Predsednik Izraela čestitao Dan državnosti Vučiću: Neizmerno smo zahvalni na iskrenoj pomoći porodici Alona Ohela
Podeli vest
Predsednik Izraela Isak Hercog uputio je čestiku povodom Dana državnosti predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i poručio da su 'neizmerno zahvalni na iskrenoj pomoći porodici Alona Ohela', Srbina kog su oteli Hamasovci.
Predsednik Vučić je ovu čestitiku objavio na svom Instagram profilu u kojoj se navodi da im je Srbija pružala podršku na brojne načine.
Premijer Srbije Miloš Vučević čestitao je svim građanima Srbije i Republike Srpske veliki državni praznik Sretenje, istakavši za RTS1 da je Srbija time ušla u red modernih država.
Danas, 15. februara, obeležavamo jedan od najvažnijih praznika u istoriji Srbije – Dan državnosti. Na ovaj dan se sećamo dva ključna događaja: Prvog srpskog ustanka iz 1804. godine, koji je označio početak borbe za slobodu, i donošenja Srpske ustavnosti 1835. godine, kada je usvojen prvi moderni srpski ustav.
15.02.2025
08:29
''U ime države Izrael i njenih građana, molim Vas da primite moje iskrene čestitke povodom Dana državnosti Republike Srbije. Mnogo toga povezuje naša dva naroda, uključujući i našu duboko ukorenjenu posvećenost demokratskim vrednostima i slobodi. Srbija je bila odani saveznik Izraelu tokom protekle godine bola i patnje, pružajući nam podršku na brojne načine, kako osnovne, tako i suštinski značajne, poručio je predsednik Države Izrael Isak Hercog u čestitki predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Posebno smo neizmerno zahvalni na iskrenoj pomoći koju ste pružili porodici Alona Ohela, zajedničkog državljanina Srbije i Izraela, koji je brutalno otet od strane terorista Hamasa i koji je i dalje zatočen u varvarskim uslovima u Gazi. Duboko cenimo sve napore koje ste preduzeli kako biste pomogli u njegovom oslobađanju.
Vaša vlada je zaista bila jasan glas morala, braneći Izrael dok vodimo rat samoodbrane protiv brutalnog terorističkog neprijatelja. Tokom moje prošlogodišnje posete Srbiji, lično sam osetio taj topli zagrljaj i bio sam duboko dirnut velikodušnim gostoprimstvom koje ste mi ukazali tokom boravka u vašoj prelepoj zemlji.
Brojni svetski lideri, među kojima su Volodimir Zelenski, Redžep Tajip Erdogan, Ilham Alijev i Serđo Matarela čestitali su predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i građanima Srbije Dan državnosti.
Srbija i Republika Srpska po prvi put zajednički su obeležili Sretenje Dan državnosti. Poslate su važne poruke jedinstva, sabornosti i zajedničkog napretka.
13.02.2025
16:43
Prijateljske veze naša dva naroda su duboke i dugotrajne. Uvek ćemo pamtiti da je Srbija bila prva zemlja koja je priznala Balfurovu deklaraciju, kojom se poziva na osnivanje jevrejske države u našoj istorijskoj domovini.
Danas postoji mnogo oblasti koje povezuju naše dve zemlje, a partnerske odnose razvijamo u brojnim oblastima, kao što su privredne, bezbednosne i političke sfere. Nadam se da ćemo u narednoj godini ove veze produbiti i dalje razvijati, na dobrobit naših naroda i država.
Još jednom, na ovaj dan ponosa i slavlja, zadovoljstvo mi je da Vam uputim svoje najtoplije čestitke, kao i srdačne želje narodu Srbije, zaključio je Hercog'', napisao je Vučić na Instagram stranici 'buducnostsrbijeav'.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević čestitao je večeras svim Srbima gde god živeli Dan državnosti i dodao da se izvinjava srpskom narodu, posebno predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zato što predsednik Crne Gore Jakov Milatović to nije učinio.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je čestitku predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa povodom Dana državnosti Republike Srbije.
Premijer Srbije Miloš Vučević čestitao je svim građanima Srbije i Republike Srpske veliki državni praznik Sretenje, istakavši za RTS1 da je Srbija time ušla u red modernih država.
Masovni kombinovani udar izveden je tokom noći i jutra na objekte energetske i vojne infrastrukture širom Ukrajine, a vazdušna opasnost proglašena je u svim regionima zemlje od 5.30 časova.
Ruska raketa pogodila je fabriku američke kompanije Mondelez u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, tokom masovnog napada na teritoriju Ukrajine, a prema prvim informacijama nema poginulih niti povređenih.
U emisiji Exatlon Specijal bivša učesnica Exatlona Tijana Jović, otkrila je kako su je takmičari ogovarali iza leđa i da joj je smetalo što joj se niko nije direktno obratio.
Bračni par Erski otkrio je da je prelomni momenat u Exatlonu bio odlazak Jovana Radulovića Jodžira, kao i da je za njih veliku prepreku predstavljala činjenica da se nalaze zajedno u istom timu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
U planinskom spasavanju 2010. godine planinar Nenad Podovac iz ambisa je spasio Tatjanu Rašević, a samo dve godine kasnije, njih dvoje zakleli su se na večnu ljubav.
Sutra će u Srbiji iznad većeg dela biti pretežno oblačno i toplije. Jutarnja temperatura biće od -1 do dva, a najviša dnevna od pet do 13 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije.
Blokada Mađarske na izdvajanje kredita Evropske unije od 90 milijardi evra za Ukrajinu mogla bi da utiče i na još neodobreni zajam Međunarodnog monetarnog fonda u iznosu većem od osam milijardi dolara, piše Fajnenšel tajms.
Predsednik Rusije Vladimir Putin uvek je bio iskren na sastancima, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika Stiven Vitkof, naglašavajući da bi nova runda pregovora o Ukrajini mogla da bude održana u naredne tri nedelje.
Na 76. Berlinaleu dodeljene su prestižne nagrade - Zlatni medved osvojio je Ilker Čatak za film "Žuta pisma", Sandra Hiler ponela priznanje za najbolju glumicu, a završnicu festivala obeležio je apel na značaj umetnosti u podeljenom svetu.
Izraz koji se retko čuje u svakodnevnom govoru izazvao je lavinu komentara u studiju i među gledaocima, kada je takmičar sebe opisao kao "dobrodržećeg čilagera", a Jovan Memedović kroz smeh poručio da je "daleko od toga" – pa se mnogi zapitali šta ta starinska reč zapravo znači.
Američka glumica Lisa Monkjur, koju domaća publika pamti po ulozi strane novinarke u filmu "Lepa sela lepo gore" a poljupca sa likom Velje, kog je igrao Nikola Kojo upamtila je zbog njegovog zadaha.
Voditeljka Jovana Jeremić u jutarnjem programu direktno se obratila nadležnim organima Crne Gore zbog zabrane emitovanja jutarnjeg programa u njihovoj zemlji.
Pevač Zdravko Čolić navodno je proveo dva sata u policijskoj stanici gde je davao iskaz povodom incidenta koji se dogodio kada je na njegovu kuću bačena bomba
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar