Kurtijev biznismen se sastao sa budućim šefom CIA! Šiptari lobiraju i kod republikanaca: Šta se to sprema uoči izbora u lažnoj državi?!
Podeli vest
Pećki biznismen usko povezan sa politikom i vlastima Škeljkim Devoli, koji će prisustvovati inauguraciji Donalda Trampa, sastao se sa budućim šefom CIA Džonom Retklifom, sa kojim je razgovarao o situaciji u lažnoj državi "Kosovo" uoči februarskih izbora.
"Ono što je bilo posebno u razgovoru je što je Retklif pomenuo Peć u kome ima neke prijatelje. Devoli mu je rekao da ukoliko poseti Kosovo, obavezno mora da poseti i Peć", navodi se u saopštenju "Devoli korporacije".
Politički analitičar Artan Muhadžiri izjavio je da će sankcije Evropske unije imati negativan uticaj na vladajuću partiju takozvane države Kosovo na predstojećim izborima na Kosmetu i da će opozicija to moći dobro da iskoristi u svoju korist.
Šiptarski terorista Aljbin Kurti, samozvani "kosovski premijer", izdao je nalog svojoj 'policiji' da upadne i zatvori najmanje 35 srpskih institucija južno od reke Ibar, zbog čega je bez posla ostalo 1.100 Srba!
16.01.2025
06:30
Ranije tokom dana, Devoli se sastao sa republikanskim kongresmenima Džejsonom Smitom iz Misurija i Brajanom Stajlom iz Viskonsina.
Takođe, razgovarao je i sa bivšom guvernerkom Misisipija Hejli Barbur, prenosi "Kosovo onlajn".
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon oglasio se povodom jutrašnjeg upada takozvane "kosovske policije" u institucije Vlade Srbije na AP KiM južno od Ibra.
Izjave paraministarke lažne države Kosovo Donike Gervale treba shvatiti ozbiljno jer predstavljaju opasnost po Srbe na severu Kosova i Metohije, poručio je penzionisani pukovnik Kontraobaveštajne službe Ljuban Karan.
29.12.2024
14:30
Devoli je obavestio američke zvaničnike o situaciji u lažnoj državi, posebno u kontekstu parlamentarnih izbora koji će se održati 9. februara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Centralna izborna komisija (CIK) objavila je nerevidirane izveštaje o finansijskim deklaracijama izborne kampanje političkih subjekata za lokalne izbore za gradonačelnike i skupštine opština, koji su održani 12. oktobra 2025. godine.
Takozvano Kosovsko specijalno tužilaštvo pod kontrolom lažnog premijera Aljbina Kurtija podiglo je optužnicu protiv 21 pripadnika Vojske Jugoslavije i MUP-a Srbije zbog navodnog ubistva najmanje 42 albanska civila u Račku 1999. godine.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da, umesto najave normalizacije odnosa, dijaloga i rada na zajedničkoj budućnosti, iz Prištine i na početku nove godine stižu etikete i uvrede.
Politički analitičar Artan Muhadžiri izjavio je da će sankcije Evropske unije imati negativan uticaj na vladajuću partiju takozvane države Kosovo na predstojećim izborima na Kosmetu i da će opozicija to moći dobro da iskoristi u svoju korist.
Rusija je sinoć napala Kijev, glavni grad Ukrajine, balističkim raketama i dronovima, zbog čega su izbili požari na infrastrukturnim objektima, saopštile su ukrajinske vlasti.
Saopšteno je da će pobednici 11. epizode Exatlona pored vile dobiti i nagradu u vidu telefonskog poziva u trajanju od 50. minuta, što je rasplakalo Milicu Ohman kojoj nedostaju deca.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović danas je istakla da je NIS podneo zahtev američkoj administraciji (OFAK) da Naftnoj industriji Srbije dozvoli da nastavi operativni rad.
Dvojica muškaraca zadobila su teške povrede u dve saobraćajne nesreće koje su se dogodile tokom noći u Zemunu i na Novom Beogradu, kažu iz Hitne pomoći.
Jovan G. koji je izazvao nesreću u kojoj je pre dve godine na Bogojavljenje poginuo Duško Đorđević iz Velikog Gradišta osuđen je prvostepeno pred Višim sudom u Požarevcu na godinu dana kućnog zatvora.
Policija u Titelu uhapsila je J. D. (30) iz okoline Novog Sada, osumnjičenog da je pokušao razbojništvo, nakon što je u jednoj prodavnici zapretio radnici nožem i zahtevao novac iz kase.
Amina Dželilović Dedić (18) iz Bugojna pronađena je gola, bosa i promrzla nakon što je, prema tvrdnjama porodice, pobegla od supruga i njegove porodice zbog višemesečnog fizičkog i psihičkog zlostavljanja.
Ministar energetike Ukrajine, Denis Šmihal je upozorio šefa IAEA, Rafaela Grosija, da Rusija uskoro planira napade na ukrajinsku nuklearnu infrastrukturu.
U Španiji je danas proglašena trodnevna žalost dok spasioci nastavljaju da pretražuju uništene vagone kako bi pronašli žrtve nakon sudara vozova u kojem je poginulo najmanje 40 ljudi, a desetine povređeno.
Na 75. rođendan glumca Irfana Mensura isplivali su detalji iz života koje mnogi ne znaju. On je promenio svoje prezime, bežao iz Srbije a jednom prilikom u njega bio uperen pištolj.
Glumac Šon Pen pojavio se u Los Anđelesu u društvu svoje trideset godina mlađe partnerke Valerije Nikov, a njihovo zajedničko pojavljivanje brzo je postalo tema burnih rasprava na društvenim mrežama.
Iako je prvobitni plan bio da legendarni glumac Žarko Laušević bude sahranjen u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, njegova urna ipak nije položena u Srbiji, prenose domaći mediji.
Psi često deluju kao da savršeno razumeju sve što im govorimo, ipak, čak i najčešće reči koje koristimo u dresuri ponekad mogu da zbune psa i izazovu nesigurnost ili frustraciju.
Banana hleb je više od običnog doručka ili užine. Nastao iz želje da se iskoriste prezrele banane, ovaj kolač je postao omiljen širom sveta, jer spaja jednostavnost pripreme sa neverovatnim ukusom.
Glumica i pevačica Snežana Savić svojevremeno je otvoreno govorila o vezi koju je imala s oženjenim muškarcem, priznajući da se zbog te odluke i danas kaje.
Pevačica Alka Vuica oglasila se povodom spekulacija da joj je nekadašnji partner Goran Bregović posvetio pesmu "Pediculis Pubis" (što u prevodu znači stidne vaške).
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar