Lažni moralisti iz opozicije, da vas čujemo sad?! Direktni saučesnici u tragediji u Valensiji se prave ludi, u Srbiji ministri daju ostavku iako nisu direktno odgovorni!
Podeli vest
Španski regionalni lider Karlos Mazon, koji je direktno odgovoran za stravične poplave u Valensiji, odbio je da podnese ostavku!
Naime, više od 220 ljudi je poginulo od moćnih oluja koje su 29. oktobra stvorile bujice nalik na cunamije u delovima istočne i centralne Španije, uništivši bezbroj kuća i okovavši muljem čitave gradove.
U regionima Valensije i Katalonije na snazi meteoalarm, ali da se očekuje smirivanje situacije. Međutim, 521 državljanin Srbije se nalazi u ovim regionima i njima su letovi otkazani, istakla je ambasadorka Srbije u Španiji Irena Šarac.
Brutalne oluje koje su prošle nedelje izazvale smrtonosne poplave širom istočne Španije sada su pogodile Barselonu.
04.11.2024
14:32 >> 16:07
Međutim, lokalne vlasti i sve službe su, na čijem je čelu Karlos Mazon, tog fatalnog 29. oktobra zakazale i propustile da na vreme pošalju SMS poruke građanima sa upozorenjem na dolazak moćne oluje, iako je nacionalna meteorološka služba objavila najviši stepen uzbune!
Raste gnev u Španiji nakon što su severnoafrički tražitelji azila počeli da pljačkaju prodavnice nakon poplave u Valensiji u kojoj je poginulo više od 200 ljudi.
Poplave u pokrajini Valensiji najveća su "prirodna katastrofa u novijoj istoriji Španije" pa će na teren izaći dodatnih 5000 vojnika i isto toliko policajaca kako bi pomogli unesrećenima, izjavio je u subotu premijer Pedro Sančez, iznoseći novi broj poginulih, njih 211.
02.11.2024
19:00
Iako je reč o zemlji Evropske unije, direktni odgovorni za stravičnu tragediju uporno odbijaju da snose ličnu odgovornost!
I dok u Srbiji ministri podnose ostavku i kad nema direktne odgovornosti, kao što je primer ministra Gorana Vesića, koji je dao ostavku nakon velike tragedije u Novom Sadu, Karlos Mazon, pripadnik konzervativne Narodne partije, koji je, može se reći, direkno saučesnik u smrti ljudi, jer je sve ignorisao, obratio se regionalnim poslanicima u Valensiji više od dve sedmice nakon tragičnih dešavanja, rekavši da "neće poricati propuste", ali da ne da ostavku!
Naravno da lažni moralisti iz opozicije neće prestati da pametuju o odgovornosti, a izgleda da neće prestati ni sa nasilnim protestima na kojima će ponavljati svoje hirove, koji idu lično lešinarskoj opoziciji u korist, a kojima traže odgovornost zbog pogibije 14 osoba prilikom rušenja nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu - ostavke predsednika vlade Miloša Vučevića i gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.
Kada je reč o političkoj odgovornosti za tragediju u Novom Sadu, premijer Srbije Miloš Vučević više puta je ponovio da se od nje ne beži i da ne može da se završi samo na ostavci ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Gorana Vesića.
- Bilo bi pošteno prema porodicama poginulih da onima koji vrše istragu dozvolimo da to urade na najbolji mogući način. Biće utvrđena odgovornost onih koji su krivi u krivičnopravnom smislu. Da li činjenjem, radeći nešto što se nije smelo, ili nečinjenjem – neodržavanjem objekta - istakao je Vučević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U regionima Valensije i Katalonije na snazi meteoalarm, ali da se očekuje smirivanje situacije. Međutim, 521 državljanin Srbije se nalazi u ovim regionima i njima su letovi otkazani, istakla je ambasadorka Srbije u Španiji Irena Šarac.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu počelo je saslušanje Aleksandra Aleksića zvanog Kravica i članova njegove bande koja je u prethodnom periodu maltretirala vlasnike firmi i lokala kako bi im platili reket u zamenu za zaštitu od tzv. "vračarskog klana".
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Broj okruga u kojima je potvrđen grip ponovo je u porastu, pa se savetuju mere zaštite - ishrana, fizička aktivnost, izbegavanje velikih skupova, upozorio je Institut za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut".
Čak 95 odsto građana Srbije se bar jednom "lečilo" preko interneta, po čemu smo evropski rekorderi. Stručnjaci upozoravaju da se određivanje dijagnoze uz pomoć Gugla može završiti fatalno.
Sijarinska banja poznato je prirodno lečilište u južnoj Srbiji, na padinama planine Goljak, pored reka Banjska i Jablanice, a pored bogate prirode, turistima nudi i jeftin smeštaj od svega 1.000 dinara po osobi, čak i u danima za Sretenje.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
David Dudić monstruozno je ubio svoju baku Desanku Dudić (70), 15. decembra 2021. godine naočigled svog nepokretnog brata od tetke koji je sve vreme nemoćan gledao zverski čin.
Tri sestre iz indijskog grada Gaziabada poginule su skokom sa devetog sprata, ostavljajući iza sebe roditelje i jezivu poruku na osam stranica dnevnika.
Sporazum o smanjenju strateškog ofanzivnog naoružanja (START) ističe, Rusija na to gleda negativno i izražava žaljenje, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog predsednika.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Lik mlade Jovanke Broz u istoimenoj seriji tumači Milica Tomašević, koja kroz ovu ulogu prikazuje slavnu suprugu pre nego što je postala prva dama Jugoslavije.
Glumica Ivana Panzalović odlučila je da pobegne od zimskih dana i spakuje kofere za Dubai, odakle je svoje pratioce počastila nizom provokativnih fotografija.
Kijanu Rivs (61) izazvao je totalni haos na gala večeri u Los Anđelesu jer ga je nova frizura ga je učinila gotovo neprepoznatljivim, a fanovi tvrde da izgleda barem 20 godina mlađe.
Jasmin Džej otkrila je kako ju je jedan kancelarijski skandal naveo da napusti karijeru u marketingu i da se puno radno vreme posveti provokativnom poslu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar