UDARNO! Zakazana sednica Skupštine o litijumu!
Vanredna sednica Skupštine Srbije, na kojoj će se raspravljati o litijumu, zakazana je za sutra u 14 sati.
29.09.2024
14:39
Aleksandar Jovanović Cile
Vesti
- Što se tiče prisustva predsednika Srbije Aleksandra Vučića koliko sam ja čula, ovlašćeni predlagač Danijela Nestorović, vaša koleginica je rekla da nikako ne dolazi ni pod ni pod kojim uslovima. Pokazaću vam stenogram šta je ona tačno rekla. Nakon nje je onda i gospodin Radomir Lazović rekao "nikako predsednik u Narodu skupštinu, pa je i onda gospođa Tepić rekla "nikako predsednik u Narodnu skupštinu, nećemo da pravimo cirkus", pa je onda gospodin Đilas rekao "zaboga, ne nikako predsednik u Narodnu skupštinu, nećemo". Vi ste podeljeni tako po poslaničkim grupama, imate troje koje kukaju nikako da ne dođe, a onda jedan kaže "pa neka dođe", a onda ga troje vas poklopi da ne dođe nikako. To je malo više neozbiljno, ali još jedan spomenik vašoj neozbiljnosti i vašoj neodgovornosti - rekla je Brnabić, a nešto kasnije dodala:
- Ovlašćeni predlagač za ovaj zakon je rekla da ne može Aleksandar Vučić da bude ovde. Rekla je može na balkonu kao gost, ako ga Ana Brnabić pozove, a na sednici na kojoj bi se raspravljalo o zabrani iskopavanja litijuma ne bi trebalo da prisustvuje. Vi morate da se dogovorite, ja nemam vremena, a imam suviše poštovanje i prema predsedniku Republike Srbije, prema ovom parlamentu, da se sa vama igram tih igara - nek dođe, nemoj, molim te da dolazi, nek dođe, nemoj da dolazi - rekla je Brnabić.
Brnabić je rekla, odgovarajući na pitanje poslanika Ekološkog ustanka Aleksandra Jovanovića Ćute da li će Vučić danas doći na sednicu parlamenta o litijumu, da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nema ovlašćenja da prisustvuje sednici o litijumu, jer je, kako je istakla, reč o posebnoj sednici koju je tražila opozicija.
- Ne znam zašto mi dobacujete, rekli ste da nisam u pravu i da nisam govorila istinu kada je vaša koleginica, ovlašćeni predstavnik za ovaj zakon, rekla da Aleksandar Vučić ne može da bude ovde - navela je Brnabić.
Narodni poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta danas je u Narodnoj skupštini nastavio po starom. On je danas ponovo izrekao očiglednu neistinu, kada je rekao da ovlašćeni predlagač opozicionog predloga o zabrani istraživanja i iskopavanja litijuma i bora Danijela Nestorović nije rekla da Aleksandar Vučić nema ovlašćenja da prisustvuje toj sednici.
Narodna poslanica Ekološkog ustanka Danijela Nestorović, koja je i ovlašćeni predlagač predloga zakona, za list Danas, 20. septembra, izjavila sledeće:
- Sednici Skupštine prisustvuju narodni poslanici i gosti koje pozove Ana Brnabić, predsednica Skupštine. Svakako gosti nemaju priliku da učestvuju u raspravi. Predsednik Srbije nema ta ovlašćenja da prisustvuje sednici, niti da govori jer je ovo posebna sednica koju je opozicija tražila”, rekla je Nestorovićeva i dodala da Aleksandar Vučić "nema osnova da prisustvuje sednici".
Foto: printscreen
Odgovarajući poslaniku Narodnog pokreta Srbije Milošu Parandiloviću koji je poručio Brnabić da "ne izvrdava" da li će Vučić prisustvovati sednici o litijumu, Brnabić je odgovorila da su svi predstavnici opozicije bili pozvani u Mali Zvornik i u Ljuboviju da dođu i suoče se sa njim pred malim ekranima i pred celom nacijom.
- Mogli ste da pričate četiri sata, osam sati, da mu sve kažete u lice, pa ste rekli ne, nećemo mi, nek dođe on u Skupštinu. Pa kada sam ja rekla, a što me niste zamolili da dođe u Skupštinu, kada ste uputili predlog zakona, da tražite da bude tu predsednik, e, onda je bilo, ne sme nikako da dođe. Nemojte da ga zovete, nije to njegovo ustavno ovlašćenje - rekla je Brnabić.
Dodala je da im predsednik Republike, ni njima ni bilo kome, nije na dugme pa da se sa tim stvarima igraju.
- Imali ste vreme kada će da ga pozovete, tad ste bežali glavom bez obzira - istakla je ona.
Pošto je rasprava skrenula u drugom smeru od amandmana, Brnabić je opomenula poslanike da su tek na 66. amandmanu od predloženih 146 i zamolila ih da se ubrzaju, pošto je preostalo svega četiri sata za raspravu i da neće stići da završe sednicu na vreme da bi mogli da započnu sednicu o litijumu. Na to je poslanik SNS Marijan Rističević rekao da je spreman da povuče sve amandmane na rebalans budžeta koje je predložio, da bi poslanici na vreme završili raspravu o rebalansu i počeli sednicu o litijumu, ako je i opozicija spremna da učini isto što i on. Detaljnije o tome pročitajte u posebnoj vesti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakunuo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
06.02.2026
23:01
Posle jednog nastupa na poligonu u borbi za život Jovan Radulović Jodžir se požalio na povredu mišića, pa čak najavio i da neće moći da nastavi.
06.02.2026
22:26
Došlo je do novog sukoba između Sanje Kalinović, Anabele Zonai i Milice Ohman tokom kojeg su se međusobno optuživale za prisluškivanje, spletkarenje i foliranje.
06.02.2026
21:50
Tokom jedne ispovesti saigračima Milica Ohman se rasplakala zato što je deca gledaju u situacijama u kojima je pre nisu videli.
06.02.2026
21:40
Sanja Kalinović je rekla da su se žene iz Plavog tima urotile protiv nje, tačnije Milica Ohman i Anabela Zonai, dok je za Milicu Balać iznela stav da je neutralna.
06.02.2026
21:05
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
06.02.2026
09:53
Gledajte Informer TV, sve najvažnije vesti saznaćete prvi!
05.02.2026
13:57
Gosti Info jutra govorili su motivima za bacanje bombe na kuću pop zvezde Zdravka Čolića.
04.02.2026
10:33
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
02.02.2026
11:31
Od 1. aprila biće obavezna upotreba TAG uređaja za teretna vozila, odnosno vozila IV kategorije.
06.02.2026
21:00
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
06.02.2026
20:10
Patrijarh srpski Porfirije pozvao je sveštenstvo i vernike da se 8. februara pridruže akciji dobrovoljnog davanja krvi koju organizuju Crveni krst Srbije i Institut za transfuziju krvi.
06.02.2026
22:00
Završena je još jedna uzbudljiva epizoda "Političkog kviza", a svakim danom sve smo bliže velikom finalu!
06.02.2026
19:00
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
06.02.2026
18:00
Policija u Nišu po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsila je Duška G. (56) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo.
06.02.2026
23:09
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) uspešno su identifikovali i uhapsili U. R. (28), koji se sumnjiči da stoji iza bombaških napada na poznate beogradske restorane koji su se dogodili u prethodna dva dana.
06.02.2026
22:21
U selu Biohane, kod Tutina muškarac R. D. (61) pronađen je mrtav na lokalnom groblju, a prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se na samobistvo, saznaje Informer.
06.02.2026
21:49
Komšije Aleksandre Šarković koja je danas ubijena u Nišu, otkrile su detalje iz njenog života.
