Povodom najnovijeg incidenta opozicije kada su nasilno upali u Gradsku kuću u Novom Sadu, oglasilo se i Gradski odbor SNS u Novom Sadu i poručio da su ovim potvrdili da žele silom na vlast, kao i da izazovu građanski rat.
Reditelj Predrag Gaga Antonijević izjavio je danas da je čuveni izraelski istoričar Holokausta Efraim Zurof, koji se našao na meti kritika nakon što je upozorio glumce u Srbiji koji podržavaju proteste koristeći simbol crvenih ruku, samo skrenuo pažnju da je to simbol Hamasa i dodao da je Zurof naveo da su glumci to uradili ili iz neznanja ili što podržavaju Hamas.
17.01.2025
13:25
- Nasilnim putem su ušli u Gradsku kuću, nezapamćeno za Novi Sad. Ovo je još samo jedan dokaz, počev od tog 5. novembra, da opozicija nema nameru da dođe mirnim putem, demokratskim, izbornim putem, kako se jedino dolazi na vlast, nego jedino i isključivo nasiljem i putem nasilja i da „mirni“ protesti su isključivo imali plan da se upadne nasilnim putem u javne ustanove - rekao je on.
- Na ustavni poredak. Nezapamćeno šta se desilo, da se šefu kabineta preti, grupa ljudi koja je još napojlu, prete mu, znaju gde živi, oni će da dođu kući, da ga napadnu. Znaju gde živimo, dolaze nam kući. Prisustvujemo nezapamćenom targetiranju ljudi, funkcionera i ovo je stvarno nezapamćeno šta se desilo u Novom Sadu, mirnom gradu, da neko uđe u Gradsku kuću, da ponižava, šikanira zaposlene koji su u Gradskoj kući, koji nisu funkcioneri, zaposleni, da im vređa, da ulaze u kancelarije, kao okupatori da su ušli u Gradsku kuću - kaže on.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić istakla je danas da je savetodavni referendum za opoziv predsednika Republike najdemokratskiji način da se promeni vlast, ali da opoziciji ne odgovara jer je, kako je istakla, sve što rade u cilju podizanja tenzija u društvu.
17.01.2025
12:41
Foto: Foto: Printscreen
Dodaje da je ovo nezapamćena sramota za grad.
- Mislim da će danas ružna, užasna slika otići iz Novog Sada. Ušli su neovlašćeno, nezakonito u Gradsku kuću i blokirali je iznutra, a ne spolja - rekao je Đurić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Povodom najnovijeg incidenta opozicije kada su nasilno upali u Gradsku kuću u Novom Sadu, oglasilo se i Gradski odbor SNS u Novom Sadu i poručio da su ovim potvrdili da žele silom na vlast, kao i da izazovu građanski rat.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Reč "mašala" koristi se gotovo u svakodnevnoj komunikaciji, ali ono što mnogi ne znaju jeste da pored toga što je izraz pohvale, često se koristi i da bi se izbegla nevolja ili urok.
Hotelski i smeštajni kapaciteti za novogodišnju noć širom Srbije su gotovo puni, međutim, jedna destinacija se tradicionalno ističe po broju rezervacija i još uvek niskim cenama, a to je Vrnjačka banja.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Mnogo puta smo čuli da je rat u Ukrajini veoma isplativ za zapadne korporacije. Takvi zaključci mogu se izvesti čak i jednostavno na osnovu činjenica o vlasništvu globalnih investitora nad poljoprivrednim zemljištem na teritoriji Ukrajine.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar