Manipulacija, obmana, uznemiravanje javnosti, i izvrtanje činjenica - to je taktika kojom se poslednjih meseci bez problema služe pojedinci iz takozvanih ekoloških pokreta.
Čini se da im je sve dozvoljeno kako bi uznemirili građane i javnost u Srbiji, a poslednja u nizu manipulacija kojima su se poslužili je tvrdnja Bojana Simišića, osnivača "Eko straže" da je njegova supruga dobila nalog za privođenje, kao i da je razlog za to pokušaj da ga zastraše.
Kako je istakao, njegova žena nema veze sa "Eko stražom".
- Pokušavaju da me zastraše, tako što mi napadaju porodicu - naveo je on u obraćanju na društvenim mrežama.
Foto: Printscreen
On je i pokazao sudsko obaveštenje tvrdeći da je reč o nalogu za privođenje.
Da je u pitanju potpuna laž i da se ne radi ni o kakvom nalogu za privođenje vidi se i na samom snimku, odnosno na papiru koji Simišić pokazuje, jer se vidi da je poziv za parnični postupak, a na istom tom pozivu navodi se i broj predmeta.
Naime, supruga Simišića dobila je poziv za ostavinsku raspravu, što znači da nije reč ni o kakvom nalogu za hapšenje.
Foto: Printscreen/Kurir
Povodom lažnih tvrdnji Simišića oglasilo se i Viši sud u Beogradu. Sud takođe poručuju da je u pitanju obaveštenje za parnicu, a ne nalog za hapšenje kako tvrdi Simišić.
Foto: Printscreen/Kurir
- Na predmetnom snimku prikazuje se sudsko obaveštenje naslovljeno na lice Jelenu Janković Simišić sa uočljivim poslovnim brojem predmeta Višeg suda u Beogradu P.2007/21, a pod kojim brojem se pred ovim sudom vodi parnični postupak po tužbi Jelene Janković Simišić, te isti ne predstavlja ,,nalog za dovođenje'', niti bilo kakvo sudsko pismeno koje se odnosi na mere obezbeđenja prisustva lica u krivičnom postupku - navodi se u saopštenju.
Do pre nekoliko dana potpuno anonimni „vođa“ tzv. ekološkog udruženja „Eko straža“ Bojan Simišić, oglasio se na društvenim mrežama povodom organizovanja još jednog pokušaja Beomajdana, prikrivenog u ruhu protesta zakazanog za 1. septembar ispred RTS-a.
Organizacija "Eko straža" pomerila je protest protiv iskopavanja litijuma jer se najavljeni termin poklopio sa koncertom Momčila Bajagića Bajage, potom su ugasili svoj nalog na mreži Iks, a onda su napali i vređali svoje pristalice.
Lažni ekolozi okupljeni u Nevladinoj organizaciji (NVO) "Eko straža", nakon što su najavila je da će u nedelju, 1. septembra održati protest ispred zgrade RTS u Beogradu sada su udarili na srpsko pravosuđe!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Do pre nekoliko dana potpuno anonimni „vođa“ tzv. ekološkog udruženja „Eko straža“ Bojan Simišić, oglasio se na društvenim mrežama povodom organizovanja još jednog pokušaja Beomajdana, prikrivenog u ruhu protesta zakazanog za 1. septembar ispred RTS-a.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će spomenik hetmanu Ivanu Mazepi stajati na mestu gde se nekada nalazio demontirani spomenik Vladimiru Lenjinu u Kijevu.
Jemenski pokret Huti započeo je mobilizaciju velikih razmera kako bi se suprotstavio bilo kakvom kretanju vojnih snaga koje podržava Saudijska Arabija.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.