06.02.2026
20:54
Dvojica muškarca uhapšena su večeras u Beogradu u zajedničkoj akciji Saobraćajne policije i Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
06.02.2026
20:19
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će ukrajinska delegacija, po povratku iz Abu Dabi, u subotu podneti izveštaj o najosetljivijim aspektima pregovora, naglasivši da se o tim detaljima ne može razgovarati na daljinu, prenosi Anadolija.
06.02.2026
23:00
Nakon pregovora između Irana i Sjedinjenih Američkih Država o iranskom nuklearnom programu, održanih u Omanu, Centralna komanda SAD (CENTCOM) objavila je nove snimke nosača aviona USS Abraham Linkoln, koji je prošle nedelje stigao u region.
06.02.2026
22:45
Predsednik pokreta "Druga Ukrajina" Viktor Medvedčuk izjavio je da "ludilo Vladimira Zelenskog i kolektivnog Zapada" može da dovede do svetske katastrofe i da antiruska histerija sprečava rešenje ukrajinskog sukoba.
06.02.2026
22:30
Evropska komisija predložila je 20. paket sankcija protiv Rusije, koji je usmeren na energetski sektor, finansijske usluge i trgovinu, sa ciljem da bude usvojen pre četvrte godišnjice rata u Ukrajini, 22. februara.
06.02.2026
22:00
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
06.02.2026
18:49
Ćerka proslavljenog glumca Nenada Jezdić, Vasilija Jezdić, uveliko snima četvrtu sezonu serije "Branilac" u kojoj ćemo je uskoro gledati.
06.02.2026
08:03
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
06.02.2026
13:36
Izjava hrvatskog pisca Miroslava Krleže o Srbima i Hrvatima, u kojoj ih je nazvao "jednim te istim komadom kravlje balege", decenijama kasnije i dalje izaziva burne reakcije i rasprave širom regiona.
06.02.2026
14:46
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
06.02.2026
17:03
Dvadesetogodišnja studija pokazala je da ishrana zasnovana na maslinovom ulju, orašastim plodovima i povrću može značajno da smanji rizik od moždanog udara. Naučnici ističu da pridržavanje mediteranskog načina ishrane može da umanji verovatnoću pojave svih vrsta moždanog udara i do 25 odsto.
06.02.2026
21:40
Ketrin de Noar, menadžerka jednog od najvećih legalnih bordela u Evropi podelila je priču koja je iznenadila čak i one koji misle da ih industrija za odrasle više ne može šokirati.
06.02.2026
21:00
Ravanija je sočan starinski kolač, a mi vam donosimo jednostavan recept, koji će uspeti i početnicima.
06.02.2026
19:40
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
06.02.2026
18:20
Madeira, atlantski arhipelag koji mnogi nazivaju "evropskim Havajima" je proglašena najpoželjnijom svetskom destinacijom za 2026. godinu.
06.02.2026
17:00
Pevač Uroš Živković otkrio je kako je srećan zbog koleginice Milice Todorović koja se porodila, ali da ne podržava vezu sa oženjenim muškarcima.
06.02.2026
22:40
Novinarka i voditeljka Informer televizije Dejana Kljajić poljubila je medveda, a sada je otkrila kako ju je u ovom izazovnom i opasnom trenutku obuzeo adrenalin, zbog čega nije ni bila svesna šta je uradila.
06.02.2026
22:24
Pevač Dejan Ćirković Ćira otkrio je kako se čuo sa pevačicom Milicom Todorović nakon porođaja, kada su uz čestitku razmenili par poruka.
06.02.2026
21:54
Bivša supruga poznatog repera Nenada Aleksića Ša, Vanja Ignjatović, iznenadila je javnost kada se udala u strogoj tajnosti, što je sada otkrila putem društvenih mreža.
06.02.2026
21:48
Živorad Nikolić, poznatiji kao Žika Šarenica, otkrio je kako danas izgleda njegova svakodnevica, govorio o porodici, ali i o svemu onome sa čim se susretao tokom dugogodišnjeg voditeljskog posla.
06.02.2026
21:01
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar