• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer.rs

17.09.2024

10:56

Vulin povodom "packi" Stejt departmenta: Bolje bi im bilo da se uzdrže, Srbiju ne mogu da kontrolišu! To garantujem!

Aleksandar Jovanović Cile

Vesti

Vulin povodom "packi" Stejt departmenta: Bolje bi im bilo da se uzdrže, Srbiju ne mogu da kontrolišu! To garantujem!

Podeli vest

Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin reagovao je na saopštenje američkog Stejt departmenta da se "Beograd i Priština uzdrže od akata koji su u suprotnosti sa normalizacijom", poručujući da bi najbolje bilo da se SAD uzdrže od pokušaja da vlada Srbijom.

- Jedini put ka napretku na Kosovu i Metohiji je bezuslovno sprovođenje Briselskog sporazuma i formiranje Zajednice srpskih opština koja se čeka već jedanaest godina. Srbija nema od čega da se uzdrži, a najbolje bi bilo da se SAD uzdrži od pokušaja da vlada Srbijom, a posebno da se uzdrže od nekada javne, a nekada tajne podrške Kurtiju u njegovom nasilju prema Srbima na Kosovu - ističe Vulin, i dodaje:

I kada smo već kod uzdržavanja, da su se SAD uzdržale od bombardovanja Srbije bez saglasnosti Saveta bezbednosti UN, ne bi bilo ni takozvanog "Kosova", ni proterivanja Srba, ni nestabilnosti u regionu - poručio je potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin.

Američki Stejt department prethodno je saoptio da poziva "Beograd i Prištinu da se uzdrže od nekoordinisanih akcija ili zakonodavnih akata koji su u suprotnosti sa normalizacijom".

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja
Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja

Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.

19.03.2025

20:06

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara
Hronika

Borba protiv korupcije ne prestaje! Uhapšena jedna osoba zbog prevare sa menicama u vrednosti od preko milion dinara

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.

19.03.2025

18:29

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set