Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Vujičić izjavila je danas da premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti ima za cilj da na KIM ugasi sve ono što bi trebalo da funkcioniše u okviru sistema Srbije, da etnički očisti Pokrajinu, potpuno izađe iz dijaloga sa Beogradim i da teme koje su od važnosti za suživot na KiM svede na lokal.
Vujičić je za Tanjug rekla da se Priština zato ne obazire na upozorenje da bi mogla da bude isključena iz CEFTA.
- Prošli smo čitavu godinu kako nema srpske robe na KiM, penzija, plata, socijalnih davanja. Nemate pravo na izbor, čak 5.800 radnika je onemogućeno da bude na svojim radnim mestima iz lokalnih samouprava - navela je Vujičić i ukazala da penzijsko i invalidsko osiguranje po sistemu Srbije ima 30.000 korisnika, među kojima su i Albanci.
Istakla je da, iako Priština misli da može mimo bilo kakvih međunarodnih procesa, prava i pravila da dođe do članstva u Savetu Evrope, do toga neće doći jer je svet počeo da uviđa teror koji Kurti sprovodi nad srpskim narodom.
Vujičić je izrazila nadu da će evropska zajednica ispoštovati samu sebe jer je ona garant mira i bezbednosti na KiM, kao i KFOR.
Vujičić je navela da je Odbor Skupštine Srbije za KiM na sednici 30. septembra pružio punu podršku Vladi Srbije, predsedniku Aleksandru Vučiću, pregovaračkom timu, srpskom narodu i političkim predstavnicima Srba na KiM da istraju u odbrani srpskih nacionalnih interesa i srpskog naroda na KiM.
Navela je da se Odbor složio sa tim da se pojačaju mere i aktivnosti Vlade Srbije, a da je akcenat stavljen na pet pravaca koje je predsednik Vučić izneo u cilju zaštite prava Srba i vitalnih državnih i nacionalnih interesa na KiM, a koje je Vlada Srbije dužna da sprovede.
- Prvi i osnovni zaključak jesu socijalno ekonomske mere pomoći srpskom narodu na KiM. Naša politika je da se Priština vrati u status kvo ante, pre jednostranih poteza Prištine i Aljbina Kurtija. Pokušaćemo koliko je u našoj moći da pomognemo srpskom narodu pred terorom Aljbina Kurtija. To su i pravne i ekonomske mere upakovane u tih pet pravaca za pomoć srpskom narodu na KiM - navela je ona.
Istakla je da se Kurti uveliko priprema za kampanju pred izbore na KiM, u kojoj mu, kako je ocenila, pomaže srpska opozicija koja ni jednom rečju ne osuđuje Kurtija, već osude i kritike za problem KiM usmerava ka predsedniku Vučiću i vlasti.
Vujičić je dodala da na sednici Odbora nije bila čitava opozicija i da su gledali da se "što pre Odbor završi kako bi nastavili neke svoje druge aktivnosti", što, kako kaže, pokazuje da im pitanje KiM nije broj jedan.
- Mi smo na delu videli da ih ne interesuje ni informacija o ugroženosti srpskog naroda na KiM na skupštinskom odboru - rekla je Vujičić.
Šolakov medij Nova u vlasništvu tajkuna Dragana Šolaka stao je na stranu onih koji udaraju na Srbe sa Kosova i Metohije i još jednom pojasnio svojim čitateljima stav da priznaju lažnu državnost Kosova i raduju se što tamo više nema Milana Radoičića
Samoproglašeno tzv. Kosovo našlo se na zapadnoj listi najsigurnijih "država" na svetu, iako šiptarčina Kurti sprovodi konstantan teror nad Srbima. O tom presedanu govorili su gosti član Predsedništva SNS Miloš Terzić i Rajko Kapelan, Centar za društvenu stabilnost.
Predsednik Srpske demokratije Aleksandar Arsenijević ponovo je uhapšen i odveden u policijsku stanicu, jer je navodno duvajući u pištaljku, uznemiravao goste jedne poslastičare vlasnika Albanca, u severnom delu Kosovske Mitrovice.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Vlade Republike Srbije Petar Petković prokomentarisao je današnje izlaženje članova opozicije sa sednice Skupštine.
Kancelarija za KiM je saopštila da je brutalni napad na Dušanku i Dragana Aleksića iz Gračanice onespokojio i duboko zabrinuo sve Srbe koji žive u ovom srpskom mestu, ali i na čitavom Kosovu, posebno imajući u vidu da je srpski narod na tim prostorima veoma često bio na meti albanskih ekstremista i huligana.
