DS za 16 godina vlasti upropastila Vojvodinu! Sačuvaćemo je u suverenoj Srbiji!
Podeli vest
Novosadski GO SNS izneli su danas činjenice da je Demokratska stranka za 16 godina vlasti upropastila Vojvodinu i pokušala da od nje napravi svoju privatnu državu!
Oni su saopštili da demokrate nastavljaju svoju politiku zbog koje i gube glasove.
Srđan Milivojević, jedan od lidera opozicije koji je postao prepoznatljiv u javnosti posle nesuvislih nastupa u srpskom parlamentu zbog čega je dobio nadimak "drekavac iz Skupštine", najavio je da će Demokratsku stranku učiniti ponovo velikom?! Stručnjaci za Informer ocenjuju da je reč o nerealnim željama i da će DS ostati ono što je i danas - politička stranka sa margine sa podrškom na nivou statističke greške.
Nataša Stevanić iz Paraćina, članica Demokratske stranke i akutuelna odbornica SO Paraćin (Ujedinjena opozicija Paraćina - Paraćinci protiv naprednjaka) na svom Fejsbuk profilu objavila je fotografije patrijarha Porfirija a njen komentar zgrozio bi i najokorelije komuniste.
29.01.2025
15:27
''Demokratska stranka, nastavlja da vodi politiku zbog koje je njena podrška u biračkom telu svedena na nivo statističke greške. Stvara tenzije, širi laži, obmanjuje i vara narod i deli ih na građane prvog i drugog reda. Za razliku od Demokratske stranke, Srpska napredna stranka se nikad nije krila ni iza đaka, ni iza studenata. Srpska napredna stranka od prvog dana radi u interesu svih građana Srbije. Srpska napredna stranka građane ne deli na elitu i krezubu rulju'', podvukli su u saopštenju.
''Isto tako, za nas nema zaštićenih, niti povlašćenih. Svi koji su počinili bilo koje krivično delo odgovaraće i treba da odgovaraju. Mi nismo kao Demokratska stranka otpustili više od 1.000 sudija i tužilaca. Mi smo doneli set novih pravosudnih zakona, kojima smo u potpunosti uklonili bilo kakav uticaj politike na pravosudni sistem. Srpska napredna stranka ne organizuje kontramitinge, već od svog osnivanja organizuje skupove zajedništva i sabornosti. Skupove na kojima se građani ujedinjuju oko ideje suverene, samostalne, snažne i razvijene Srbije, nasuprot ekonomski uništenoj državi kojom su upravljale strane ambasade i tajkuni, u vreme Demokratske stranke'', navodi se u saopštenju.
Drekavac i novoizabrani predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević usnio je večeras novi "5. oktobar", pa je pozajmio traktor da se "slika" ispred Skupštine.
Goran Radojev, čovek kog Novosađani nisu izabrali, i kog nije htela ni njegova vlastita stranka, čak ni za odbornika, zloupotrebljava decu na najgori mogući način.
23.01.2025
13:02
U vreme DS Vojvodina bila najnerazvijenija!
Oni su takođe istakli da je u vreme DS Vojvodina bila najnerazvijeniji deo Srbije.
''Novi Sad je bio 11. lokalna samouprava po razvijenosti. U vreme vladavine DS-a međunacionalni incidenti su beleženi na nedeljnom, pa čak i dnevnom nivou. Za razliku od njihovog vremena, u poslednjih 14 godina, od kada je na vlasti SNS, nije zabeležen gotovo nijedan incident na međunacionalnoj osnovi. Demokratska stranka se za Srbiju borila tako što je 2009. godine donela Statut Vojvodine, koji je Ustavni sud Srbije suspendovao kao neustavan, a kojim se od pokrajine puzajući pravila država Vojvodina. DS je svoj patriotizam iskazivao tako što je 2013. predložio Deklaraciju o Vojvodini, pokušavajući da na mala vrata od srpske pokrajine napravi svoju privatnu državu'', naglasili su oni.
Oni su naglasili da je na poslednjim pokrajinskim izborima za SNS glasalo 47,33 odsto građana pokrajine Vojvodine.
''Za razliku od njih koji su od 2014. do 2016. vladali Vojvodinom sa svega 5,8 odsto podrške, SNS uživa ogromnu podršku građana. Na poslednjim pokrajinskim izborima za našu listu glasalo je 47,33 odsto građana pokrajine Vojvodine. Moguće je da je DS, koji je od 5. oktobra, pa sve do svog odlaska na margine srpske politike, vladao bez podrške naroda, otkrio čarobnu formulu uz pomoć koje 5 postaje više od 48, ali to im neće pomoći da sakriju činjenicu da ih narod neće. Uzalud se licemerno kriju iza studenata, čiji su budućnost upropastili opštim uništenjem države i privrede. Za 16 godina svoje vladavine preko dve banke i tri fonda u privatne džepove ispumpali su više od 64 milijarde dinara, zbog čega je jedan potpredsednik DS-a i pokrajinske vlade hapšen zbog tajnog računa u Švajcarskoj na kom je krio više od dva miliona franaka, koji su verovatno nestali iz budžeta Vojvodine'', piše u saopštenju.
Sačuvaćemo Vojvodinu u suverenoj Srbiji!
Novosadski GO SNS poručuje da će sačuvati Vojvodinu u razvijenoj Srbiji!
''DS veruje da preko ulice može ponovo da se dočepa vlasti i opljačka državnu i pokrajinsku kasu. Uzalud se nadaju. Nema drugog suvereniteta do narodne volje. Narod ne želi da ih vode oni koji su ih pretvorili u sirotinju. Кoji su Srbiji oduzeli samostalnost i suverenitet. Кoji su ugasili SR Jugoslaviju, garanta Rezolucije 1244, koji su ugasili Državnu Zajednicu Srbije i Crne Gore, koji su dopustili da lažna država Кosovo proglasi nezavisnost. Pošto nikad nije vladala uz podršku naroda, Demokratskoj stranci smeta svenarodni sabor. A naročito joj smeta što će na Sretenje biti doneta Deklaracija o Vojvodini u Srbiji, jer nikada više neće moći da svoje separatističke težnje o odvajanju Vojvodine pretvore u delo. Srpska napredna stranka sačuvaće Vojvodinu u razvijenoj i suverenoj Srbiji, za sadašnje i buduće generacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srđan Milivojević, jedan od lidera opozicije koji je postao prepoznatljiv u javnosti posle nesuvislih nastupa u srpskom parlamentu zbog čega je dobio nadimak "drekavac iz Skupštine", najavio je da će Demokratsku stranku učiniti ponovo velikom?! Stručnjaci za Informer ocenjuju da je reč o nerealnim željama i da će DS ostati ono što je i danas - politička stranka sa margine sa podrškom na nivou statističke greške.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Telo Živka Bakića, nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde, pronađeno je juče u šumi kod Ripnja, a obdukcioni nalazi su pokazali da je upucan u telo, pa "overen" u glavu sa dva hitaca.
Na Odeljenju ortopedije bolnice u sistemu tzv. Kosova, u južnom delu Kosovske Mitrovice, juče se dogodio incident u kojem su napadnuti jedna medicinska sestra i dva radnika fizičkog obezbeđenja tokom obavljanja svojih radnih dužnosti.
Policija i tužilaštvo i dalje proveravaju ko je 13. avgusta prošle godine brutalno pretukao M.T., staricu u osmoj deceniji života, u pljevaljskom selu Bobovo.
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Lideri Evropske unije upozorili su sinoć da bi uvećane carine protiv osam evropskih zemalja koje je, zbog njihovog protivljenja zauzimanju Grenlanda, najavio predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Varšava će istupiti iz međunarodnog sporazuma o zabrani protivpešadijskih mina i pokrenuti njihovu proizvodnju, uz pripreme za moguće razmeštanje duž granice sa Rusijom, potvrdio je zvaničnik ministarstva odbrane.
Specijalni predstavnik ruskog predsednika za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev izjavio je sinoć da Evropska unija ne bi trebalo da ljuti američkog predsednika Donalda Trampa slanjem vojnih trupa na Grenland.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Dugotrajno odsustvo intimnosti dovodi do određenog obrasca ponašanja kod žena koje je otkrivaju, a stručnjaci su otkrili na koje simptome da obratite pažnju.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar