- Što se tiče studentskih zahteva, naravno, većina studenata je imala dobru nameru ali mislim da se bežalo od politike time što su tražili da se objavi dokumentacija. To je toliko široko a sigurno da ljudi koji su posvećeni građevini su mogli da im kažu da traže neki određeni dokument koji je ključan za održivost nadstrešnice. A oni koji su imali zlu nameru i koji su tu otpočetka, ja sam te zahteve dobio 1. decembra sa nepoznate mejl adrese a tek je počela blokada. Njihova ideja je bila da naprave gužvu, da naprave pritisak i mi neprekidno čujemo da treba da se sruši sistem. Je l' taj "sistem" režim SNS-a ili naš ustavni poredak? Da li je to naš ustavni poredak ili srpska država? Tu kad slušate ove u Zagrebu i Sarajevu, vrlo je jasno! - rekao je Antić.
PROFESOR: Čim Zagreb i Sarajevo podržavaju studente, jasno je da je cilj da se sruši srpska država!
Čedomir Antić - profesor Filozofskog fakulteta:
"Što se tiče studentskih zahteva, naravno, većina studenata je imala dobru nameru ali mislim da se bežalo od politike time što su… pic.twitter.com/VldiSo9Xqf
— Detektor laži (@LaziDetektor) February 26, 2025
Iz usvojenog finansijskog plana za 2025. godinu vidljivo je da RTS nastavlja sa izvlačenjem novca preko spoljnih produkcija, na šta je još pre dve godine skrenuo pažnju predsednik UO Branko Klanšček.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je večeras u Banjaluku, a na aerodromu ga je dočekao premijer Republike Srpske Radovan Višković. Zajedno sa Vučićem u Banjaluku je doputovao i ministar finansija Siniša Mali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iz usvojenog finansijskog plana za 2025. godinu vidljivo je da RTS nastavlja sa izvlačenjem novca preko spoljnih produkcija, na šta je još pre dve godine skrenuo pažnju predsednik UO Branko Klanšček.
Nakon saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u kojem su otkrili da su blokaderi aferu "zvučni top" planirali mesecima pre protesta 15. marta, na imejl adresu ove ustanove stigle su jezive pretnje smrću, koje su upućene, između ostalog, predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, glavnom javnom tužiocu Nenadu Stefanoviću, kao i glavnom i odgovornom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Izrael i Hezbolah su se složili oko prekida vatre koji počinje u 16 časova po izraelskom lokalnom vremenu, rekao je visoki američki zvaničnik za Rojters.
Pred nama je tropski vikend sa merenjima od 35 stepeni, ali i visokim UV indeksom, zbog čega su na snazi crveni i narandžasti meteoalarm za celu Srbiju, ističu u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije.
"MINI Aceman" jedan je od najzanimljivijih novih električnih automobila na tržištu jer donosi jedinstvenu kombinaciju urbanih dimenzija i modernih tehnologija.
Saša Vuković Boske je na saslušanju u Tužilaštvu priznao da je ubio Aleksandra Nešovića Baju u restoranu "27" na Senjaku 12. maja, ali da je na njega pucao u samoodbrani, stoji u zapisniku o saslušanju osumnjičenog.
Županijski sud u Varaždinu izrekao je prvostepenu, nepravosnažnu presudu supružnicima iz okoline Novog Marofa, osudivši ih na po 17 godina zatvora zbog stravičnog zločina koji je pre godinu i po dana šokirao javnost.
Viši sud u Beogradu juče je izrekao presude roditeljima dečaka ubice, a u emisiji "Info jutro" na Informer TV ponovo su analizirane sve činjenice u vezi sa najjezivijim zločinom na Balkanu, ali i kako su se ponašali Miljana i Vladimir Kecmanović u sudnici.
Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu podiglo je optužnicu protiv muškarca O.D. koji se tereti za protivpravno lišenje slobode i brutalno premlaćivanje maloletne osobe.
Velika tragedija dogodila se u albanskom letovalištu Tale u Albaniji na obali Jadranskog mora, gde su se dve devojčice (9 i 11) godina utopile tokom kupanja.
Španski premijer Pedro Sančez i predsednik Francuske Emanuel Makron podržali su italijansku premijerku Đorđu Meloni nakon skandala sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Novo istraživanje pokazalo je da osobe koje se duže vreme suočavaju sa finansijskim problemima imaju veći rizik od razvoja kardiovaskularnih bolesti, uključujući srčani i moždani udar.
Sa porastom temperatura menjaju se i parfemske navike, pa stručnjaci savetuju izbor laganijih i osvežavajućih mirisa koji najbolje dolaze do izražaja tokom leta.
Radomir Raša Novaković, muž pevačice Goce Tržan, vlasnik je firme koja se bavi proizvodnjom kinematografskih dela, audio-vizuelnih sadržaja i televizijskog programa.
Pevačica Lepa Brena oglasila se povodom snimka na kojem se vidi kako bivši fudbaler Zlatan Ibrahimović u studiju američke televizije FOX pušta njen hit "Luda za tobom".
Direktor "Granda" Goran Šljivić otkrio je kako se ove godine do samog finala "Zvezde Granda", neće znati broj takmičara koji su ušli u veliku završnicu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.