• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

27.02.2025

14:23

Vučević o blokadi gradilišta Ekspa: Oni bi da sve stane kako bi došli na vlast!

Tanjug/Vlada Republike Srbije/ Slobodan Miljević

Vesti

Vučević o blokadi gradilišta Ekspa: Oni bi da sve stane kako bi došli na vlast!

Podeli vest

Premijer Srbije Miloš Vučević poručio je da opozicija predvođena liderom DSS Milošem Jovanovićem želi da sve stane samo kako bi oni došli na vlast.

Vučević je, povodom koalicije NADA koja je danas blokirala gradilište EKSPO, istakao da ne zna koji je smisao toga.

- Šta je rezultat toga? Kao ovi ekstremno levičarski "Bravo" u Novom Sadu što upadnu u "Vodovod" dva puta. Pa, sutra valjda hoće da idu u "Toplanu". Nek pitaju svog koalicionog partnera Jelića gde je nestala Toplana na Mišeluku? Nestala toplana u gradu, oni je isekli i nikom ništa. Samo iritiraju nekog, a sve će nas to jako koštati, pošto svaki dan blokade, pozivi na bojkote, tera svakog investitror, ne dolaze vam turisti. Fer je da se kaže mi se zalažemo da sve stane samo da bi mi došli na vlast - rekao je predsednik Vlade i dodao da će to još dugo raditi, jer neće dobiti prelaznu vladu.

Vučević je takođe naglasio da je bolje rešenje da se ide na izbor nove Vlade, nego na izbore, ali da oni nisu isključeni. On je objasnio i zašto se njegova ostavka konstatuje tek na kraju dnevnog reda zasedanja Narodne skupštine zakazane za 4. mart.

- Sa konstatacijom ostavke bi značilo da se neće usvojiti svi zakoni koje smo planirali, a koji utiču na bolji život građana. To znači da ako se prvo konstatuje ostavka to znači da ne možemo da ispunimo 4. zahtev studenata, da ne možemo usvojiti tačku stanova za mlade. Ljudima to mora biti jasno. Imamo preko 50 tačaka. To znali da ne možete da realizujete ono što studenti traže. Kad se konstatuje moja ostavka kreće rok od 30 dana za izbor nove Vlade, a ako u tom roku ne dobijemo novu vladu ide se na izbore - istakao je on i dodao da je ispred SNS razgovarao sa koalicionim partnerima i naglasio da su svi za to da se ide u novu Vladu.

Milićević: Organizovana akcija protiv Srbije

Ministar bez portfelja Đorđe Milićević poručio je da ovde nije reč o političkoj borbi već o organizovanoj akciji protiv Srbije.

- Današnje aktivnosti takozvanih opozicionih grupacija, samo su još jedna tužna slika dela opozicije. Umesto da vode političku borbu u institucijama, oni su se okrenuli čistom vandalizmu. Umesto argumenata i vizije, nude haos i blokadu najvećeg gradilišta u ovom delu Evrope. To što su se ovog puta usmerili na "EKSPO 2027”, najveću razvojnu šansu Srbije pokazuje njihove prave namere - rekao je Milićević.

On je dodao da dok najveće svetske zemlje potvrđuju učešće u ovoj manifestaciji i podržavaju Srbiju, grupa političkih gubitnika pokušava da sve to zaustavi.

- Ovo nije politička borba. Ovo je organizovana akcija protiv Srbije. Oni koji blokiraju gradilište ne bore se za javni interes – oni rade direktno protiv interesa građana. Ono što je najžalosnije u ovoj situaciji jeste potpuno odsustvo bilo kakve političke vizije. Bez ideja i programa, jedino što im preostaje jeste da prave nered, sprečavaju izgradnju i podrivaju razvoj - naveo je Milićević.

Milićević je poručio da Srbija neće stati da će se nastaviti sa izgradnjom, napretkom i razvojem urpkos ovakvim pokušajima. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set