Republika Srpska je pod pritiskom od muslimanskog Sarajeva udruženim sa raznim međunarodnim faktorima i pojedincima koji dolaze iz Amerike i drugih zemalja koje su udružene sa njima, rekao je za za Novo jutro kod Jovane Jeremić na TV PINK, predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.
- Svaki funkcioner koji je bio u Republici Srpskoj bio je izložen raznim progonima, niko nije ostao imun - rekao je Dodik.
On je dodao da su svi bili izloženi progonima raznih sudova.
- Republika Srpska nije imala ni jedan slobodan dan od svog nastanka. Oni žele da politički odseku glave Srbima i to nije ništa novo. Oni žele da me kriminalizuju, mnoge finansijske istrage koje su činili, kao i etiketu diktatora koju su pokušali da mi nalepe, ali nisu imali nikakvog drugog izlaza nego da Šmita nagovore da donese odluku kako bi se moralo poštovati njegovo nedelo - rekao je Dodik.
Foto: Foto: Tanjug
Kako kaže, ovo je je čista odluka koja nema nikakve veze sa ustavom BIH.
- U pravosudnoj praksi ovo nema nigde, da možete da menjate zakone bilo kakvom odlukom, već samo odlukom zakonodavnog organa, koji mora da prođe određenu proceduru - rekao je Dodik.
Kako kaže, oni koriste mehanizme međunarodnih potera i mnogo čega drugog.
- Bez obzira na zakonodavstvo, ovo je čist politički progon, ali šta da radim morao sam da se pojavim na sudu - rekao je Dodik i dodao:
- Operisan sam u Beogradu, imao sam otpusnu listu, ali su poslali politički motivisane lekare koji gađanjaju karijere, da naprave lažan izveštaj, zasnovan na medijskim natpisima.
Kako je istakao, bio je čak dat i nalog da ga privedu, jer navodno ne poštuje sud i neće da se odazove.
Suđenje predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku nije smelo ni da počne, jer ne može nikome suditi retroaktivno! To je politički igrokaz koji treba da dovede do haosa!
Premijer Srbije Miloš Vučević poručio je iz Istočnog Sarajeva da je Srbija uz narod i rukovodstvo Republike Srpske, a da udske presude ne bi trebalo da zamene izbornu volju građana.
U Sudu BiH traje iznošenje završnih reči na suđenju predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i direktoru "Službenog glasnika" RS Milošu Lukiću, posle kojih se čeka presuda!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku nije smelo ni da počne, jer ne može nikome suditi retroaktivno! To je politički igrokaz koji treba da dovede do haosa!
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u jutarnjem programu TV Prva, gde govori o ukidanju američkih carina za Srbiju, ali i o merama pomoći građanima čija isplata počinje u septembru.
Kiša, hladnoća, mantili… malo ko bi tog 25. jula 1960. godine rekao da se nalazi usred leta. Jer, temperatura je naglo pala, praćena upornom kišom, i Beograđani su tog dana bili u skoro pa zimskoj garderobi.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče na skupu građana u selu Drežnik kod Užica da će biti ubrzana gradnja autoputa od Mačkata ka Kotromanu na granici sa Republikom Srpskom.
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Rano jutros u blizini Najlon pijace u Novom Sadu dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila, a jedno od njih se od siline udara prevrnulo na kolovozu.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Tajfun „Hunsja“, međunarodno poznat kao „Noul“, pogodio je jug Kine vetrom brzine do 45 metara u sekundi, zbog čega je iz ugroženih delova provincije Guangdong evakuisano više od 715.000 ljudi. Najmanje devet osoba povređeno je u Hongkongu, dok su stotine avionskih letova otkazane.
Saobraćajna i logistička mreža Ukrajine našla se pod snažnim pritiskom posle serije ruskih udara na benzinske stanice u Poltavskoj oblasti i železničke pravce prema Zaporožju.
Pad Slavjanska i Kramatorska izazvao bi nezapamćenu paniku u zapadnim prestonicama i mogao da dovede do slanja evropskih kopnenih snaga u Ukrajinu, upozorio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Preduzeća ukrajinskog vojnoindustrijskog kompleksa koja se bave proizvodnjom, sklapanjem i skladištenjem bespilotnih letelica bila su meta noćnog raketnog udara na Kijev, navodi rusko Ministarstvo odbrane.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Od paničnog straha od gubitka erekcije i ženskog tela, pa sve do straha od poljupca i dodira, stručnjaci otkrivaju koje skrivene anksioznosti uništavaju intimni život i kako se sa njima izboriti.
Nakon detaljnog pregleda svih materijala i dokaza, vlasnik ružičaste imperije Željko Mitrović, doneo je odluku o hitnoj suspenziji Kristijana Golubovića i Kristine Spalević sa Red televizije!
Pevačica Milica Todorović javno se obratila mlađoj sestri Anđeli povodom njenog rođendana, a zbog njihove neverovatne sličnosti ljudi su ostali u šoku.
Starleta Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, nikada iskrenije je govorila o bivšem partneru sa kojim je bila četiri godine, ali i o teškom periodu koji je ostavila iza sebe.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.