Kurti počeo da se vadi i pravi lud! Šiptarski premijer tvrdi da nema pojma dokle je stigla istraga o eksploziji, a opravdanje za to je još bizarnije (VIDEO)
Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti izjavio je na konferenciji za novinare u Vladi Kosova da ne zna dokle je stigla istraga oko eksplozije na kanalu Ibar-Lepenac jer je - vikend.
Na pitanje novinara Kosovo onlajn Kurti je kazao da nije sudija i da ne zna dokle je stigla istraga.
- Nijedna policijska akcija nije protiv nekoga, Srba ili Albanaca, kako tabloidi u Beogradu žele da pokažu. Oni žele da stvore utisak da je policija sa Albancima, i da goni Srbe. To nije istina. Mnogi Srbi zovu našu policiju i prijavljuju slučajeve. Nisam istražni sudija i ne znam dokle su stigle istrage, vikend je, a napad se desio u petak uveče. Rano je. Ali sam ubeđen da naši policajci i sudije rade, a za one za koje ne postoje dokazi, biće pušteni - kazao je.
Foto: Tanjug
Aleksandar Vučić
Odgovarajući na pitanje o amblemu OVK koji se našao među zaplenjenom opremom, izneo je pretpostavku da su napadači hteli da ga ostave kod kanala nakon ekplozije.
- Pokazali smo ambleme iz Rusije, video sam da je bio jedan OVK. Interesantno je da je Vučić danas samo ta pokazao. Po meni to je zaboravljen bedž koji su zaboravili da postave kod kanala. Oni su hteli da odrade to na kanalu i da ostave bedž OVK tamo. Za nas je zabrinjavajuće da su tu bedževi iz Rusije. Na dan kada se desio napad na policijsku stanicu u Zvečanu, Rusija je ispalila mnogo raketa na Ukrajinu. Zato kažem, nemam nijedno drugo objašnjenje osim da je to deo akcije koja za mene nije iz nepoznatih razloga. Mi moramo da pazimo šta se dešava, a na severu, ima mnogo municije opreme i sada dobijam informaciju da i sada naša policija zaplenjuje. Neko se pripremao za aneksiju severa, da se tamo zapali rat velikih razmera i da se tako okupira sever. Ovo je najveći napad posle Banjske - kazao je Kurti.
Osnovni sud u Prištini odredio je danas meru pritvora do 30 dana Dragiši Vićentijeviću koji je u subotu uhapšen u raciji tzv. kosovske policije nakon eksplozije u kojoj je oštećen kanal Ibar - Lepenac, rekao je njegov advokat Miloš Delević.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević rekao je da se plaši da premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti sinoćne događaje na KiM koristi za dalji pritisak i napade na srpsku zajednicu, a sa ciljem da kosovske snage bezbednosti uđu na sever KiM.
Nastavak hapšenja i progona Srba na Kosovu i Metohiji dobro je proveren metod kojim se takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti trudi da pokrije sve poliičke neuspehe "vlade" u Prištini, izjavio je savetnik rektora pri Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici Nemanja Biševac.
Odmah pošto su SAD najavile delimično povlačenje iz Evrope i u skladu sa tim smanjenje NATO snaga na KiM, oglasila se Hrvatska i ponudila da poveća broj svojih vojnika u Kforu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osnovni sud u Prištini odredio je danas meru pritvora do 30 dana Dragiši Vićentijeviću koji je u subotu uhapšen u raciji tzv. kosovske policije nakon eksplozije u kojoj je oštećen kanal Ibar - Lepenac, rekao je njegov advokat Miloš Delević.
Jedan od lidera Srba u Crnoj Gori Milan Knežević uključio se hitno u Kolegijum na Informer televiziji i upozorio da svi novinari i urednici Informera mogu završiti na crnoj listi Crne Gore i Milojka Spajića.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko proglasio je 3. jul Danom žalosti u Kijevu nakon, kako je rekao, najmasovnijeg ruskog napada na ukrajinsku prestonicu od početka rata, u kojem je ubijeno 18, a ranjeno najmanje 90 ljudi.
U poznatom grčkom letovalištu pre dva dana odigrala se prava drama, kada su 55-godišnjeg muškarca iz Srbije vratili u život, nakon što je doživeo srčani zastoj!
Patrijarh je odlikovao Danicu Marinković, istražnog sudiju Okružnog suda u Prištini, a nas podsetio na njenu veliku borbu da zločini nad Srbima na KiM ne ostanu bez kazne.
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak stravičnog vatrenog obračuna koji se danas dogodio u samom centru, na Trgu u Podujevu, a u kojem su ranjene četiri osobe.
Beograd su danas popodne potresle dve teške saobraćajne nesreće u kojima su povređena deca, a koje su se odigrale u razmaku od manje od sat vremena na potpuno različitim krajevima grada.
Policija u Nišu, u saradnji sa leskovačkom policijom, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu, uhapsila je S. M. (68) iz Leskovca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Dejan Stojić, vlasnik autolimarske radnje u Staroj Pazovi i jedan od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića, zvanično je priznao krivicu, postavši tako drugi okrivljeni koji je odlučio da sarađuje sa nadležnim organima.
Ukrajina je namerno napala autobus sa beloruskim državljanima u Brjanskoj oblasti, a taj ratni zločin neće proći nekažnjeno, izjavio je ambasador Rusije u Belorusiji Boris Grizlov.
Čuvar tržnog centra Galerijas Plaja Grande preživeo je zastrašujuć zemljotres, a spasioci su uspeli da ga pronađu ispod ruševina nakon osam dana! Istinski heroj
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) proglasila je kraj epidemije hantavirusa koja je izbila na holandskom kruzeru Hondijus, nakon što je i poslednja identifikovana osoba koja je bila u kontaktu sa nekim izloženim virusu završila boravak u karantinu i imala negativan test na virus.
Kaja Kalas poručila je građanima da bi uskoro Evropska unija mogla da pronađe odgovorajućeg kandidata za mesto međunarodnog mirovnog izaslanika za BiH.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Da li ste znali da postoji razlika između Gugl i Hrom aplikacija? Objava na platformi X pokrenula je raspravu o pitanju o kojem mnogi ljudi izgleda nikada nisu ozbiljno razmišljali.
Dolaskom toplijih dana češće se mogu pojaviti zmije u dvorištima i baštama, pa mnogi traže način da ih oteraju. Jedno od najčešće pominjanih rešenja je obična soda bikarbona, koju većina već ima u kući.
Jedan snimak sa plaže osvojio je društvene mreže jer prikazuje praktičan način da tokom kupanja sačuvate telefon, novac i druge vrednosti bez brige da će ostati bez nadzora.
O mačkama kruži neverovatno mnogo mitova, od onih drevnih i sujevernih do modernih zabluda koje često viđamo na društvenim mrežama. Iako su fascinantna i često zagonetna bića, nauka je odavno razbila većinu ovih priča.
Ruski avanturisti i influenseri Angela Nikolau (33) i Ivan "Vanja" Birkus (pravim imenom Ivan Kuznjecov, 32) ilegalno su se popeli na sam vrh čuvenog Empajer stejt bildinga u Njujorku, na visinu od čak 443 metra, gde je usledila filmska prosidba.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.