23.01.2020

22:47 >> 22:41

(VIDEO) DESETKOVANA ZVEZDA MUŠKI "POGINULA" U ŠPANIJI! Crveno-beli pali posle neizvesne završnice, Barselona izvukla živu glavu u Blaugrani!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 21. kolu Evrolige od ekipe Barselone sa 82:86 (19:29, 23:12, 24:21, 16:24) posle neizvesne završnice u Blaugrani

Šteta, šteta, šteta...

RUSI IGRALI ZA ZVEZDU! Valensija pala u Moskvi, Olimpijakos nastavio da tone!

Ekipa Dragana Šakote bila je jako blizu velike senzacije u Blaugrani, ali je na kraju poražena od Barselone koja se provukla na svom terenu. Desetkovani crveno-beli muški su "poginuli" na teškom gostovanju, bili do poslednjeg minuta u igri za pobedu, ali...

Zvezda je očajno počela, prvih 10 minuta okončala je sa 10 poena zaostatka. Nerešiva enigma za goste bio je neverovatni Nikola Mirotić koji je ubacio 14 poena u prvoj deonici. Činilo se da će se ponoviti 2018. godina i ubedljiv poraz u Blaugrani (88:54), ali je usledila sjajna igra crveno-belih.

Šampion ABA lige probudio se u drugih 10 minuta, Kevin Panter namestio je nišanse sprave i počeo da gura Zvezdu ka povratku koji je i usledio. Gosti su uspeli da se u potpunosti vrate i povedu na poluvremenu sa 42:41. Nešto se probudili u Džejmsu Gistu koji je počeo da diže formu baš kada je Zvezdi potrebno.

Treća deonica ponovo je bila obojena u crveno-bele boje. Vladimir Štimac pravio je probleme, ali ne toliko u reketu koliko sa linije 6,75. Centar Zvezde pogodio je DVE TROJKE u Blaugrani. Gosti su nastavili da dominiraju i odu na maksimalnih "plus šest" u 31. minutu.

Ipak, tada kreće potop... malo je ko očekivao da će Abrines da pokrene domaće pored svih ostalih igrača. Pogodio je dve trojke igrač Barselone, kome se pridružio i Ribas. Ipak, Zvezda se vratila i iz ovog nokdauna, ali je Mirotić prvom trojkom iz šest pokušaja razbio snove crveno-belih koji su se muški borili i muški "poginuli" na teškom gostovanju ekipi koja je među favoritima za osvajanje Evrolige.

Domaće je predvodio Mirotić sa 25 poena, dok je Brendon Dejvis postigao 10. Kod Zvezde istakli su se Lorenco Braun sa 15 (8 asistencija) i Kevin Panter sa 13 postignutih poena.

Zvezda naredni meč u Evropi igra protiv Anadolu Efesa sledećeg petka u Beogradu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 86:80 (29:19, 12:23, 21:24, 24:16)

Dvorana: Blaugrana, Sudije: Oleg Latiševs, Pjotr Pastusijak, Sefi Šemeš

BARSELONA: Dejvis 10, Ribas 7, Hanga -, Smits -, Oriola 6, Abrines 5, Higins 6, Dilejni 4, Kjurik 8, Klaver 9, Mirotić 25, Tomić 6.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 8, Panter 13, Braun 15, Perperoglu -, Beron 3, Dobrić 7, Gist 12, Dženkins 6, Simanić 3, Jovanović 3, Štimac 12.

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ!

40. minut - Nije Zvezda uspela da se vrati, Braun pogađa utešne poene.

40. minut - Maši Braun, a onda i trojka Ribasa. Sada će biti teško Zvezdi...

39. minut - Panter je pogodio oba penala, na drugoj strani Barselona polovična.

39. minut - Olako su crveno-beli pustili Mirotića da šutne trojku i pogodi. Beže domaći sada na 82:78.

38. minut - Krade loptu Braun i zakucava! Opet je "minus jedan"!

38. minut - Maši Panter trojku, Dilejni siguran za dva.

37. minut - ŠTIMAC ZA TRI! Zvezda na "minus jedan" - 77:76.

36. minut - Braun zakucava uz faul! Zvezda dobija tri poena iz ovog napada.

35. minut - Sada i Abrines čini isto, nova trojka domaćih i sada je velikih sedam razlike - 77:70.

35. minut - Trojka Oriole, Zvezda u problemu.

34. minut - Dilejni se upisuje u listu strelaca i sada opet vode domaći.

33. minut - Panter! Sada za dva poena, odlično igra Amerikanac večeras. Ipak, Abrines odgovara.

32. minut - Tomić siguran, serija 5:0 domaćih.

32. minut - Oriola za tri, smanjuje Barselona na 65:68.

31. minut - Kuzmić zakucava! Dobro počinje po crveno-bele.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Nikola Jovanović fauliran, pogodio je oba penala za 60:66. Dženkins faulira Tomića koji pogađa penale. Crveno-beli idu u poslednju četvrtinu sa "plus četiri".

30. minut - PANTER OPET! JOŠ JEDNA TROJKA!

29. minut - PANTER ZA TRI! ZVEZDA VODI 60:61!

28. minut - Dženkins pogađa daleku dvojku za "minus tri".

27. minut - Mirotić pogađa oba penala - 60:55.

26. minut - Gist uz faul! Odlično je Braun uposlio krilnog centra Zvezde koji zakucava i pogađa dodatno bacanje.

26. minut - Mini serija Dejvisa koji sa četiri vezana poena šalje domaće na 58:52.

24. minut - Tehnička greška za Dragana Šakotu zbog prigovora. Mirotić pogađa bacanje.

23. minut - Dejvis uz faul. Mali pad u igri crveno-belih.

23. minut - Mirotić siguran za dva poena, sada je 49:48 za domaće.

22. minut - Nastavljaju domaći sa trojkama, ali nastavlja i Zvezda! Klaver na jednoj pa Bili Beron na drugoj strani.

21. minut - Drugi deo igre počinje trojkom Kjurika, ali odmah vraća Dobrić!

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Mirotić ostaje sam i pogađa dvojku.

19. minut - ŠTIMAC ZA TRI! Centar crveno-belih nastavlja da iznenađuje! Zvezda vodi!

18. minut - Mirotić pogađa jedno od dva bacanja, Dženkins na drugoj strani smanjuje na 38:37!

17. minut - Gist za tri! Vraća se Zvezda! Nakon njega i Štimac za dva, sada je samo dva razlike za domaće!

16. minut - Ribas pogađa trojku za 38:31.

15. minut - Higins prekida nalet crveno-belih i pogađa za dva.

14. minut - Štimac siguran pod obručem. Zvezda prilazi na 33:29.

13. minut - Mini serija Zvezde. Kevin Panter i Džejms Gist teraju Svetislava Pešića da zove tajm-aut.

11. minut - Domaći nastavljaju gde su stali, Higins pogađa uz faul, ali maši dodatno bacanje.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Mirotić je izašao, a njegova zamena Tomić nastavlja gde je Crnogorac stao. Nakon njega ponovo Klaver siguran i Zvezda ide na 10 poena zaostatka.

9. minut - Smanjuje Štimac sa svojih četiri vezanih poena, Klaver je odgovorio na drugoj strani i upisao se u strelce.

8. minut - Ne prestaje Mirotić! Njegova serija od 11 poena, već ih ima 14!

8. minut - Odlično je Braun ukrao loptu, a onda i zakucao, ali Mirotić ponovo uz faul - 21:15.

7. minut - Mirotić pogađa uz faul za 16:13. Onda nakon greške crveno-belih još jednom Crnogorac siguran, njegova serija od sedam poena.

6. minut - Kuzmić pogašđa i vraća prednost crveno-belima.

4. minut - Mini serija domaćih, Mirotić uspešniji od Simanića, a onda i Dejvis siguran za izjednačenje.

3. minut - Kjurik vraća trojku - 5:7. Ipak, koristi brzinu Lorenco Braun i poentira.

2. minut - Mirotić smanjuje, ali Boriša Simanić pogađa trojku! Dobar početak crveno-belih.

1. minut - Dobrić za dva, crveno-beli imaju 4:0.

1. minut - Dobro je počelo po Zvezdu, Kuzmić siguran u reketu!

21.00 - Utakmica je upravo počela!

20.55 - Meč uskoro počinje!

Anketa

20.47 - Ovako je izgledao dolazak igrača Zvezde u Blaugranu:

20.26 - Podsećanja radi, ovo je drugi duel ove sezone između Zvezde i Barselone. Španci su bili bolji u Beogradu sa 73:65. Crveno-beli do sada nikada nisu pobedili u Kataloniji, a najubedljiviji poraz doživeli su pod vođstvom Dušana Alimpijevića (88:54).

20.12 - Zvezda u velikim kadrovskim problemima čeka duel sa Barselonom. Dragan Šakota ne može da računa na Stratosa Perperoglua, Marka Jagodića Kuridžu, Dejana Davidovca, Filipa Čovića, ali i od nedavno bolesnog Branka Lazića.

19.58 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 21. kola Evrolige između Barselone i Crvene zvezde. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Španije.