Pored velike odgovornosti i nelakih dana, posao predsednika ima i drugu stranu.
Tokom svih ovih godina predsednik Vučić je od brojnih svetskih lidera dobio veliki broj vrednih poklona. Neki su izloženi u vitrinama, dok se ostali posebno čuvaju u zgradi Predsedništva.
- Dobio sam mnoge nagrade i odlikovanja tokom svog vremena. Ne pridajem previše značaja tome, ali za Srbiju i njenog predsednika to je svakako ogromna čast kada se takve stvari dešavaju. Među njima je Kiparski orden, orden od Patrijarha Aleksandrijskog i cele Afrike, kao i orden Prohor Pčinski. Takođe, jedini sam predsednik koji je dobitnik ordena Svetog Save, koji dodeljuje Srpska pravoslavna crkva. Ovo je najviši orden koji sam dobio od Češke Republike, ako se ne varam, to je orden Belog lava. Takođe, nosio sam ovu zastavu u Ujedinjenim nacijama. Kao i jedno od najvrednijih i najvažnijih istorijskih nasleđa koje naša zemlja ima – pušku koja je pripadala Milanu Obrenoviću, srpskom knjazu. Ovo je veličanstven poklon od predsednika Narodne Republike Kine, Si Đin Pinga. Takođe, imam određene informacije o specijalnim hodnicima i tunelima koje poznaju svi predsednici, iako nisam siguran gde se tačno nalaze. Znam da ti hodnici i tuneli omogućavaju bežanje na oko 200 metara odavde, ali i dalje nemam pojma gde se tačno nalaze. Međutim, ne planiram da se ikada sklanjam i bežim. Kad prestanem da budem predsednik, tada će oni voditi vas kroz te tunele - rekao je predsednik Vučić.
@jasamaleksandar Pored velike odgovornosti i nelakih dana, posao predsednika ima i drugu stranu. Tokom svih ovih godina sam od brojnih svetskih lidera dobio veliki broj vrednih poklona. Neki su izloženi u vitrinama, dok se ostali posebno čuvaju u zgradi Predsedništva. #srbija🇷🇸#jasamaleksandar♬ original sound - Ja sam Aleksandar
Premijer Srbije Miloš Vučević prisustvovao je izložbi i promociji kataloga "Kultura Srba u Sarajevu 1468-1941" u Administrativnom centru Republike Srpske u Istočnom Sarajevu.
Nemački Bild objavio je tekst u kojem se navodi da bi, u slučaju dogovora između američkog i ruskog predsednika Donalda Trampa i Vladimira Putina, moglo doći do kraja prisustva američkih trupa u većim delu Evrope, uključujući i Kosovo i Metohiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Srbije Miloš Vučević prisustvovao je izložbi i promociji kataloga "Kultura Srba u Sarajevu 1468-1941" u Administrativnom centru Republike Srpske u Istočnom Sarajevu.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Muškarac koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu je Vuk Vučinić, navijač koji je ranije bio hapšen pod sumnjom da je pripadnik kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Muškarac (35) koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu zatečen je u garaži u Ulici dr Ivana Ribara, ali najnoviji detalji iz istrage ukazuju na to da se sam napad nije odigrao na toj lokaciji.
Nesvakidašnji napad odigrao se u beogradskom naselju Zvezdara, kada je državljanin Azerbejdžana polno uznemiravao A. J. (30). Detalji iz policijske istrage rasvetljavaju neverovatnu bezobzirnost napadača, ali i prisebnost i hrabrost napadnute Beograđanke, koja je uspešno pružila otpor i izbegla najgori scenario.
Krvavi obračun odigrao se tokom noći na Novom Beogradu, u Ulici dr Ivana Ribara, gde je muškarac (35) zadobio teške povrede nakon što ga je nepoznati napadač izbo nožem
Snažan zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale pogodio je rano jutros obalu indonežanskog ostrva Flores, usmrtivši najmanje pet osoba, dok je više objekata oštećeno ili srušeno. Procene su da bi mrtvih moglo biti mnogo više.
Pet osoba je ubijeno u seriji pucnjava u okrugu Misoki u Mičigenu, a osumnjičeni za napade pronađen je mrtav nakon opsežne policijske potrage, saopštile su danas vlasti.
Iran još nije doneo odluku o nastavku pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, dok su kontakti preko posrednika poput Katara i Pakistana u toku, izjavio je sinoć iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči, istakavši da se u dokumentu iz Islamabada govorilo o "okončanju rata", a ne o 60-dnevnom primirju.
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.