da svi znaju priče od ranije vezane za njega, da je on još 2007. bio osuđen na dugogodišnju kaznu zatvora zbog terorizma. BIA ga je locirala i u zajedničkoj akciji sa MUP i VJT u Novom Pazaru sinoć je u kasnim večernjim satima u blizini Novog Pazara je pokušano hapšenje. On je odigrao ključnu ulogu u radikalizaciji i Žujovića, ali i drugih konvertita. Bio je lider tog najekstremnijeg vehabijskog udruženja iz Novog Pazara. Policija je podnela prijavu zbog jednog njegovog obraćanja gde je on ispred dve zastave Islamske države govorio da nema mira između muslimana i svih drugih. Sinoć je pokušano hapšenje. BIA je dobila informaciju iz kruga njegovih najbližih saradnika, koji su ga u stvari i sakrivali tu. On nije bio u svojoj kući, već nekoliko stotina metara dalje, u drugoj kući. Od njegovog zeta, koji je na izdržavanju kazne zbog kriminala u Nišu. Prilikom hapšenja pružao je otpor, pucao na policiju, ispalio 3-4 metka sa namerom da opet pobegne i u toj razmeni vatre on je likvidiran od strane Specijalne antiterorističke jedinice. Ekstermisti se prate. Reč je o nekoliko desetina ljudi, a zanimljivo je da tu ima značajan broj konvertita iz raznih krajeva naše zemlje. To je pre svega nadležnost BIA i oni se time bave. Sa svima njima su obavljeni razgovori u proteklim nedeljama i prate se njihove aktivnosti. Mi ćemo reagovati na svaku najavu ili informaciju da može doći do nekog terorističkog napada. Njih ima svuda, ali svi oni na neki način koordiniraju. Ima tu i stranog novca - rekao je Dačić.
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin bio je gost Informerovog "Vikend info jutra". On je govorio o svemu što se u Srbiji dešavavalo nakon pada Slobodana Miloševića 5. oktobra 2000. godine.
Regulatorni institut za obnovljivu energiju i životnu sredinu (RERI), u čijem Upravnom odboru sedi Sofija Mandić, hejterka koja Srbima puni glavu da bi trebalo da se suoče sa takozvanim genocidom u Srebrenici, za dve godine prihodovao je više od milion evra od donatora kako bi se navodno bavili ekologijom i zaštitom životne sredine u Srbiji, saznaje Informer.
18.08.2024
10:08
Foto: Pedja Milosavljević
Ivica Dačić
Ministar naglašava da je koordinacija između BIA, MUP i vojnih bezbednosnih službi ključna.
- Sada smo imali veoma koordinirane akcije koje su usledile. Vi ovde morate da pratite sve što se dešava i uvek morate da imate dobro odmereno šta se može desiti. Zato je važno to praćenje i uloga BIA i MUP, kao i vojne bezbednosne službe koji zajedno rade na tome. Cilj policije nije bio da se on likvidira, nego da se uhapsi. On je ispalio četiri hica na policiju - naveo je Dačić.
On se osvrnuo i na izjavu bivšeg predsednika Srbije Borisa Tadića u kojoj je negirao da mu je svojevremeno dao nalog da, zajedno sa šefom svog kabineta Miodragom Rakićem organizuje da Aleksandar Vučić, koji je tada bio u opoziciji, bude pretučen.
- Naravno da Boris Tadić laže. On je dao direktivu da niko ne sme da dođe do RTS i da treba da se upotrebe sva sredstva da se to ne desi. Bila je intervencija Žandarmerije, koja je bila brutalna jer je Ranko Panić nastradao od toga. Čak je i Aleksandar Vučić bio žrtva toga. To je bio dan kada je Karadžić još bio u zemlji. Posle te intervencije, on je u ranim jutarnjim satima izručen. Posle toga se Vučić naljutio na mene. Prosto je nemoguće da policija nije mogla da prepozna Aleksandra Vučića. On je bio vođa opozicije u tom periodu. Kokeza je takođe dobio batine jer je branio Vučića. Ako poredite intervenciju policije sada (prošle subote), nije bilo nikakve primene sile. Niko nije bio povređen, ni policajci, ni demonstranti. Policija će podneti, ili je već podnela, krivične prijave prema svima koji su kršili zakon. Ekoteroristi rade ono što se upravo sada i kod nas dešava. Takođe, na stabla stavljaju eksere, pa kad se seku drveća testerom, dolazi do masovnih povređivanja. To je nešto što nijedna država na svetu ne toleriše. Svako ima prava na mirna okupljanja. Ovde je reč samo o pitanju da li neko poštuje zakon i da li će se ponašati na takav način. Niko nema pravo da krši zakon, pravi haos i ugrožava bezbednost drugih ljudi. To je nešto što zaista nije dozvoljeno i predstavlja teško krivično delo - kaže Dačić.
Foto: Pedja Milosavljević
Ivica Dačić
Ministar je prokomentarisao i licemerje opozicije po pitanju projekta "Jadar".
- Ovde više nije reč o litijumu, nego o političkom smaknuću predsednika Vučića. Ja sam 2004. godine podržavao tu manjinsku vladu Koštunice. Mi smo 2008. ušli u vladu i tad je bio taj projekat "Jadarit". To je bio ponos naše zemlje, nikome nije padalo na pamet da osporava to pitanje. Mi smo imali ministre energetike iz SPS. Bilo bi licemerno da ja sad budem protiv tog koncepta jadarita. On je tad bio predstavljen kao razvojna šansa, ali isto tako je licemerno da se ovako ophode prema državnom projektu oni koji su doveli Rio tinto. Drugo, ako je to tako, zašto nisu zatvorili te rudnike ranije, nego su ih njihovi tajkuni kupovali širom Srbije. Vučić je prvi predsednik koji ide i razgovara sa građanima. Ja sam potpisao pismo sa Evropskom unijom dok sam bio ministar spoljnih poslova, nije Vučić. Sigurno da Kinezi imaju ozbiljne dokaze za ono što su saopštili. Oni gledaju globalno kako se ostvaruje uticaj iz globalnih centara moći na druge zemlje. Amerika je u Kongresu odvajala pare za rušenje Miloševića. Oni su to radili legalno. Ovo je samo nastavak jedna takve prakse. Vučić je na tapetu zato što vodi nezavisnu spoljnu politiku. Mi nismo potrčko neke druge države jer mi gledamo šta je u našem najboljem interesu. Vučić je oličenje državnog jedinstva - naglašava Dačić.
Poslednjih meseci u Srbiji se vodi strašna medijska kampanja protiv Evropske unije u kojoj Brisel pokušava da se prikaže kao zlo koje želi da uništi Srbiju i pretvori je u koloniju, kaže ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i navodi da najstrašniju kampanju vodi Dragan Šolak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastao se danas, u okviru zvanične posete sedištu Interpola u Lionu, sa generalnim sekretarom Valdesi Urkizom i tom prilikom istakao da je srpskoj policiji saradnja sa Interpolom prioritet, kao i da želimo da naše učešće i doprinos podignemo na što viši nivo.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je da obeležavanje Dana sećanja na žrtve zločina genocida NDH u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu Donjoj Gradini nosi poruku pijeteta, nezaborava i opomene.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da nema nameru da raspiruje polemiku i daje bilo kakvu temu ili povod za napad na Srbiju od strane bošnjačkih političara.
Na plenumu Filološkog fakulteta došlo je do otvorenog nezadovoljstva među blokaderskim studentima, koje je kulminiralo oštrim kritikama na račun "krovnih struktura" blokaderskog pokreta, uz predlog da se fakultet potpuno povuče iz daljih aktivnosti.
Svi vodeći ruski mediji preneli su reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je na Informer televiziji ukazao da su odosi Evropske unije i Sjedinjenih Država došli do tačke bez povratka nakon objave Pentagona o povlačenju trupa SAD iz Nemačke.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Dve kompanije iz automobilske industrije - Bohai i Schlote grupa - suočavaju se sa gašenjem poslovanja u nemačkoj pokrajini Saksoniji-Anhalt, zbog čega će biti ugroženo više od 1.000 radnih mesta.
"Pežo 408" bio je jedan od najzapaženijih modela na ovogodišnjem sajmu automobila i već se ističe kao jedan od najboljih u C-segmentu po dizajnu, tehnološkoj opremljenosti i modernom pristupu elektrifikaciji.
Oko 17 časova u soliteru na Carini u prokuplju se otkačio lift u kojem je bilo dete. Na sreću, dete je prošlo bez povreda, a iz lifta su ga izvukli vatrogasci, nakon što su stanari u zgradi shvatili šta se dogodilo.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali sastao se danas sa delegacijom Misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koju predvodi Anet Kjobe i izjavio da fleš procena rasta BDP-a Srbije u prvom kvartalu iznosi tri odsto.
Nastavnik geografije Zoran Nišević koji je prvi ušao u odeljenje 7/2 u OŠ ''Vladislav Ribnikar'' 3. maja kada je Kosta K. usmrtio devetoro svojih vršnjaka i čuvara škole, tokom svog svedočenja, ispričao je tada detalje krvavog pira.
Brutalan napad dogodio se oko 18 časova u Karađorđevoj ulici u Umki, kada je, prema nezvaničnim informacijama, vozilo marke "bmw" preseklo put automobilu u kom se nalazio N. S. (43).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, intenzivnim radom, rasvetlili su razbojništvo, izvršeno pre tri dana i uhapsili A. D. (1985) iz Subotice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas u Jerevanu tokom sastanka sa britanskim premijerom Kirom Starmerom da je Ukrajina spremna za sledeću rundu pregovora o okončanju rata u trilateralnom formatu.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Predsednik stare Jugoslavije Josip Broz Tito imao je četvoro dece sa dve žene. Grob njegovih preminulih potomaka nalazi se u mestu Sveto Trojstvo gde je posećivao večito prebivalište svojih rano preminulih mališana.
Pevačica Ana Sević raznežila je pratioce najnovijom objavom na društvenim mrežama, na kojoj je zabeležila nežan trenutak svoje ćerkice u igri sa kućnim ljubimcem.
Mina Naumović podelila je sa pratiocima nekoliko zajedničkih fotografija sa suprugom, voditeljem Ognjenom Amidžićem, i tom prilikom mu uputila duhovitu čestitku.
Radomir Taki Marinković, otac učesnice Elite Maje Marinković, otvorio je dušu i pred kamerama ispričao bolnu porodičnu priču koju je godinama nosio u sebi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar