Pojedini lideri prozapadne opozicije, u prvom redu predsednik „Stranke slobode i pravde“ Dragan Đilas i Radomir Lazović iz „Zeleno – levog fronta“, koji su se nametnuli kao glavni organizatori današnjeg protesta u Beogradu, planiraju da taj skup iskoriste kako za napade na vlast, tako i za obračun sa konkurentima u okviru svog „tabora“.
Njihov plan je da, uz obilato podgrejavanje javnosti od strane medijske mašinerije tajkuna Dragana Šolaka, za nasilje do koga bi moglo da dođe, optuže u prvom redu „ubačene elemente“ vladajuće stranke, ali i svog najozbiljnijeg konkurenta, lidera „Narodnog pokreta Srbija“ Miroslava Aleksića, koji je u saradnji sa „omladinskim“ ekstremistima angažovan na planiranju eskalacije i izazivanja nereda.
Međutim, narod treba da zna da su za ono što se sprema, pored Aleksića, Novakovića i njihovih anarho-levičara, jednako odgovorni, ako ne i odgovorniji Đilas i Lazović, koji nisu preduzeli ništa da spreče taj „pakleni plan“, već u potencijalnom slanju slika „Beograda u plamenu“ u svet vide priliku da prikupe jeftine političke poene i istovremeno profitiraju na dva fronta.
Pred sutrašnji protest koji je zakazan najpre za sredu, pa ponedeljak, pa su se jedva dogovorili oko termina, opozicionari su se toliko unervozili da su krenule svađe i gola borba da se pojedini od njih istaknu kao vođe.
Ideolog opozicije Milan. St. Protić u ime tajkuna Dragan Đilasa i njegove desne ruke Marinike Tepić napao je Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića, a povod je pobeda predsednika SAD Donalda Trampa!
Iako su se razne opozicione perjanice prethodnih dana utrkivale u izrazima podrške i pompeznom najavljivanju protesta koji će sutra, 11. novembra, biti održan ispred Vlade Srbije, a koji predstavlja ništa drugo do par ekselans političku zloupotrebu nedavne tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, stvari unutar opozicije uoči ovog okupljanja uopšte ne stoje dobro.
Predsednik Stranke slobode i pravde i najveći tajkun Dragan Đilas gostovao je sinoć na tajkunskoj "N1", gde je govorio o tzv. studentskoj listi, izborima, odnosu među blokaderima, navodeći da oni nisu posobni da vode državu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pred sutrašnji protest koji je zakazan najpre za sredu, pa ponedeljak, pa su se jedva dogovorili oko termina, opozicionari su se toliko unervozili da su krenule svađe i gola borba da se pojedini od njih istaknu kao vođe.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na pijacama u Vranju paprika, bilo da je zelena, crvena, slatka ili ljuta, neizostavni deo je prodaje. Međutim, ovih dana Vranjanci su na ozbiljnim mukama zbog cene ovog povrća koja ide i do 600 dinara po kilogramu.
Na magistralnom putu Tutin–Novi Pazar, u mestu Nadumce, danas je došlo do teške saobraćajne nezgode kada je putnički automobil marke "pasat" sleteo sa puta u kanjon Sebečevske reke.
U sarajevskoj Opštini Centar, na putu raskrsnice ulica Terezija-Vrbanja, juče se oko 18.25 časova, dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je jedna osoba povređena.
Bugarski premijer Rumen Radev, koga protivnici nazivaju "agentom Kremlja" i "novim Orbanom", nije pozvao na prekid naoružavanja Ukrajine tokom posete Nemačkoj, prve inostrane posete na premijerskoj funkciji.
Ruska vojska preuzela je kontrolu nad Volohovkom u Harkovskoj oblasti, nakon što su jurišne jedinice 126. motostreljačkog puka grupe „Sever“ potisnule poslednje ukrajinske snage iz ovog naselja, tvrde ruski izvori.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Bigl po imenu Fin, koji je čitav život proveo u laboratorijskom kavezu, prvi put je osetio slobodu. Njegova reakcija kada je ugledao more je zapalila internet.
Zova je sada u punom cvetu, a budući da vrlo brzo prođe, iskoristite lepe dane da odete u prirodu, naberete je i napravite sok koji možete piti tokom vrelih dana.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Među decom poznatih ima onih koji su odlučili da ne žive od slave svojih roditelja - Veljko, Mirko, Milica, Nikolina, Igor i Aleksandra su jedni od tih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar