Narode, spremite se za spinovanje N1 i Nove o protestima! Miks Šolakovih dezinformacija i poluinformacija
Podeli vest
Portal Nova objavio je jutros vest pod naslovom „Kalifornija je uz studente“,pPoslao im Nikola Đuričko i sliku. Istina, na transparetnu piše „LA je za studente“, a kadrom dominira zastava duginih boja, simbol LGBT… Na slici ima ljudi koliko ih se obilno nađe na proslavi godišnjice mature jednog razreda – tridesetak. U Los Anđelesu, kaže Vikipedija, živi oko 50.000 Srba.
Ovo je primer izveštavanja Šolakovih medija o protestima u Srbiji. Mnogo su masovniji, atraktivniji, prihvaćeniji, perspektivniji, korisniji… u njihovim vestima nego u realnosti.
Kolumnista novosadskog portala Autonomija (ime mu samo kaže kakav je i za šta je) u Danasu je objavio zahtev da se mediji u Srbiji „podele“: oni koji „podržavaju Vučića“, kaže, da dobiju polovinu nacionalnih frekvencija, a oni „profesionalni i objektivni“ drugu polovinu. Tada bi, smatra, situacija bila izjednačena.
Verica Barać, hrabra Čačanka govorila je kad je retko ko smeo o korupciji, pljački i monopolu nad medijima Dragana Đilasa koji je monopolom nad medijima zajedno sa Draganom Šolakom stvorio Junajted mediju i SBB.
A evo zašto s punom odgovornošću pozivamo na sumnjičavost...
Šta god ko mislio ili mu se snilo, Srbija je još uvek suverena država, sa predsednikom, vladom i parlamentom. I ako agencije najave da će se narednog dana građanima obratiti predsednik države, predsednik vlade i predsednica skupštine, onda je to uvek vest prvog reda. A ako se to dešava u danu duboke podeljenosti u društvu, danu kada eskalira protest i kada studenti blokiraju jedno od dva-tri najvažnija saobraćajna čvorišta u dvomilionskom gradu, a najviši državni rukovodioci najave da će odgovoriti na zahteve koji su doveli do toga - onda važnije političke vesti nema. Onda tu vest treba proslediti do svih građana.
Najkasnije na prvoj godini studija novinarstva budući žurnalista se upoznaje sa čuvenom rečenicom Abrahama Linkolna: "Možeš lagati neke ljude sve vreme, možeš lagati sve ljude neko vreme, ali ne možeš lagati sve ljude sve vreme.“ Neki je zapamte i docnije je stalno imaju na umu, a neki postanu urednici Nove.
Licemerni tajkun Dragan Šolak koristi studentske proteste da zaradi. Dokaz da iza njegove podrške studentima stoji samo želja za profitom dokazuje to što se, na njegovoj platformi za prodaju Šopste,r u ponudi nalaze pištaljke i crvene rukavice.
25.01.2025
15:20
A šta smo imali sinoć?
N1 je tu vest objavila sa tri sata zakašnjenja, a Nova nije uopšte! Sakrila je od građana mogućnost razrešenja političke krize! I to smo imali i pre dva dana, kada je Nova prećutala Vučićevu preporuku da se studentima daju sva dokumenta o novosadskoj železničkoj stanici, i nalog da policija osigura potpunu bezbednost studenata i građana na Autokomandi.
Prvo, najmanje važno: ako se ikada bude raspravljalo o dodeli nacionalnih frekvencija njegovim televizijama, onda i ovo da se ima u vidu - da N1 i Nova ulogu medija ne vide u objektivnom i pravovremenom informisanju građana, nego svoje televizije, novine i portale vide i vode kao piljare, i kojima se informacijama trguje - neke se prodaju po napumpanim cenama, neke drže ispod tezge, a neke, one natrule, šminkaju se i daju uz popust. Dakle, da se Šolakovim televizijama nikad ne daju nacionalne frekvencije jer su pokazali da ne znaju šta je država, i da su nacionalnih frekvencija nedostojni.
Tu je, naravno, i srpski Forbs, manje poznatije i šatro ozbiljnije Šolakovo čedo, koje opsenjujući prostotu svojim imenom, vodi istu kampanju. Pod maskom ekonomskih analiza, javnosti se proturaju laži o ekonomskom slomu Srbije koji tek što nije zbog toga što državu vodi vlada SNS i partnera.
A sad važnije…
Nesporna je činjenica da Srbija prolazi kroz političku krizu (zašto, kako i kakva je uloga stranih faktora u svemu tome, druge je priča). Takođe je očigledno da su na javnoj sceni dve potpuno polarizovane grupe. Takva situacija u svakom društvu predstavlja potencijalni izvor dubljih turbulencija sa posledicama koje niko ne može da predvidi.
Prepoznajući ozbiljnost situacije, državno rukovodstvo Srbije preduzima korake da se postojeće stanje prevaziđe. Ali njihovo odgovarno i državotvorno ponašanje s druge strane umesto na konstruktivan stav, nailazi na saplitanje na svakom koraku. U tome se posebno, mada ne jedini, ističu Šolakovi mediji. Miksom dezinformacija i poluinformacija oni održavaju napetosti u društvu.
Njihovi su razlozi jasni, a svode se na očekivanja da bi od nove vlasti, koja bi to postala njihovom zaslugom, debelo naplatili svoje propagandističke usluge. (O drugim motivima njihovog vlasnika, povezanog sa stranim lobistima, nećemo sada.)
I to je objašnjenje kako samo na Šolakovim medijima ceo svet šalje podršku studentima.
Još kad bi imali zrno talenta… Ima na Jutjubu snimak belog medveda koji je raskomadao foku, stoji nad njom sa krvavim šapama. Nisu se setili da to objave i uz naslov: Podrška studentima i na Severnom polu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kolumnista novosadskog portala Autonomija (ime mu samo kaže kakav je i za šta je) u Danasu je objavio zahtev da se mediji u Srbiji „podele“: oni koji „podržavaju Vučića“, kaže, da dobiju polovinu nacionalnih frekvencija, a oni „profesionalni i objektivni“ drugu polovinu. Tada bi, smatra, situacija bila izjednačena.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Samo nekoliko kilometara od centra Aranđelovca nalazi se Garaško jezero koje mnogi nazivaju i Garaši, a u čijoj se blizini može noćiti za samo 800 dinara.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom da je 2. aprila 2016. godine ubio Jelenu Marjanović, nastavljeno je danas saslušanjem sudskog veštaka Dragomira Vasiljkovića.
Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington želeo da razgovara sa rukovodstvom Irana, ali je dodao da, kako je naveo, "više nema sa kim".
Američki general Dejn Kejn potvrdio je na konferenciji u Pentagonu da je legendarn vojni avion A-10 „Vartog“, umesto planiranog penzionisanja, ove nedelje preuzeo ključnu ulogu u Ormuskom moreuzu.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da je Evropskoj uniji (EU) potrebna nova strategija za rešavanje energetske i migrantske krize, upozoravajući na rast cena energenata, probleme u snabdevanju i, kako je naveo, pogrešan pristup ratu u Ukrajini i migracijama.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar