Skandal na Filozofskom! Profesori i studenti skrivaju seksualno nasilje - pokušaj zataškavanja?! (VIDEO)
Podeli vest
Dragan J. Vučićević, uživo u emisiji Kolegijum na Informer televiziji, izneo je ozbiljne tvrdnje o mogućem zataškavanju slučaja seksualnog nasilja na Filozofskom fakultetu.
Prema informacijama, tokom januarskih blokada, navodno je došlo do incidenta u kojem je student optužen za napastvovanje koleginice.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević drugog dana posete Bosni i Hercegovini, kako je ranije najavljeno, obišao je Mitropoliju Dabrobosansku, eparhiju u Sarajevu i ima prijem kod mitropolita Hrizostoma.
Sinoć je na Insajder televiziji došlo do spektakularnog okreta kada je predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, bio gost Brankice Stanković. Mnogi mrzitelji Srbije bili su slomljeni, a na društvenim mrežama počeli su da tuguju i kukaju zbog neuspeha poznate novinarke među kojima se našla i Vesna Pešić.
21.02.2025
11:01
Incident se, kako se tvrdi, desio 31. decembra, tokom dočeka Nove godine. Vučićević je istakao da je žrtva prijavila napastvovanje, ali da slučaj nije istražen do kraja, što postavlja pitanje: zašto?
Profesor Sinani, koji je komentarisao ovaj slučaj, navodno je ispoljio veliku frustraciju, tvrdeći da je pod velikim pritiskom zbog pokušaja zataškavanja. Na pitanje o mogućem skrivanju slučajeva seksualnog nasilja i navodnom tajnom ugovoru o zakupu fakultetskog platoa, profesor je, prema informacijama, reagovao emotivno, govoreći: "Nastavljamo da pumpamo kolege".
Ovaj njegov izliv besa, kako se navodi, izazvao je dodatno iznenađenje među prisutnima.
Pripadnici Kosovske policije upali su jutros oko 9 sati u zgradu Centra za socijalni rad koji se nalazi u Severnoj Mitrovici i od zaposlenih tražili da napuste svoja radna mesta.
Aleksandar Popov, čovek koji je poznat da već vodi sumanutu kampanju protiv Vučića u Milovim medijima, čovek koji ne propušta priliku da blati Republiku Srpsku u čemu mu pomažu Šolakovi mediji, prijatelj Stjepana Mesića i Dinka Gruhonjića kome je Srebrenica genocid govorio je o planiranom velikom protestu koji je zakazan za 9. mart, nazvavši ga "završnim obračunom".
21.02.2025
09:42
Ove informacije, ukoliko se pokažu tačnima, otvaraju brojna pitanja o reakcijama rukovodstva fakulteta i profesora na ozbiljan incident.
Iako još uvek nije potvrđeno da je slučaj dobio odgovarajući tretman, tvrdnje o pokušaju zataškavanja ostavljaju mnogo prostora za dalja razmatranja i mogu izazvati dalju pažnju medija i javnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević drugog dana posete Bosni i Hercegovini, kako je ranije najavljeno, obišao je Mitropoliju Dabrobosansku, eparhiju u Sarajevu i ima prijem kod mitropolita Hrizostoma.
Uprkos zabrinutosti Rumunije i Bugarske, Vašington bi mogao biti zainteresovan da Rusija uspostavi kontrolu nad Odesom, piše infoBRICS. Gubitak luke bio bi katastrofa za ukrajinsku privredu i flotu, ali bi doveo do stvaranja bezbednog prolaza kroz vode Crnog mora.
Predsednik Srpske radikalne stranke doktor Vojislav Šešelj gostovao je u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice i tom prilikom komentarisao aktuelne teme.
Član GO SNS Zoran Babić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice govorio je o najavljenoj blokadi Informera i komentarisao stanje u Radio televiziji Srbije.
Pevačica Jelena Karleuša sinoć je bila gost emisije "Da se ne lažemo" kod voditelja Novice Popovića gde je istakla značaj Informer televizije u ovim turbulentnim trenucima kroz koje prolazi srpsko društvo.
Najveća srpska estradna zvezda Jelena Karleuša bile je gost emisije "Da se ne lažemo" na Informer TV gde je bez dlake na jeziku govorila o aktuelnim zbivanjima u zemlji.
U fabrici Fijat-Krajsler automobili Srbija u Kragujevcu, koja je u sastavu Stelantisa, proizvedeni su prvi probni primerci električnog automobila citroen C3.
Poplave su pogodile delove Republike Srpske, u Laktašima je sinoć proglašena vanredna situacija, na području Prijedora je prvi stepen pripravnosti zaštite od poplava, dok je u Derventi obustavljena nastava zbog porasta vodostaja reke Ukrine.
Trenutne blokade obrazovnih institucija traju već nekoliko meseci, a to će bez sumnje uticati na znanje mladih u Srbiji. Međutim, obrazovanje mlađih naraštaja već sad je na nezavidnom nivou.
Miljan Čolović (40), osuđivani silovatelj i bivši vaterpolista Crvene zvezde i Partizana primljen je juče u bolnicu u Beogradu sa teškim povredama koje je, kako sam tvrdi, zadobio u tuči.
U nastavku borbe protiv korupcije, policija uhapsila direktorku preduzeća iz Požege koja je malevrzacijama oštetila kupce, dobavljače i poslovne banke za više od 3,3 miliona evra.
Policija je identifikovala učenika Srednje likovne škole "Petar Lubarda" na Cetinju koji je na jednoj viber grupi zapretio drugim učenicima da će ih izrešetati.
Nakon godinu dana od nestanka Danke Ilić iz Bora koji je potresao čitavu javnost i podigao na noge sve u Srbii i dalje je misterija gde je telo devojčice.
Košarkaš Partizana Gabrijel Ife Lundberg (30) došao je letos u Partizan kao verovatno najveće pojačanje i projektovan je za glavnu opciju u napadu crno-belih, međutim, u najvažnijem delu sezone narodski rečeno - nestao je na terenu. Navijači Partizana posebno su ljuti na danskog kombo beka, zbog čije očajne šuterske forme crno-beli se nalaze na pragu totalne eliminacije iz Evrolige.
Haos u Republici Srpskoj! Naime, sinoć je u Banjaluci došlo do navijačkog sukoba ispred prostorija udruženja 'lešinara', najvatrenijih pristalica Fudbalskog kluba Borac. Prema poslednjim informacijama, grupa huligana, navodno povezana s navijačima Crvene zvezde – 'delijama', pokušala je da upadne u prostorije i otme zastavu 'lešinara'.
Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20 časova u "Beogradskoj areni" dočekuju Real Madrid u okviru 32. kola Evrolige. Duel može odlučiti sudbinu crveno-belih u borbi za plej-of.
Srpska teniserka Olga Danilović (24) nastavija pohod na čelendžeru u Antaliji! Olga se plasirala u polufinale turnira ubedljivom pobedom nad Švajcarkinjom Simonom Volter – 2:0 (6:2, 6:2). Ovim trijufom, naslednica čuvenog košarkaša Predraga Danilovića obezbedila je skok na rekordno 39. mesto WTA liste, ali to nije kraj, pošto bi je trofej uveo u svetskih TOP 35!
Snažni zemljotresi magnitude 7,7 i 6,4 stepena po Rihteru pogodili su danas Mjanmar, saopštio je Američki geološki institut (USGS). Potresi su osetili i na Tajlandu, u Kini i Indiji. Strahuje se da ima veliki broj mrtvih.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin i predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovarali su telefonom o situaciji u Ukrajini, obnovi Crnomorske inicijative, rezultatima rusko-američkih pregovora u Rijadu i drugim aktuelnim pitanjima, saopštio je Kremlj.
Najmanje 10 osoba je poginulo kada se džamija srušila u Mandalaju zbog zemljotresa koji je pogodio Mjanmar, objavila je lokalna medijska kuća "Khit Thit". Američki geološki zavod (USGS) saopštio je da očekuje da bude na hiljade smrtnih slučajeva, preneo je Skaj njuz.
Kijevski režim nastavio sa napadima na rusku energetsku infrastrukturu i izveo dvostruki napad na gasnu stanicu "Sudža", saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Najmanje dve osobe su poginula, a 43 radnika ostala su zarobljena u neboderu u Bangkoku nakon zemljotresa koji je pogodio Mjanmar. Premijerka Tajlanda Paetongtarn Šinavatra proglasila je danas vanredno stanje u tajlandskoj prestonici.
U nedelju, 30. marta, u dva termina, odnosno od 17.30 i od 20 časova u okviru 22. Beogradskog festivala igre na programu je predstava MOS, grčke koreografkinje Joane Paraskevopulu.
Pozorište lutaka “Pinokio” će u utorak 01. aprila proslaviti 53. rođendan i ovaj dan posvetiti nedavno preminulom osnivaču Pozorišta-Živomiru Jokoviću. Živomir Joković je kao glumac, reditelj, pisac, menadžer i upravnik radio na razvoju lutkarstva i postavio temelje za sve ono što jeste i danas predstavlja Pozorište lutaka „Pinokio“.
Pevačica Viki Miljković danas je na svom Instagram profilu obavestila javnost da je preminuo njen rođeni brat Vladica Miljković, koji je široj javnosti bio poznat ne samo kao njen brat, već i kao neko ko je spasio komšinicu.
Vladica Miljković, rođeni brat Viki Miljković, preminuo je u 47. godini života nakon kraće bolesti. On je takođe bio talentovan za muziku, a po rečima pevačice, roditelji su mnogo više nade polagali u njega, nego u nju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar