• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

11.11.2024

07:58

Među odabranima! Vučić u prvih deset političara sa kojima je Tramp razgovarao, jedini u regionu

EPA/SHutterstock

Vesti

Među odabranima! Vučić u prvih deset političara sa kojima je Tramp razgovarao, jedini u regionu

Novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp razgovarao je sinoć telefonom sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Tako se Vučić svrstao u prvih 10 političara sa kojima je Tramp razgovarao, a srpski predsednik je i prvi političar u regionu sa kojim je novoizabrani predsednik SAD razgovarao!

Naime, Vučić je sinoć rekao da je tokom razgovora sa novoizabranim predsednikom Trampom istakao da veruje u "snažnije partnerstvo sa SAD pod njegovim vođstvom i izrazio želju da novi američki predsednik poseti Srbiju.

- Zahvalan sam predsedniku Trampu što je znao mnogo stvari o Srbiji. Nećete verovati, čak je govorio i o sportskim uspesima naše nacije, naše zemlje. Ja sam iskoristio priliku da uz želju da dalje unapređujemo naše odnose u svim sferama društvenog života, izrazim želju i nadu da će posetiti Srbiju jer je Srbija bila zemlja gde je podrška za izbor predsednika Trampa bila najveća u celoj Evropi - rekao je Vučić u video-snimku objavljenom na Instagram profilu "budućnostsrbijeav"

 

 

Vučić je naveo da je Tramp je zahvalio na ogromnoj podršci koju je dobio od građana Srbije, od srpskog naroda i izrazio uverenje da će sa Trampom u narednom periodu moći da razgovara o daljem unapređenju odnosa dve zemlje na svim poljima.

- Siguran sam da ćemo, i uz podršku naših prijatelja, a pod prijateljima računam kompletno okruženje predsednika Trampa koji su i večeras bili sa njim tokom razgovora, da napravimo on Ameriku velikom, a da ćemo mi moći da napravimo Srbiju pristojnom zemljom i zemljom koja će moći dobro, vrlo dobro da sarađuje sa SAD - poručio je predsednik Vučić.

Vučić je razgovor sa Trampom ocenio kao srdačan i sadržajan.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Kako je Balkanski pakt postao mrtvo slovo na papiru
Društvo

Kako je Balkanski pakt postao mrtvo slovo na papiru

Bio je to ozbiljan podvig za tadašnje vreme kada je reč o štampanim medijima: Večernje Novosti su tog 9. avgusta 1954. u istom danu objavile vest da je na Bledu potpisan Ugovor o savezu, političkoj saradnji i uzajamnoj pomoći između Grčke, Turske i Jugoslavije.

09.08.2026

12:37

Hronika

Ulazio u tuđe automobile kao u svoje, pa se još i nakrao para: Tužilaštvo priložilo hitan zahtev za serijskog lopova iz Surčina
Hronika

Ulazio u tuđe automobile kao u svoje, pa se još i nakrao para: Tužilaštvo priložilo hitan zahtev za serijskog lopova iz Surčina

U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu danas je doveden osumnjičeni R. P. (21), kojem je prethodno po nalogu javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 časova od strane pripadnika UKP-a. Mladiću se na teret stavlja da je u periodu od 20. jula do 3. avgusta ove godine na teritoriji gradske opštine Novi Beograd ukrao čak 5 automobila.

09.08.2026

12:25

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set