Humanitarna akcija za pomoć Kosovu i Metohiji putem M:tela i humanitarnog broja 1401 traje do 30. novembra i bez obzira na sve Srbi na Kosmetu ne smeju biti zaboravljeni, izjavio je danas predsednik banjalučkog Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji Milorad Arlov.
U novom Info jutru o stanju na Kosovu i Metohiji i teroru nad Srbima na južnoj pokrajini, ali i o tome da se opozicija ujedinila sa Šiptarima, govorio je gost Milovan Drecun, narodni poslanik.
Na današnji dan, 30. septembra 1998. godine iz zasede su ubijena petorica srpskih vojnika: Vladimir Radojičić, Miroslav Jocić, Ilija Pavlović, Miladin Gobeljić, Miloš Pavlović dok su teško ranjeni kapetan Goran Loznica i Goran Simić, od strane pripadnika teorirstičke OVK.
Lažni premijer samoproklamovanog Kosova Aljbin Kurti sastao se sa ustaškim poglavnikom Andrejem Plenkovićem kako bi sprovodili kampanju u kojoj našu zemlju predstavljaju destabilizujućim i pretećim faktorom u regionu. O tome je u Info jutru govorio gost Vladimir Vuletić, sociolog.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šolakov medij Nova u vlasništvu tajkuna Dragana Šolaka stao je na stranu onih koji udaraju na Srbe sa Kosova i Metohije i još jednom pojasnio svojim čitateljima stav da priznaju lažnu državnost Kosova i raduju se što tamo više nema Milana Radoičića
Ugovor za obezbeđivanje finansijskih sredstava za završne radove na Hramu Svetog Save u Beogradu potpisan je danas, a tom događaju prisustvovao je i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću vlast Crne Gore zabranila je ulazak u tu zemlju - vest je koja je odjeknula regionom u petak, a koju su pojedinci iz naše zemlje jedva dočekali da počnu da seire i da se raduju.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas, 28. juna proslavljaju Vidovdan, jedan od najznačajnijih praznika u srpskoj tradiciji. Za ovaj praznik vezuju se brojni narodni običaji i verovanja, od kojih su neki sačuvani do danas.
Za domaću javnost koja je već danima bila pod utiskom dominantnih vesti o unutrašnjem obračunu u Gvatemali, u centralnoj Americi, 28. jun 1954. doneo je jednu sasvim novu temu, koja je bila istaknuta tog dana velikim naslovom: "Atinska štampa pozdravlja predstojeći savez" i nadnaslovom "Danas počinje Atinska konferencija".
Pretakanje amonijaka, nakon curenja u hladnjači u Guči je uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55 časova, saopšteno je iz MUP-a.
Tokom protekle noći u Beogradu dogodila se jedna saobraćajna nezgoda, u Ulici Antifašističke borbe na Novom Beogradu, u kojoj su lakše povređene dve osobe, rečeno je jutros iz službe Hitne pomoći.
Ruska vojska nastavlja juriš na Krasni Liman i, prema saopštenju Ministarstva odbrane Rusije, potiskuje Oružane snage Ukrajine sa juga i severozapada grada, uz napredovanje ka centralnim delovima.
SAD su izvele nove udare po iranskim skladištima raketa i bespilotnih letelica, kao i po obalskim radarskim instalacijama, nakon što je predsednik SAD Donald Tramp optužio Teheran da je ponovo prekršio sporazum o prekidu vatre.
Serija snažnih eksplozija odjeknula je u centralnom delu Kijeva tokom novog ruskog raketnog udara, dok su se na meti našli centri odlučivanja i vojna infrastruktura Oružanih snaga Ukrajine, navode ruski vojni i monitoring izvori.
Iran je pokrenuo raketne i dronovske udare na američke vojne objekte u Bahreinu i Kuvajtu, posle američkog napada na ciljeve Korpusa čuvara islamske revolucije.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Visoke temperature mogu da pokvare i najbolje našminkano lice. Ipak, uz nekoliko jednostavnih trikova moguće je da šminka ostane sveža i postojana tokom celog dana.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Ponosni roditelji Maja i Alen Hadrović su na mrežama podelili prelepe kadrove sa svog imanja i pokazali kako njihovi naslednici provode vreli letnji dan.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.