• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

04.10.2024

20:19

Selaković na večeri kod Markona povodom Samita Frankofonije! "Zadovoljstvo mi je što sam imao priliku da sretnem našeg domaćina predsednika Francuske!"

printscreen

Vesti

Selaković na večeri kod Markona povodom Samita Frankofonije! "Zadovoljstvo mi je što sam imao priliku da sretnem našeg domaćina predsednika Francuske!"

Predsednik Francuske Emanul Makron priredio je u Jelisejskoj palati u Parizu večeru za ministre, lidere država i vlada, koji učestvuju na 19. Samitu Frankofonije, među kojima je i ministar kulture Nikola Selaković, kao izaslanik predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

- Bila mi je čast da kao izaslanik predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića prisustvujem inauguralnoj ceremoniji otvaranja 19. Samita u Viler Kotreu, uz prisustvo šefova oko 100 državnih delegacija - napisao je Selaković u opisu fotografija.

- Zadovoljstvo mi je što sam imao priliku da sretnem našeg domaćina predsednika Francuske Republike Emanuela Makrona i prenesem mu prijateljske pozdrave našeg predsednika, kao i spremnost naše zemlje da dalje jača saradnju sa Francuskom i na bilateralnom nivou i u okviru Frankofonije.

- Upoznao sam predsednika Makrona, kao i šefove državnih delegacija članica Frankofonije, sa željom naše zemlje da postane punopravni član ove međunarodne organizacije i da na taj način ponovo potvrdi privrženost vrednostima koje i sama neguje i deli kao deo svoje kulture i nasleđa.

- Vredno radimo na tome i trudimo se da ispunjavamo one uslove koji će biti neophodni da bismo postali i punopravna članica Frankofonije, koja okuplja mnoge nama prijateljske zemlje, ne samo kada je u pitanju Francuska, već i veliki broj država afričkog i azijskog kontinenta - zaključio je Selaković.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set