20.01.2020

19:31 >> 19:29

(VIDEO) ZVEZDINA STOTKA HRVATIMA! Crveno-beli se prošetali protiv Cibone uz Braunov dabl-dabl, treće mesto je na vidiku!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cibonu u 16. kolu ABA lige bez mnogo muke sa 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22) pa su tako došli na deobu trećeg mesta sa Cedevita Olimpijom

Ekipa Dragana Šakote nije imala mnogo problema da se "opere" pred navijačima za dva vezana poraza u Evroligi. Žalgiris i Alba iz Berlina uzeli su "meru" crveno-belima u "Štark" areni i pomrsili račune Zvezdi u borbi za plej-of najjačeg takmičenja na Starom kontinentu. Cibona je bila lak zalogaj za šuterski raspoloženog domaćina.

ZAKUVALO SE, A NAMA SU POTREBNE SAMO POBEDE! Šakota ističe važnost Zvezdinog duela sa Cibonom!

Videla se ozbiljna fizička nadmoć Beograđana koji su već tokom prvih 10 minuta došli do velike prednosti. Odlični Lorenco Braun uspeo je da za nešto manje od 10 minuta podeli osam dodavanja (na kraju ih imao 14 uz dabl-dabl učinak sa 13 poena), a "klinci" Ognjen Dobrić i Boriša Simanić na najbolji mogući način koristi su nešto veću minutažu na meču. Ne treba zaboraviti i to da su crveno-beli ponovo bili lišeni pomoći Filipa Čovića, Dejana Davidovca, ali i Branka Lazića koji se povredio na meču sa Albom. Stratos Perperoglu skinuo je opremu u jednom momentu tokom drugog dela, ali nije ulazio na parket.

Odlučio je Šakota da ravnomerno rasporedi minute svojim igračima pa je i Majkl Odžo koristio svoju šansu. Dobru partiju pružio je i Džejms Gist koji je tokom drugog poluvremena bio nerešiva enigma za goste. Samo su Filip Bundović (5/6 za dva, 2/2 za tri, 3/3 sa penala) pravio problem crveno-belima, ali je pored njega još samo Ivan Novačić uspevao da zapreti uz povremene nalete Gibsona.

Nakon što su prvi put otišli na dvocifrenu razliku, crveno-beli je nisu ispuštali tokom ostatka duela. Uspela je Cibona preko Budnovića da se povreme vrati na "minus 12", ali je to bio maksimum popularnih "Cibosa" protiv šampiona ABA lige.

Najbolji u pobedi Zvezde bili su Džejms Gist sa 15, odnosno Lorenco Braun koji je ostvario dabl-dabl sa 13 poena i 14 asistencija. Kod gostiju Budnović je imao 19 koji je imao samo jedan promašaj na meču, a pratio ga je Novačić sa 16 poena.

Zvezda je sada na deobi trećeg mesta sa Cedevita Olimpijom koja je slavila protiv crveno-belih u Ljubljani, ali bi šampiona ABA lige pobedom u Beogradu mogao da preotme Slovencima tu poziciju. Cibona je ostala mesto iznad opasne zone i 10. je na tabeli.

Crveno-bele u petak očekuje duel sa Barselonom u Evroligi.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

CRVENA ZVEZDA - CIBONA 102:80 (31:17, 22:16, 21:25, 28:22)

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Ilija Belošević, Radoš Arsenijević, Denis Hadžić

CRVENA ZVEZDA: Panter 7, Kuzmić 6, Braun 13 (14 asistencija), Perperoglu, Beron 7, Dobrić 10, Gist 15, Dženkins 6, Simanić 13, Jovanović 5, Odžo 7, Štimac 13.

CIBONA: Rebec 5, Katić, Bundović 19, Vučić 4, Novačić 16, Prkačin 5, Badžim 9, Rozić 2, Ljubičić 2, Gibson 11, Ramljak 7.

KRAJ!

39. minut - Jovanović siguran sa penala za 100 poena domaćih - 100:78. Prkačin na drugoj strani vraća na 20 razlike.

39. minut - Braun za tri! 13 poena, 13 asistencija za pleja domaćih!

38. minut - Braun dolazi do 10 poena i ostvaruje dabl-dabl učinak sa 13 asistencija. Odlična partija najboljeg igrača Zvezde.

37. minut - Upisuje se i Nikola Jovanović.

36. minut - Budnović igra nestvaran meč. Pogodio je uz faul, nije promašio iz igre igrač Cibone večeras skupivši 19 poena.

35.minut - Brutalno zakucavanje Dženkinsa! Uz faul je poentirao u kontri popularni Đenka. Pogodio je i dodatno bacanje za 86:70.

35. minut - Nema rešenja Cibona za Gista, još jedno zakucavanje Zvezdinog Amerikanca.

