Samozvani ekološki taliban i lider takozvanog "Ekološkog ustanka" Aleksandar Jovanović Ćuta ponovo je divljao tokom sednice Skupštine Srbije o rebalansu budžeta Repubike Srbije.
Iznerviran zbog reči ministra Aleksandra Martinovića, Ćuta je bacio ka ministrima knjigu "Zbirka propisa" u kojoj se nalazi i Ustav Srbije, a potom izvređao predsedavajuću Raguš.
- Vas je kupio Dragan Đilas. Otkupio je vaše dugove i on je sad vlasnik Demokratske stranke. I možete vi sad da se zovete ekološki ustanci, zeleno-levi frontovi, nikad niste bili na vlasti, novi DSS, Janko Marko. Ljudi, vi ste vlasništvo čoveka koji je predsednik druge stranke. I svi vi koji sad ovde govorite, sedite, kritikujete i tako dalje, vi ste glasnogovornici jednog jedinog čoveka koji se zove Dragan Đilas. To kako se formalno zovu vaše stranke, kad su nastale, ko su predsednici i tako dalje, to je sve nebitno. Vi ste u građansko-pravnom, u obligaciono-pravnom smislu, vlasništvo jednog čoveka. Dakle, on je vlasnik i vas, i vaših stranaka, i vaših mandata - rekao je ministar Martinović što je razbesnelo Jovanovića te je bacio knjigu.
Foto: Inofmer
- Gospođo Raguš, bacio sam poslovnik koji Vi gazite uporno. Smirite ove ovde, ove robove Aleksandra Vučića... Treba svima da pocepam poslovnike. Baš vas briga, gospođo Raguš. A pozivate se ovde na neku toleranciju. Izgledate vrlo tolerantno. Mi smo navikli od bivših radikala da budu tako tolerantni. A ovaj ovde koji se zove Aleksandar Martinović, to nije ime i prezime. To je karakterna osobina. To je krpa Aleksandra Vučića kao i većina vas ovde. Sram vas bilo - rekao je Jovanović.
Narodni poslanik Dejan Bulatović Ćuti i ostalim nasilnicima održao je lekciju koju će dugo pamtiti!
- Poštovana predsednice, poštovani članovi vlade, ministri, vlade Republike Srbije, poštovani narodni poslanici, narodne poslanice, građani Srbije. Ja reklamiram poslanik 101, član 103, član 104. Ovo što se danas, sada, u ovom trenutku desilo, da poslanik baca, bukvalno Ustav, baca i gađa direktno u ministre. Nije mogao da dobaci, ali da je pogodio nekog ministra, on bi bio povređen. Da građani Srbije samo dobro znaju, da samo građani Srbije dobro znaju da su ozlojeđeni, jer je jedan od ministara izneo istinu. Govorio o poljoprivredi, ulaganjima u poljoprivredi. Govorio onome što oni lažu mesecima. I govorio o tome šta znače ulaganja u poljoprivredi. Žao mi je, bio sam potpredsednik stranke u dva mandata, one tamo od stranke koju su ukrali od mene. Bio sam im dva puta i predsednik odbora za poljoprivredu. Ništa nisu naučili. Ništa nisu naučili, a sada su to sve vajni i neverovatni eksperti u poljoprivredi. Taj gospodin koji je bacao taj poslovnik, tako i baca Ustav Republike Srbije. Tako baca i sve to pismo. Jer znate, ovaj parlament to je najviši hram demokratije. A kada bacate poslovnik i u njemu kada je Ustav, vi ste gađali srpski narod. I da budem sasvim otvoren, pljunuli ste na srpski narod, na tradiciju, na nešto što je najsvetije u srpskom narodu, to je Narodna skupština Republike Srbije. Ovo se nikad nije desilo. Desilo se kada je potegnut pištolj, ubijen je jedan narodni poslanik ovde. Ovo što je on uradio, neumitno je podsetilo građane Srbije na to da hoće da pucaju. Oni hoće građanski rat. Oni rade na tome. Oni hoće da unište Srbiju. Rade protiv Ustava, rade protiv onoga svega što je srpski narod radio decenijama. Sramota bilo, neće vam proći. Živela Srbija. - rekao je Dejan Bulatović.
Samozvani "ekološki taliban" Aleksandar Jovanović Ćuta, lider takozvanog Ekološkog ustanka i narodni poslanik, optužio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića i šeficu Skupštine Srbije Anu Brnabić da od kompanije "Rio Tinto" uzimaju "proviziju", a upravo je on hteo da sa svojim pajtosom Zlatkom Kokanovićem proda zemljište toj kompaniji!
Premijer Miloš Vučević odgovorio je danas na Sednici Skupštine opozicionom poslaniku Aleksandru Jovanoviću Ćuti, istakavši da mu je vrlo teško da da ozbiljniji odgovor na nešto što Ćuta nije znao da iznese te da se bolje koncentriše sledeći put.
Aleksandar Jovanović Ćuta, samozvani "ekološki taliban" i lider takozvanog Ekološkog ustanka, po svom starom običaju divljao je u skupštinskoj sali tokom rasprave o rebalansu državnog budžeta.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom naše emisije Kolegijum 2 informacije o Stefani Danijeli Rot, lažnoj ekološkinji iz Rumunije i njenoj povezanosti sa eko-teroristima Zlatkom Kokanovićem i Aleksandrom Jovanovićem Ćutom.
Danijela Nestorović iz Ekološkog ustanka Aleksandra Jovanovića Ćute, zvanični predlagač zakona o zabrani iskopavanja litijuma, dva puta je promenila mišljenje u roku od osam dana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Samozvani "ekološki taliban" Aleksandar Jovanović Ćuta, lider takozvanog Ekološkog ustanka i narodni poslanik, optužio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića i šeficu Skupštine Srbije Anu Brnabić da od kompanije "Rio Tinto" uzimaju "proviziju", a upravo je on hteo da sa svojim pajtosom Zlatkom Kokanovićem proda zemljište toj kompaniji!
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Ukrajina više nema ozbiljan protivvazdušni štit nad velikim delom teritorije, a problem se ne završava samo na raketama za „Patriot“ i iscrpljenim sistemima odbrane, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Letovanje u Grčkoj ove godine znatno je skuplje nego prošle, a to kažu i turisti iz Srbije koji navode da giros košta i do 12 evra, kafa do 6 evra, dok su voće i povrće skuplji oko 20 odsto.
Na autoputu Miloš Veliki rano jutros izbegnuta je nesreća kada je aktivirano hitno upozorenje preko razglasa koje je sprečilo vozilo da uđe u suprotnom smeru u tunel Laz u blizini Čačka.
Krvavi tragovi, sona kiselina, spaljeni dokazi i nestanci bez objašnjenja postali su novi obrazac najtežih zločina u regionu. Iako tela žrtava nikada nisu pronađena, istražitelji sve češće uspevaju da rekonstruišu ubistva do detalja, oslanjajući se na forenziku, kamere i digitalne tragove.
Ekipa Informera uz pomoć veštačke inteligencije, prema do sada poznatim zvaničnim informacijama, napravila je video snimak rekonstrukcije ubistva Aleksandra Nešovića.
Novinar Mladen Mijatović onjavio je snimak akcije vađenja tela iz Bečmenskog jezera, koje je pronađeno nakon dojave građana da u vodi pluta automobil "seat".
Komercijalne zalihe nafte u svetu troše se frapantnom brzinom i preostalo je goriva za svega nekoliko nedelja, upozorio je u ponedeljak Fatih Birol, šef Međunarodne agencije za energiju (IEA).
MIinistarstvo odbrane Belorusije saopštilo je danas da su oružane snage te zemlje započele vojne vežbe, a da će u saradnji sa ruskom stranom biti uvežbavana isporuka nuklearne municije i njena priprema za upotrebu.
Čak i nakon završetka rata, nema pozitivnih scenarija za Ukrajinu i Ukrajince, kaže kijevski politikolog Konstantin Bondarenko koji sada ne živi u domovini.
Generalni direktor Javnog servisa Moldavije, Vlad Curkanu, podneo je ostavku nakon reakcija koje je izazvalo glasanje moldavskog žirija na Evroviziji 2026, održanoj u Beču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar