• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

26.01.2025

09:43

Episkop Heruvim o predstavi u kojoj glumica povraća na zastavu Srbije! Čin nasilja koji se kukavički krije iza krinke pozorišnog komada!

printscreen Twitter

Vesti

Episkop Heruvim o predstavi u kojoj glumica povraća na zastavu Srbije! Čin nasilja koji se kukavički krije iza krinke pozorišnog komada!

Podeli vest

Sinoć je u Srpskom domu u Vukovaru upriličena Svetosavska akademija. Pozdravno slovo održao je nadležni arhijerej, Episkop osečkopoljski i baranjski gospodin Heruvim, koji se u svojoj besedi dotakao i pozorišnog komada i istakao da je "predstava koja je bila servirana deci strahovita i sramotna".

Vladika Heruvim je posebno naglasio ulogu Svetog Save kao utemeljitelja hrišćanskih vrednosti među Srbima i pomiritelja zavađene braće.

- Nemerljiv je doprinos Sveti Sava ostavio svome rodu svetlim primerom izmirenja svoje zavađene braće. Gradeći mir i lečeći nesporazume, nerazumevanje, mržnju i nesuglasice, utemeljio je principe pomirenja i oproštaja koji su nam nepohodni danas, možda, i više nego pre. Tako, blagodaću Božjom i mudrošću svetog oca našeg Save, srpski narod dobija jasan primer vrlinskog života i put kojim, ljubeći i poštujući svoju Crkvu i Otadžbinu, treba da hodi - ističe vladika Heruvim.

Episkop osečkopoljski i baranjski gospodin Heruvim se u svojoj besedi takođe osvrnuo na skrnavljenje državne zastave Republike Srbije koje je posebno uznemirilo naš narod prethodnih dana.

Foto: printscreen SPC

 

- Ovih dana i našoj deci je serviran pozorišni komad koji kroz svoj narativ i različite tipove tobož umetničnog izražaja rađa u svima nama osećaj zabrinutosti i zbunjenosti. Strahovita i sramotna predstava u kojoj su na najprimitvniji i najmizerniji način satirično ismejavana i ponižavana naša duhovna i nacionalna osećanja narušava vrednost umetnosti i umetničkog izražaja. Nemoralnosti koje su prikazane u njemu upućuju na jednu vrstu nehrišćanskog pristupa stvarnosti i ostrašćenog stava prema Crkvi i svim idealima koje kao narod i društvo negujemo vekovima. Takav čin nasilja koji se kukavički krije iza krinke pozorišnog komada ne može biti pravdan tobožnjim umetničkim slobodama i inspiracijom hudožnika jer je pokazao da je po svojoj suštini suprotan slobodi i da mu je osnovni cilj bio da unizi i uvredi ljudsko dostojanstvo. Verujemo da su to samo lični stavovi pojedinca - autora, a da mi kao svetosavsko društvo ostajemo privrženi patrijarhalnim vrednostima koje su nas i očuvale u najtežim trenicima naše istorije.

Foto: printscreen Twitter

 

Svečana Svetosavska akademija se tradicionalno održava svake godine u Srpskom domu u Vukovaru u slavu i spomen našeg prvog arhiepiskopa i osnivača autokefalne srpske crkve.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Exatlon

TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set