• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

10.02.2025

15:23

Vučića ruše od kako je došao na vlast! Šok otkriće o USAID i srpskim NVO: Jedna žena igra ključnu ulogu!

printscreen

Vesti

Vučića ruše od kako je došao na vlast! Šok otkriće o USAID i srpskim NVO: Jedna žena igra ključnu ulogu!

Podeli vest

Operacija rušenja predsednika Aleksandra Vučića započela je već 2012. godine kada je Srpska napredna stranka, uprkos cenzuri i hajci kojoj je bila izložena, pobedila na izborima i postala najjača politička organizacija u zemlji.

Dokazi u prilog ovoj šokantnoj tezi postali su očigledni nakon što su Donald Tramp i Ilon Maks, predsednik SAD i njegov najbliži saradnik, zatresli svet i obelodanili da je USAID praktično sponzorisao brojne NVO na svim meridijanima, pa tako i u Srbiji.

Naime, baš te 2012. godine u septembru, Vukosava Crnjanski Šabović, aktivni učesnik Građanskog saveza i vodeća ličnost u NVO sektoru, putovala je u Vašington u organizacije upravo tog istog zloglasnog USAID, za koji je Ilon Maks rekao da je kriminalna organizacija i d a je vreme da umre.

Foto: printscreen

 

Za Vukosavu Crnjanski Šabović sve je počelo u 1992. kada je formiran Građanski savez, koji će tri decenije kasnije postati i politička stranka na čijem čelu će se po prvi put naći jedna žena - Vesna Pešić.

Ako sve ovo imamo u vidu, i ako je jasno da je USAID kao ispostava CIA finansirao obojene revolucije širom sveta, onda je gotovo pravo čudo da je Vučić sve ove godine preživeo. I politički i bukvalno.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)
Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.

05.02.2026

18:36

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set