05.02.2020

21:00

STRAŠAN PREOKRET! Zvezda bila mrtva, pa nokautirala PAO!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u 23. kolu Evrolige ekipu Panatinaikosa - 78:73 (9:21, 26:11, 11:25, 32:16)

Kakva pobeda crveno-belih… Bili su mrtvi, ali su uspeli da se podignu iz ponora, slave i tako naprave još jedan korak ka narednoj rundi EL.

Zvezda je jako loše ušla u utakmicu... Nisu crveno-beli mogli da se sastave. Ali, kao i mnogo puta ove sezone nisu se predali.

Kako je vreme prolazilo polako je šampion Srbije dolazio do svoje igre. Prednost Grka se topila, a posle trojke Pantera i zakucavanja Davidovca na semaforu je stajalo  35:32.

U nastavku PAO se opet odlepio, ali su Panter (24 poena), kao i povratnik Stratos Perperoglu (12 poena) uspeli da vrate ekipu. Kada je bilo važno lopta je bila u njihovim rukama.

Zvezda je prevazišla umor i uspela da slavi. Sledeći je Himki, a crveno-beli su prekinuli niz od četiri poraza.

Crvena zvezda - PAO 78:73 (9:21, 26:11, 11:25, 32:16)

Dvorana: "Štark Arena". Sudije: Perez, Difaljah, Udjanski

Crvena zvezda: Panter 24, Braun, Perperoglu 12, Davidovac 8, Lazić, Beron 8, Gist 2, Jagodić-Kuridža 5, Dženkins 2, Simanić, Odžo 8, Štimac 9

Panatinaikos: Tomas 12, Rajs 4, Papajanis 12, Rautins, Papapetru 4, Papas 10, Džonson 3, Fredet 11, Kalates 9, Vajli, Mitoglu 8, Bentil

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

KRAJ!

40. minut - Beron polovičan sa bacanja - 76:73.

40. minut - Sjajna odbrana Dženkinsa, lopta je za Zvezdu!

40. minut - Panter siguran sa penala - 75:73.

40. minut - Trojka Pantera - 74:73! Pitino je zaradio tehničku.

39. minut - Au, šta je pogodio Kalates uz faul - 71:73.

39. minut - Tomas pogađa trojku - 70:70! Perproglu samo jedno slobodno bacanje pogađa - 71:70.

38. minut - Kuridža je promašio oba slobodna bacanja.

38. minut - Panter iz teške pozicije za 70:67.

38. minut - Štimac zakucava, uzvraća Mitroglu - 68:67!

36. minut - Trojka Perepoglua - 65:65!

35. minut - Štimac pogađa posle dodavanja  Kuridže - 62:65.

35. minut - Perpeoglu uz faul - 60:65.

35. minut - Siguran je Štimac sa penala - 57:65.

34. minut - Perperoglu pokušava da vrati crveno-bele - 55:62!

33. minut - Ferdet trojkom donosi 52:62.

32. minut - Štimac odgovara na poene gostiju - 50:59.

Treća četvrtina:

30. minut - Treće četvrtina je završena rezultatom - 46:57.

29. minut - Pogodio je Davidovac, ali je Tomas uzvratio - 43:55.

28. minut - Ves Džonson je postigao trojku, Šakot traži minut odmora .

28. minut - Isti igrač je još jednom precizan sa penala - 41:50.

27. minut - Ferdet nastavlja seriju - 41:48.

27. minut - Ferdet je sada pogodio oba slobodna bacanja - 41:46.

26. minut - Ferdet siguran za 41:44.

25. minut - Kaltis lagano posle nesportske Kuridže. Uzvratio je Gist - 41:42

25. minut - Beron lagano poentira iz kontre - 39:39.

22. minut - Papas je postigao prvu trojku za goste na meču - 37:39.

22. minut - Prve poene u nastavku postigao je Papajanis, uzvratio je Odžo .

21. minut - Obe ekipe su promašile po napad.

Druga četvrtina:

20. minut - TROJKA PANTERA! Veliki preokret Zvezde! Davidovac je zakucao za 35:32! Serija zvezda iznosi 21:5

19. minut - Trojka Davidovca za veliko oduševljenje u Areni - 28:32.

18. minut - Stratos Perperoglu dobio je tehničku grešku. Papapetru nije pogodio trojku - 23:30.

18. minut - Konačno je Zvezda pogodila iz reketa, Odžo je siguran - 23:29.

17. minut - Sudija nije svirao faul na Panteru, a onda je u narednom napadu Kuridža lagano pogodio - 21:29.

16. minut - Panter još jednom pogađa, Pitino traži minut odmora - 19:27.

15. minut - Panter je pogodio slobodna bacnja - 17:27.

14. minut - Kuridža pogađa, ali uzvraća Rajt lagano - 14:27.

- Posle duge pauze zbog povrede na terenu je Perperoglu.

13. minut - Papajanis siguran sa penala, na drugoj strani Panter je promašio trojku - 12:25.

13. minut - Papajanis hvata tešku loptu pod košem i poentira, na drugoj strani Panter polovičan sa penala - 12:23.

12. minut - Sjajan koš Pantera iz više nego teške situacije - 11:21.

11. minut - Zvezda se baš muči, Štimac je promašio čist zicer, ali je Tomas odgovorio faulom u napadu.

Prva četvrtin:

10. minut - Papajanis je pogodio pod košem za kraj očajne Zvezdine prve četvrtine - 9:21.

8. minut - Lagani poeni Rajsa, na drugoj strani Zvezda ne može da se sastavi - 7:17.

8. minut - Konačno, Beron je pogodio težak šut  za 7:15.

7. minut - Crveno-beli ne mogu da pogode koš. Promašio je Braun, a ni gosti ne uspevaju da pronađu put do koša.

6. minut - Zvezda ima 10 poena minusa, a trener Dragan Šakota zatražio je minut odmora.

5. minut - Lagani poeni Kalatesa, Zvezda se na drugoj strani muči u napadu.

4. minut - Mitoglu je pogodio uz faul, bio je precizan i sa linije za slobodna bacanja - 5:11.

3. minut - Ben prekida seriju gostiju trojkom - 5:8.

2. minut - Papas je poentirao za goste, a Beron nije uspeo da pogodi trojku. Papapetru je još jednom pogodio.

1. minut - Prve poene na utakmici postigao je Kalates posle laganog polaganja - 0:2. Uzvratio je Odžo sa linije za slobodna bacanja.

1. minut - Utakmica je počela!

- Pred početak utakmice u dvorani je bilo oko 7.000 navijača.

18.36 - U sastavu Zvezde nema Kuzmića i Dobrića, u timu su Simanić i Perperoglu.

18.35 - Jedan specijalni gost stigao je u Arenu. O kome je reč pogledajte OVDE.

18.33 - Vremena za pripremu nije bilo mnogo.

Nismo imali mnogo vremena da se spremimo za duel sa Panatinaikosom. Recept je jednostavan, moramo da odigramo borbeno, čvrsto i sa mnogo energije kao što smo odigrali drugo poluvreme sa Efesom i derbi sa Partizanom. Trebaće nam svaka moguća pomoć, zato pozivam naše navijače da dođu i podrže nas u ovoj utakmici u kojoj idemo na pobedu - zaključio je Jagodić-Kuridža.

18.31 - Crveno-beli u ovaj meč ulaze na krilima pobede u večitom derbiju.

18.30 - Dobro veće i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Panatinaikosa. Crveno-beli se bore za plasman u narednu rundu, ali i da prekinu niz od četiri poraza.