06.10.2019

17:59 >> 15:59

(VIDEO) KAD JE TEŠKO MARIN - SPASAO ZVEZDU U KRUŠEVCU! Crveno-beli do pobede golom u 97. minutu!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Napredak u Kruševcu pogotkom Marka Marina u 97. minutu utakmice - 1:0

Imali su crveno-beli sijaset šansi tokom meča ali golman Napretka kao da je začarao mrežu. Frustrirao je crveno-bele koji nisu uspeli da zatresu mrežu. Tačnije, jeste Degenek u šestom minutu, ali je poništen zbog ofsajda, potom je na golu domaćina briljirao Milošević, gosti su pohađali stativu, prečku, Ben je imao i penal, ali ništa bije vredelo. Činilo se da će ostati 0:0. Ali, dobila je Zvezda u 97. minutu slobodan udrac na ivici šesnaesterca, a koji je izveo Marin i doneo svom timu tri boda.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova u Kruševcu, tačnije bar ne onih koji su priznati. Naime, Zvezda je u šestom minutu zatresla mrežu domaćih. Ali gol nije priznat. Marko Marin je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila nekoga u živom zidu, odbila se do Degeneka koji je pogodio gol, ali je sudija Bojan Nikolić prihvatio sugestiju pomoćnika i nije priznao pogodak zbog ofsajda.

Zvezda je nastavila sa inicijativom. Ipak, već u 30. minutu ostala je bez Milana Gajića, koji je zbog povrede morao da izaže iz igre.. Zamenio ga je Pankov. Tačnije, Degenek se preselio na mesto desnog beka, a Pankov je prešao na mesto štopera.

Potom je viđena još jedna sporna situacija. U kaznenom prostoru Napretka Garsija bio u prodoru ka golu, ali ga je odličnom startom u kaznenom prostoru zaustavio Pajović.

Potom je Milunović bio u šansi posle još jednog Zvezdinog prekida, Boaći nije uspeo tu loptu da ugura u gol na drugoj stativi. Onda je Marin zapretio iz slobodnog udarca, ali je golman Napretka Milošević opet bio odličan. Glavni je krivac što Zvezda nije vodila iako je imala nekoliko dobrih prilika.

U drugom delu su crveno-beli nastavili da opsedaju gol domaćina. Ben je u nekoliko navrata pripretio sigurnom Miloševiću, potom je Pavkov nekoliko minuta po ulasku u igru imao odličnu šansu, ali je glavom poslao loptu preko gola, pa je pogodio prečku.

Potom je Njegoš Petrović pogodio stativu, Napredak je odolevao, oa je delovalo da će ostati 0:0. Međutim, Zvezda je izborila slobodan udarac na ivici šesnaesterca, a u 97. minutu je Marin savladao Milkoševića i doneo pobedu gostima.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Strelac: Marin u 96. minutu

Stadion: Pod Bagdalom. Sudija: Bojan Nikolić

NAPREDAK Milošević, Aksentijević, Pajović, Milovanović, Spremo, Eskić (od 59. Vukadinović), Bjeloš, Ožegović, Ivanović, Zec, Kojić.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gajić (od 30. Pankov), Milunović, Degenek, Rodić, Petrović, Vulić, Ben (od 83. Vukanović), Marin, Garsija, Boaći.

Drugo poluvreme

Kraj - Pobeda Zvezde u Kruševcu

97. minut - GOL! Zvezda je dobila slobodan udarac na ivici šesnaesterca. Marin je šutirao  po zemlji u ugao u kojem je stajao golman Milošević, koji ovog puta nije uspeo da sačuva mrežu.

90. minut- Još 5 minuta će se igrati u Kruševcu!

90. minut - Pankov je došao lopte nakon kornera, ali se nije baš najbolje snašao, odbrana Napretka je raščistila i ovu situaciju.

88. minut - Nova prilika za Pavkova, ali Milošević je opet bio na mestu.

87. minut - Pokušali su Pankov, a potom i Vukanović, nema promene rezultata.

81. minut - Pokušavaju gosti da dođu do gola. Šutirao je Vulić sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran.

76. minut - Nema gola, Ben je šutirao, ali je loptu poslao preko gola.

75. minut - Penal za Zvezdu, Ben je pao u petercu Napretka, a sudija pokazao na belu tačku!

72. minut - Stativa! Auuu kakav šut. Njegov Petrović ipak pogađa stativu. Golman Napretka se bacio na pravu stranu, ali ovo ne bi odbranio da je išlo u gol. Velika, ali Kruševljani odolevaju!

69. minut - Prečka!  Degenek je dodao loptu Pavkovu, koji je opalio iz sve snage i pogodio prečku.

68. minut - Sudarili su se sada golman Napretka i Pavkov, a fudbaler Crvene zvezde ostao da leži na travi.

65. minut - Golman Napretka frustrira igrače Zvezde, sada je osujetio pokušaj Bena, mada mu nije bilo lako jer se lopta odbila od jenog igrača na putu do gola.

61. minut - Probao je Pavkov glavom posle kornera, ali je poslao loptu preko gola.

56. minut - Ben je šutirao, ali golman Napretka je hvatio je živu loptu.

55. minut -  Rodić je dodao do Bena na drugoj strani šesnaesterca, ovaj je vratio do Vulića, koji je raspalio po lopti...ništa ni od ove šanse za crveno-bele.

52. minut - Centaršut Rodića, ali odbrana Napretka to bez problema otklanja.

49. minut - Ofsajd pozicija za igrače Napretka, koji su nešto agresivnije ušli u drugo poluvreme. Zvezda za sada bez pravih šansi u nastavku.

Kraj prvog poluvremena

47. minut - Šut Marina, ali Milošević brani i korner za goste. Nema promene rezultata ni nakon prekida.

44. minut - Novi napad Zvezde. Novo uzbuđenje pred golom Napretka, ali fudbaleri "čarapana" se bore pa su i ovog puta uspeli da se odbrane.

38. minut - Napadaju gosti, Ben je sada bio u šansi, ali su štoperi domaćih posle nesporazuma uspeli nekako da se snađu. Pajović je ležeći na zemlji uspeo nekako da izbije loptu ispred dvojice Zvezdinih igrača.

36. minut - Opet prilika za Zvezdu. Novi centaršut Marina, Milunović je bio najviši u skoku i idealno zahvatio loptu glavom, ali je golman Napretka Milošević nekako uspeo da odbrani čist gol.

34. minut - Još jedna prilika za Zvezdu. Marin je centrirao iz slobodnog udarca sa 40 metara i gađao drugu stativu gde je bio Milunović. Zvezdin štoper je vratio glavom loptu pred gol, ali je Boaći zamalo zakasnio.

32. minut -Garsija je istrčao kontru, ušao u šesnaesterac domaćih i taman kada je trebalo da šutira u poslednjem trenutku je startovao štoper domaćih Pajović. Rizičan start, pao je Garsija, ali se čini da je Pajović prvo izbio loptu.

31. minut - Izmena u Zvezdi. Gajić je požalio na povredu, nije mogao da nastavi dalje, a zamenio ga je Pankov.

28. minut - Prekršaj nad Boaćijem, Milovanović je bio neoprezan ovog puta, ali je prošao bez žutog kartona.

21. minut - Marin je ostao sam, šutirao sa oko 20-ak metara, ali pravo u golmana domaćina Miloševića.

19. minut - Centaršut Marina, ali golman Napretka Milošević izbacuje loptu u korner. Marin je izveo udarac iz ugla, ali je Pajović lako otklonio opasnost.

17. minut - Spremo je dobio žuti karton posle starta na Garsiji.

16. Napredak je pokušao da pripreti crveno-beli, ali loše je to odrađeno, gosti su lako izašli na kraj.

8. minut - Marin je opet bio u odličnoj poziciji za šut sa 18 metara, ali je loše  šutirao u golmana Napretka.

6. minut - Degenek je postigao gol za goste, ali je sudija pokazao da je defanzivac Zvezde bio u nedezvoljenoj poziciji. Slobodni udarac izveo je Marin, lopta se od živog zida odbila Degeneku na glavu, ali je pogodak Zvezdinog štopera poništen zbog ofsajda.

5. minut - Boaći je dobio udarac u glavu u vazdušnom duelu i iznudio prekršaj. Napadaču iz Gane je ukazana pomoć, pa se vratio na teren.

2. minut - Prvi napad Zvezde. Gajić se ubacio sa desnog boka, ali je golman Miloševič bio brži.

1. minut - Utakmica je počela!

15.35 - Zvezda je u Kruševcu gostovala 23 puta, upisala je 14 pobeda, šest remija, ali je i triput poražena

15.30 - Dobrodošli na blog posvećen praćenju jedne od zanimljivijih utkamica 11. kola Superlige između Napretka i Crvene zvezde. Uz Informer.rs možete da pratite uživo utakmicu.