Lider Srpske demokratije, Aleksandar Arsenijević priveden je danas u severnom delu Kosovske Mitrovice jer je duvao u pištaljku prilikom nenajavljene posete ministara privremenih prištinskih institucija Dželjalja Svečlje, Aljbuljene Hadžiju i Eljberta Krasnićija.
Ubrzo nakon toga je i pušten i izrečena mu je novčana kazna za koju je rekao da je neće platiti.
Ministri unutrašnjih poslova, pravde i lokalne samouprave privremenih prištinskih institucija Svečlja, Hadžiju i Krasnići su prilikom nenajavljen posete obišli teretanu, šetalište do glavnog mosta na Ibru i kabinet takozvanog gradonačelnika Severne Mitrovice Erdena Atića, prenosi Kossev.
Lideri Srpske demokratije, Aleksandar Arsenijević i Stefan Veljković uhapšeni su 8. avgusta kada su na Trgu Braća Milić u severnom delu Kosovske Mitrovice, kod glavnog mosta pokušali da spreče prefarbavanje oslikanih srpskih trobojki, ali su ubrzo i pušteni nakon protesta veće grupe građana.
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti izjavio je juče da će saveznici biti unapred obavešteni ako bude ponovo otvoren most koji razdvaja Srbe i Albance u podeljenom gradu Kosovska Mitrovica.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić obratio se pismom Nacionalnom demokratskom institutu (NDI) povodom učešća Aljbina Kurtija na Demokratskoj nacionalnoj konvenciji (DNK) 2024.
Miljenik teroriste Aljbina Kurtija i jedan od vođa protesta u Srbiji Boban Bogdanović praktično je poručio putem platforme Iks da se kune u teroristu Adema Demaćija i odajemu večnu zahvalnost
Hapšenje i određivanje pritvora Srbinu Luki Zlatičaninu, iz Goraždevca zbog pevanja pesama izaziva ogorčenje Srba širom tzv. Kosova posebno, jer tzv. kosovska policija na desetine prijava kada se napadaju Srbi, njihova imovina ili Srpska pravoslavna crkva, nisu tako ažurni i profesionalni, navodi se u saopštenju Srpske liste.
Nekadašnji diplomata Zoran Milivojević ocenio je da će premijer lažne države Aljbin Kurti u narednih pet meseci, odnosno tokom predizborne kampanje, nastaviti sa politikom preuzimanja severa tzv. Kosova i negiranja Zajednice srpskih opština.
Gost "Vikend info jutra" Informer TV bio je član Predsedništva Srpske napredne stranke Miloš Terzić. On je komentarisao sve napetiju situaciju na Kosovu i Metohiji, odnosno najave otvaranja mosta na Ibru u Kosovskoj Mitrovici premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.
Predsednik Vučić izrazio je očekivanje da predstavnici međunarodne zajednice i Kfora održe datu reč i da bez saglasja i zajedničke volje neće biti otvaranja mosta na Ibru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti izjavio je juče da će saveznici biti unapred obavešteni ako bude ponovo otvoren most koji razdvaja Srbe i Albance u podeljenom gradu Kosovska Mitrovica.
Deo američkih demokrata usprotivio se novom zakonu o sankcijama Rusiji, upozoravajući da bi predsednik SAD Donald Tramp mogao da dobije gotovo neograničena ovlašćenja za uvođenje carina, dok bi posledice kroz više cene na kraju snosili američki građani.
Većina građana Poljske prvi put se izjasnila protiv daljeg prihvatanja izbeglica iz Ukrajine, čime je zabeležen potpuni preokret raspoloženja u zemlji koja je od početka rata bila jedan od najglasnijih političkih saveznika Kijeva i glavno utočište za Ukrajince.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Pre samo nekoliko dana, majka u Tirolu doživela je ono što tvrdi da je najstrašniji trenutak u njenom životu kada je zatekla nepoznatog muškarca u automobilu sa svojom decom.
Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona pronašli su i uhapsili dve osobe za kojima su bile raspisane interne poternice.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru uhapsili su S. G. (21) zbog sumnje da je u jednom selu u okolini Bora, upravljajući vozilom marke "audi" bez vozačke dozvole, oborio maloletno lice koje je vozilo bicikl, a zatim napustio lice mesta.
U stanu u novosadskoj ulici Molnar Đule došlo je do požara kada se zapalila veš mašina, a zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasaca sa dva vozila, vatra je ugašena i sprečena je veća materijalna šteta.
U toku jučerašnjeg dana na teritorjii glavnog grada otkrivene su čak tri laboratorije za proizvodnju marihuane u veštačkim uslovima, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je ukupno sedam osoba.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Modžtaba Hamnei zapretio je da će Iran i njegovi savznici naučiti Sjedinjene Američke Države lekcijama koje neće zaboraviti.
Američki politikolog Džon Miršajmer ocenio je u Evropskom parlamentu da se Evropa suočava sa ozbiljnom nestabilnošću, koju je povezao sa ratom u Ukrajini.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Detaljno anatomsko istraživanje, koje je vodio Alfonso Cepeda-Emiliani sa Univerziteta u Santjagu de Komposteli, otkrilo je da titulu glavne erogene zone zapravo odnosi frenularna delta.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Erotski model i nekadašnja striptizeta Vesna Počuča Šana ponovo je uspela da zapali internet - i to čim se pojavila u noćnom provodu sa atraktivnom drugaricom.
Anica Lazić, devojka glumca Lazara Ristovskog, objavila je snimak iz šminkernice na kojem se jasno vidi kako njen nos izgleda tri meseca nakon operacije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.