34. minut - Budnović perfektan, novi poeni za gostujućeg igrača.

33. minut - Prkačin pogađa uz faul i smanjuje prednost domaćih na 13 razlike.

33. minut - GIST! Još jedno sjajno zakucavanje Amerikanca. Na drugoj strani nepromašivi Bundović za tri.

32. minut - Ostaje sam Čarls Dženkins koji pogađa trojku - 77:60.

31. minut - Bundović otvara poslednje deonicu svojim poenima i dolazi do 11. Bez promašaja na večerašnjem meču igrač Cibone.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Badžin poentira, ali uzvraća Gist, deluje nezaustavljivo krilni centar domaćih - 74:58.

29. minut - Upisuje i Gist trojku - 70:48. Ipak, Bundović u seriji, još jedna njegova trojka na meču.

28. minut - Beron seče dodavanje gostiju i lagano poentira za maksimalnih 21 razlike. Budnović trojkom smanjuje zaostatak.

27. minut - Bunović donosi poene gostima, ali na drugoj strani snažno zakucavanje Gista i 65:46.

26. minut - Trojka Brauna nakon kratkog perioda bez poena.

24. minut - Maše Dobrić i Braun zakucavanja, Gibson siguran za tri.

23. minut - Rebec za tri! Odmah na isti način odgovara Dobrić koji dolazi do 11 poena.

22. minut - Pogađa i Novačić za 55:38.

21. minut - Prvi poeni u nastavku za goste, Gibson za tri poena. Kuzmić kao i na početku meča svojim poenima otvara košgeterski učinak Zvezde u drugom delu.

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Štimac uz faul, Zvezda ide na "plus 20" i zaključuje prvo poluvreme. Centar crveno-belih ima 13 poena.

19. minut - Rebec pogađa dva bacanja. Isto čini na drugoj strani Štimac.

18. minut - Štimac siguran za najveću prednost domaćih od 19 razlike. Vucić smanjuje na drugoj strani.

17. minut - Dobra rola Odža u drugoj deonici i već sedam poena za Nigerijca. Badžim prekida seriju domaćih - 46:29.

16. minut - Panter se ne premišlja, sjajna trojka Zvezdinog Amerikanca i odlazak na "plus 17".

15. minut - Beron siguran sa distance za nove poene i 41:27.

14. minut - Trojka Gibsona, ali istom merom uzvraća Bili Beron i opet je to dvocifrena prednst domaćih.

13. minut - Badžim pogađa trojku na isteku napada za goste, ali novi poeni Odža popravljaju razliku.

12. minut - Upisuje se i Majkl Odžo za 33:19.

11. minut - Drugu četvrtinu otvara Novačić laganim polaganjem.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Gibson seče seriju Zvezde trojkom.

9. minut - Nastavlja se serija domaćih. Braun lagano poentira, a onda i trojka Simanića za 31:14.

9. minut - Crveno-beli odlični u napadu. Štimac je iznudio nameran faul Ljubičića i uz to poentirao. Promašio je dodatno bacanje, ali je u narednom napadu ponovo poentirao.

8. minut - Ljubičić pogađa na isteku napada pored Štimca, ali se ispravlja na drugoj strani centar Zvezde - 22:12.

7. minut - Simanić uz faul! Sjajna igra dvojice igrača Zvezde, Boriše i Dobrića. Crveno-beli idu na prvo dvocifrenu prednost.

6. minut - Dobrić nastavlja da dominira u prvoj četvrtini, nova dvojka.

5. minut - Novi poeni Simanića za "plus pet" Zvezde.

4. minut - Braun! Upisuje se i Lorenco trojkom! Smanuje na drugoj strani Vucić - 13:10.

4. minut - Dobrić dolazi do svog petog poena, ali brzo vraća Gibson.

3. minut - Serija trojki na obe strane. Simanić sada poentira van linije 6,75.

2. minut - Ognjen Dobrić uzvraća, trojka za Zvezdinog beka, ali Novačić u seriji. Još jedna trojka gostujućeg igrača.

1. minut - Meč je otvoren poenima Ognjena Kuzmića, ali na drugoj strani Novačić siguran za tri!

18.00 - Utakmica je upravo počela!

17.55 - Zvezda igra bez Dejana Davidovca, Marka Jagodića Kuridže, Filipa Čovića i Stratosa Perperoglua, dok im se na listi povređen pridružio i Branko Lazić.

17.24 - Izabranici Dragana Šakote u duel protiv Cibone ulaze nakon dva poraza u Evroligi od Žalgirisa i Albe. Biće ovo idealna prilikda se crveno-beli vrate na pobednički put, ali i okončanu pakleni ritam utakmica.

17.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 16. kola ABA lige između Crvene zvezde i Cibone. Uz informer.rs pratite dešavanja iz hale "Pionir".