Nekadašnja generalna sekretarka SPS Gorica Gajević preminula je 67 godini.
Ovu informaciju obelodanio je predsednik SPS Ivica Dačić.
- Napustila nas je Gorica Gajević, nekadašnji generalni sekretar Socijalističke partije Srbije, u najtežem periodu za naš narod i državu. Neka počiva u miru, uz večno sećanje - napisao je Dačić na Instagramu.
Odrasla je u Raškoj, gde je 1977. završila gimnaziju "25. maj”. Potom je studirala na Pravnom fakultetu u Beogradu, gde je 1981. diplomirala na krivično-sudskom smeru.
Od 1982. do 1983. bila je sudija pripravnik, potom stručni saradnik od 1983. do 1984. i sudija u Opštinskom sudu u Raškoj, od 1984. do 1989. godine.
Bila je politički aktivna u Savezu komunista, a od 1989. do 1990. je bila predsednik Opštinskog komiteta Saveza komunista Srbije u Raškoj.
Nakon formiranja Socijalističke partije Srbije, bila je od 1990. do 1992. predsednik Opštinskog odbora SPS u Raškoj.
Brojne funkcije u SPS
U Socijalističkoj partiji obavljala je razne dužnosti - bila je član Glavnog odbora, član Saveta za državno i ustavno uređenje i pravni sistem, Saveta za zdravstvo, Saveta za društveni položaj žene i dece i Komisije za predstavke i žalbe Glavnog odbora SPS.
Birana je za narodnog poslanika Narodne skupštine Republike Srbije i za narodnog poslanika u Veću građana Savezne skupštine SR Jugoslavije.
Na Trećem kongresu SPS, održanom 2. marta 1996. izabrana je za generalnog sekretara SPS.
Ubrzo potom izabrana je za potpredsednika Veća građana Savezne skupštine SRJ. Od tada pa do petooktobarskih promena bila je jedna od najznačajnijih ličnosti SPS i jedan od najbližih saradnika Slobodana Miloševića.
Takođe, bila je u Upravnom odboru Nacionalnog parka „Kopaonik” i Kliničkog centra Srbije, pomoćnik direktora Srbijašuma i dr.
Podnela ostavke nakon 5. oktobra
Nakon petooktobarskih promena i pada Slobodana Miloševića, dala je ostavku na sve partijske funkcije i povukla se iz političkog života. Živela je napre u Beogradu, a onda je prešla u Rašku, gde se bavila advokaturom.
Septembra 2008. odlukom Skupštine opštine Raška izabrana je za opštinskog javnog pravobranioca.
Lider SPS Ivica Dačić poručio je da je ta stranka pouzdan partner Srpske napredne stranke i da će uskoro sa Aleksandrom Vučićem razgovarati o daljoj strateškoj saradnji socijalista i naprednjaka.
Dragan Marković Palma preminuo je posle kraće bolesti u 64. godini, a njegov dugogodišnji prijatelj Ivica Dačić se oprostio uz suze od lidera Jedinstvene Srbije.
U Velikoj sali Skupštine grada Jagodine danas je održana komemoracija preminulom predsedniku Skupštine grada Jagodine Draganu Markoviću Palmi, u prisustvu porodice Marković, supruge Snežane, sinova Dalibora i Darka, snaja Marine i Snežane, unučadi Dragana, Dragane, Alekse, Lune i Mime, odbornika jagodinskog parlamenta, predstavnika Srpske pravoslavne crkve, tužilaštva, policije, vojske, kulture, sporta, privrednika, prosvetnih i zdravstvenih radnika, a prisustvovala je i ministarka prosvete u Vladi Srbije prof dr Slavica Đukić Dejanović.
Večeras je, posle kraće bolesti, preminuo Dragan Marković Palma, predsednik Jedinstvene Srbije, narodni poslanik i predsednik Skupštine grada Jagodina, a na bivšem Tviteru, sadašnjoj mreži "Iks" odmah su osvanule objave pojedinaca koji se raduju njegovoj smrti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lider SPS Ivica Dačić poručio je da je ta stranka pouzdan partner Srpske napredne stranke i da će uskoro sa Aleksandrom Vučićem razgovarati o daljoj strateškoj saradnji socijalista i naprednjaka.
Ruske snage napale su bespilotnim letelicama jedan od graničnih prelaza između Ukrajine i Moldavije, saopštio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, dok detalji o razmerama štete i eventualnim žrtvama za sada nisu objavljeni.
Učesnica prve sezone Exatlona Anabela Zonai otkrila je kako je u Dominikani za nju najteže bilo gladovanje, a da joj je najvažnije od svega bilo pravo prijateljstvo.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" izdao je najviši nivo upozorenja po zdravlje za danas i u sutra u nekoliko mesta u Srbiji, u kojima će temperatura doseći i do 39 stepeni Celzijusove skale.
Više požara na otvorenom još uvek je aktivno u Srbiji, a najteža situacija je u Deliblatskoj peščari, gde će od danas u gašenju učestvovati ruski protivpožarni avion Iljušin, koji je sinoć sleteo na niški aerodrom "Konstantin Veliki".
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo vreme uz slab i umeren vetar, koji će na severu i u planinskim predelima povremeno biti i jak, južni i jugozapadni.
Meštani Velike Moštanice u Stanićevoj ulici i dalje su u šoku nakon jezive eksplozije kada se urušila kuća, a nastradao njihov komšija Nebojša K. i teško povređena komšinica Dragana F.
Prava drama odigrala se 17. avgusta u Novom Sadu kada su muškarac D.E. iz Mionice i žena J.V. iz Iriga nasilno ubacili muškarca u luksuzni "mercedes G klase". Kako je saopštio MUP, osumnjičeni je od žrtve zahtevao vraćanje dugovanja, a žrtva je posumnjala da će biti zakopana kada je navodno videla lopatu u gepeku.
Policija i dalje obezbeđuje dvorište urušene kuće nakon stravične eksplozije koja se dogodila sinoć oko 18 časova u Stanićevoj ulici 22 u Velikoj Moštanici kada je nastradao muškarac Nebojša K., a teško povređena Dragana F.
Mađarska nuklearna elektrana „Pakš“ izbegla je potpuno gašenje uprkos istorijski niskom vodostaju Dunava, a šest trenutno neaktivnih turbina trebalo bi postepeno da počnu da se vraćaju u pogon od nedelje, izjavio je mađarski premijer Peter Mađar.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je početak, kako je rekao, „najrazornije ekonomske operacije ikada preduzete protiv bilo koje zemlje“, poručujući da će Iran biti izložen ekonomskom ratu i izolaciji bez presedana, ali i da će teške posledice pogoditi svaku državu koja Teheranu bude pomagala da zaobiđe američki pritisak.
Glumica Tatjana Lukjanova je zbog premijere predstave "Neprijatelji" svojevremeno pričala da je želela da izvrši samoubistvo ili da zauvek napusti pozorište.
Kada biramo gde ćemo provesti letovanje, najčešće obraćamo pažnju na lepotu plaža, cene i to koliko je destinacija lako dostupna. Međutim, važan kriterijum koji ne bi trebalo zanemariti jeste i kvalitet vode za kupanje, a evo koje dve evropske zemlje su dobile najbolje ocene.
Tokom leta više vremena provodimo napolju, na plaži, u kupanju, šetnji, druženju i putovanjima. Međutim, visoke temperature mogu biti i opasne po zdravlje. Duži boravak na velikoj vrućini dodatno opterećuje srce, posebno kod starijih ljudi i osoba koje već imaju srčane probleme.
Ukoliko volite salate koje mogu da budu i prilog i lagani obrok, salata od pečene paprike sa makaronama odličan je izbor. Sočne pečene paprike daju joj poseban miris i ukus, dok makarone čine salatu konkretnijom i zasitnijom.
Tokom leta visoke temperature utiču na pse. Zbog toga vlasnici traže načine da svojim ljubimcima olakšaju boravak na velikim vrućinama. Iako voda može brzo da rashladi psa, često kupanje uz upotrebu šampona može da ošteti kožu i dlaku.
Bivši učesnici "Elite" Ena Čolić i Jovana Pejić Peja nakon izlaska iz rijalitija započeli su zajednički život, a sada i pokazali kako izgleda unutrašnjost njihovog doma.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.