Zapad za dve godine Nataši Kandić dao 2.126.752 evra, najveću mrziteljku Srba plaćaju Rokfeler i Soroš!
Podeli vest
Šeficu Fonda za humanitarno pravo Natašu Kandić, najveću mrziteljku Srba i Srbije, finansiraju i braća Rokfeler i Džordž Soroš i Evropska komisija.
Šefica Fonda za humanitarno pravo (FHP) Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka Srba i Srbije koja u svakoj bogovetnoj prilici našu državu optužuje za navodne ratne zločine na Kosovu, u Hrvatskoj i BiH, od januara 2014. do oktobra 2016. godine od EU i SAD dobila je fantastičnih 2.126.752 evra na ime donacija, otkrio je Informer još 2016. godine!
Pogledajte pažljivo slike, pregledajte video snimke sa Slavije i drugih protesta; prođite kroz spisak onih koji na društvenim mrežama i po Šolakovim medijima podržavaju ‘studentski bunt’ i videćete, sasvim jasno razumećete da je ovo zapravo pobuna bogatih, bahatih i privilegovanih! Nema tamo, gotovo uopšte, radnika, nema onih koji moraju da mukotrpno rade ne bi li prehranili porodice, nema sirotinje…
Osvedočeni mrzitelji Srba, poput Nataše Kandić, Severine Vučković, Selme Bajrami i Aljbina Kurtija, pokrenuli su proteklih dana udruženu kampanju i podržali takozvane "studentske" proteste, koje antisrpska opozicija koristi kako bi srušila aktuelnu vlast i naterala je na formiranje prelazne vlade.
25.12.2024
08:45
Veliki broj NVO novac dobija od Zapada za delovanje protiv Srbije. Slučaj Nataše Kandić je možda najslikovitiji primer. Finansijska dokumentacija i precizni podaci, do kojih je došla naša redakcija, pokazuje da ovu šiptarsku zaštitnicu najviše finansiraju zloglasni američki tajkuni Rokfeler i Soroš, ali i Evropska komisija!
Strana agentura
Milionske donacije FHP dali su i Ministarstvo spoljnih poslova Švajcarske, američka fondacija NED, NVO "Sivil rajt difenders" iz Švedske, a posebno je interesantan podatak da su desetine hiljada evra Kandićevoj uplatili Centar za suočavanje s prošlošću iz Hrvatske i ispostava FHP na Kosovu!
Osvedočeni mrzitelji Srba prethodnih dana ujedinili su se u podršci takozvanim studentskim protestima, koje opozicija koristi kako bi srušila aktuelnu vlast i naterala je na formiranje prelazne vlade.
Osnivačica Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić, poznata po svojoj želji da ruši vlast u Srbiji, podržala je sinoćnje proteste u Beogradu.
23.12.2024
16:41 >> 08:02
Dokumenti koje posedujemo dokazuju da je Kandićeva za samo nešto više od dve i po godine od zapadnih institucija i fondacija zaradila 359.960 funti, 845.230 evra i čak 955.311 dolara. Za to vreme, jedini posao FHP bio je da optužuje Srbiju za navodne ratne zločine na Kosovu, u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini!?!
Javnost u Srbiji prvi put je 2016. godine bila u prilici da vidi koga sve, kako i koliko Soroš plaća u Srbiji!
Spisak Soroševih plaćenika koje objavljuje Informer otkriven je pošto su hakeri upali u kompjuterski sistem američkog tajkuna i tako došli do više od 2.500 "strogo poverljivih dokumenata".
Foto: Tanjug
Spisak stranih plaćenika
Od 2011. do 2014. godine odobreno je ukupno 236 projekata, a ogromne pare dobili su Centar za kulturnu dekontaminaciju Borke Pavićević (2.242.776 dinara), Helsinški odbor za ljudska prava na čelu sa Sonjom Biserko (2.228.400), Fond za humanitarno pravo Nataše Kandić (1.466.100) i Medija centar NUNS Vukašina Obradovića (5.689.125 dinara). Tu su, takođe, i Fondacija "Ana i Vlade Divac" (2.633.638), Fond B92 Verana Matića (2.001.250), ANEM (3.956.225), Peščanik (1.297.400) i Centar za evroatlantske studije Jelene Milić (2.508.400).
Međutim, poseban skandal predstavlja činjenica da se na Soroševom platnom spisku nalaze, verovali ili ne, čak i Društvo sudija Srbije i Udruženje javnih tužilaca i zamenika javnih tužilaca Srbije!
Oni su od američkog tajkuna, koji otvoreno radi na destabilizaciji naše zemlje, dobili 5.152.000, odnosno 7.294.500 dinara!
Sasvim je inače zanimljivo i da je najviše para Soroš isplatio za projekte tokom 2013. i 2014, i to za one koji su direktno usmereni protiv premijera Aleksandra Vučića i Vlade Srbije.
Tako je do majskih izbora 2012. i trenutka kada je koalicija predvođena SNS preuzela vlast američki tajkun za 24 projekta dao 76.175.615 dinara. Od momenta pak kada Vučić dolazi na vlast, ove donacije se drastično uvećavaju, pa isplaćena suma za 2013. i 2014. iznosi ogromnih 315.764.531 dinar. Značajne "grantove" u tom periodu dobijaju nedeljnik "Vreme" i dnevni list "Danas", koji koriste svaku priliku da pljuju Vučića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pogledajte pažljivo slike, pregledajte video snimke sa Slavije i drugih protesta; prođite kroz spisak onih koji na društvenim mrežama i po Šolakovim medijima podržavaju ‘studentski bunt’ i videćete, sasvim jasno razumećete da je ovo zapravo pobuna bogatih, bahatih i privilegovanih! Nema tamo, gotovo uopšte, radnika, nema onih koji moraju da mukotrpno rade ne bi li prehranili porodice, nema sirotinje…
Iranska agencija Fars i pojedini arapski mediji objavili su da je tokom raketnog napada na Dubai pogođena zgrada u kojoj se navodno nalaze kancelarije američke obaveštajne službe CIA, dok zapadni mediji potvrđuju da je u tom gradu došlo do više pogodaka na različitim lokacijama.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Crkveni kalendar za mart 2026. godinu sadrži važne crkvene datume i pravoslavne praznike. Informer vam donosi spisak crvenih i crnih slova u ovom mesecu.
Srbija je solidarna sa svojim partnerima i da podržava hitnu deeskalaciju tenzija na Bliskom istoku, rekao je ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić.
Osnovno državno tužilaštvo u Nikšiću predložilo je da se Acu Đukanoviću, crnogorskom biznismenu i bratu bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva.
Nikola (18) stradao je u teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u Vranju, 14. februara. On je, kako se navodi, izgubio kontrolu nad motociklom i zakucao se u drvo.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen objasnila je zbog čega Evropa nije odmah reagovala na američke udare na Iran, navodeći da će vanredna sednica o bezbednosnoj situaciji na Bliskom istoku biti sazvana tek u ponedeljak.
Ajatolah Alireza Arafi imenovan je za člana Upravnog saveta kojem je povereno da privremeno obavlja dužnosti vrhovnog vođe, prenela je iranska novinska agencija ISNA.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je ubistvo vrhovnog vođe ajatolaha Alija Hamneija predstavlja "otvorenu objavu rata muslimanima širom sveta", a posebno šijitima.
Holivudski glumac Kristijan Bejl prihvatio je pravoslavnu veru iz ljubavi prema svojoj supruzi Sibi Blažić, koja je poreklom Srpkinja, a sa kojom već više od dve decenije uživa u jednom od najskladnijih brakova u svetu šou-biznisa.
Ćerka legendarnog rokera Ozija Ozborna, Keli Ozborn, ostavila je prisutne u neverici svojom drastičnom transformacijom. Od nekadašnje bucke sada je ostala samo "kost i koža", a njeno ispijeno lice zabrinulo je fanove.
Pevačica Olivija Din odnela je "duplu krunu" osvojivši nagrade za umetnika i album godine na ovogodišnjoj dodeli Brit nagrada, zahvaljujući velikom uspehu svog albuma iz 2025. godine, "The Art of Loving".
Kalanhoja je izuzetno otporna sobna biljka koja lako podnosi sušu i visoke temperature. Poznata po svojim mesnatim listovima i šarenim cvetovima, idealna je za one koji žele lepu biljku bez mnogo truda.
U dokumentarnom filmu „Sale“ prvi put su o zdravstvenoj borbi Saše Popovića javno govorili i lekari koji su od početka bili uz njega i otkrili kroz šta je sve prolazio.
Srpska influenserka Sara Damnjanović, poznatija kao Sara TKD, oglasila se jutros nakon dramatične noći koju je provela u Dubaiju, gde već neko vreme živi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar