Raspad sistema u opoziciji: Novinarka očitala Aleksiću lekciju, on krivicu za nasilje u Skupštini svalio na svoje saborce! (VIDEO)
Podeli vest
Lider Narodnog pokreta Srbije Miroslav Aleksić gostovao je na Radio-televiziji Vojvodine i tom prilikom krivicu za skandalozne scene nasilja u Narodnoj skupštini svalio na svoje saborce, dok je za sebe rekao da nije učestvovao u tuči jer nije ni bio prisutan u tom trenutku.
On je te scene okarakterisao kao "tužnu sliku institucije".
Skoro mesec dana je prošlo otkako se antisrpska opozicija ne smiruje sa maltretiranjem naroda, blokirajući ulice i institucije, a sve zbog, kako navode, velike žalosti prema stradalima u tragediji u Novom Sadu, čija imena ne znaju ni da izgovore. Pitanje je ko huška i finansira devijantnu i infantilnu opoziciju da svojim (ne)delovanjem podriva Srbiju i unosi nemire i destabilizaciju.
Lider Novog DSS i ljuti opozicionar Miloš Jovanović nekada je bio protiv nasilja i poštovao je volju naroda, a sada bi da linčuje Informer i da na ulici ruši predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
28.11.2024
09:04
- Ja nisam znao. Došao sam u Parlament samo da radim. Neću reći za sebe da sam učestvovao u tuči, jer nisam, niti su moji poslanici na bilo koji način doprineli onome što se događalo. Ja sam pri kraju ušao kako bih probao da razdvojim te ljude - rekao je Aleksić.
Na konstataciju voditeljke da, ukoliko je to istinito, to što su neki uneli kantu sa crvenom farbom i crveno vino s namerom da gađaju drugu stranu, sugeriše da nije baš tačno da su jedni isplanirali nasilje, a drugi planirali da diskutuju, lider NPS je odgovorio:
- Ja ništa o tome nisam znao, niti bili ko od mojih poslanika i to odgovorno tvrdim. Nismo uneli ništa osim naših papira, dokumenata. Da li je neko od opozicije to uneo, ja zaista ne znam. Pretpostavljam da su neke kolege iz opozicije... Svako je hteo na svoj način da iskaže neki bunt.
Opozicioni divljaci predvođeni liderom Stranke slobode i pravde Draganom Đilasom i njegovom desnom rukom Marinikom Tepić izazvali su novi haos u Skupštini Srbije u ponedeljak i pokušali da spreče usvajanje budžeta, kojim su predviđena povećanja plata i penzija, a strašno nasilje koje su svi građani Srbije mogli da vide osudili su za Informer mnogi političari.
Opozicioni divljaci predvođeni liderom Stranke slobode i pravde Draganom Đilasom i njegovom desnom rukom Marinikom Tepić izazvali su novi haos u Skupštini Srbije! Poslanici tajkunske opozicije izazvali su tuču u parlamentu, fizički nasrtali na članove vlade i divljanjem pokušali da spreče usvajanje budžeta, kojim su predviđena povećanja plata i penzija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skoro mesec dana je prošlo otkako se antisrpska opozicija ne smiruje sa maltretiranjem naroda, blokirajući ulice i institucije, a sve zbog, kako navode, velike žalosti prema stradalima u tragediji u Novom Sadu, čija imena ne znaju ni da izgovore. Pitanje je ko huška i finansira devijantnu i infantilnu opoziciju da svojim (ne)delovanjem podriva Srbiju i unosi nemire i destabilizaciju.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
U medijima je nedavno osvanula vest o dečaku iz Bjelovara koji je zadobio teške telesne povrede, zbog navodnog internet izazova sa vatrom, a stručnjaci upozoravaju da je ovo nažalost veoma česta praksa kojoj treba stati na put.
M.M.(27) iz Zrenjanina preminuo je nekoliko sati nakon što je na njega pao semafor na pešačkom prelazu na uglu Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara u Novom Sadu koji je nakon strahovitog sudara iščupao jedan automobil iz betonske konstrukcije.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Izjave šefa Pentagona Pita Hegseta o mogućnosti da Sjedinjene Američke Države silom oduzmu uranijum Iranu ne vode ka trajnom miru, već predstavljaju pripremu terena za nove vojne akcije, ocenio je član ustavnog odbora Saveta Federacije Aleksej Puškov.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Rat na Bliskom istoku, 40. dan. Predsednik SAD Donald Tramp objavio je dvonedeljno primirje sa Iranom. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Video-snimak koji se pojavio 3. aprila, a od juče se intenzivno širi društvenim mrežama, izazvao je veliku pažnju javnosti zbog tvrdnji da prikazuje pripadnike Oružanih snaga Ukrajine kako razrađuju operaciju nalik Majdanu u centru Budimpešte.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Ako postoji znak koji u aprilu ima stvarnu šansu da dođe do novca, to je Bik, ali ne zahvaljujući sreći, već trudu, strpljenju i odlukama koje su dugo čekale svoj ishod.
Ćerka folk pevačice Svetlana Ceca Ražnatović Anastasija Ražnatović podelila je fotografije iz Sevilje i izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar