07.02.2020

17:53 >> 20:16

(VIDEO) ZVEZDA SE KASNO PROBUDILA! Himki nadigrao crveno-bele! Očekuje nas paklena borba za TOP 8!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Himkija sa 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21) u okviru 24. kola regularnog dela Evrolige

Izabranici Dragana Šakota loše su otvorili meč, a Himki je preko Jonasa Jerebka i Devina Bukera napravili razliku ispod samog koša. Kasnije su usledlie i pogođene trojke domaćina što je bio prelomni deo duela.

U nastavku igre Himki je čuvao stečenu stečenu prednost sve do poslednjih dva minuta utakmice kada su crveno-beli preko Kevina Panetra zapretili i došli na minus četiri, međutim vremena je bilo isuviše malo kako bi se odnela pobeda iz Rusije. Himki je u ovom trenutku izjednačen na tabeli Evrolige sa crveno-belima uz učinak od 10 pobeda i 14 poraza.

Himki - Crvena zvezda 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21)

Dvorana: Arena Mitišči. Sudije: Roča, Mogulkoč, Peruđa.

Himki: Šved 20, Krejmer, Buker 13, Tima 6, Zajcev 5, Vjalcev 6, Desjatnikov, Jerebko 19, Monia 3, Jović 4, Baraškov.

Crvena zvezda: Panter 20, Braun 6, Perperoglu 2, Davidovac 5, Lazić 7, Dobrić 9, Gist 6, Jagodić-Kuridža 2, Dženkins, Simanić 3, Odžo 2, Štimac 10.

SPAKOVAO KOFERE! Stranac napustio Zvezdu!

Četvrta četvrtina:

KRAJ MEČA!

Poslednji minut - Panter pogađa za minus sedam! Ostao je malo vremena do kraja... Uspeo je Panter da Zvezdu dovede ma minus četiri, međutim nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret.

9. minut - Snažno zakucavanje Gista!

8. minut - Sam finiš meča u Rusiji, Himki čuva plus deset i na korak je od trijumfa.

6. minut - Zvezda je na minus deset u samom finišu poslednjeg perioda.

5. minut - Veliki broj promašaja sa obe strane.

4.minut - Nova trojka Šveda preko ruke za 71:59!

3. minut - Zvezda na minus devet, poeni Perperoglua.

2. minut - Sada Davidovac poenima kruniše lepu akciju crveno-belih.

1.minut - Gist pogađa na startu četvrte deonice, ali Jerebko uzvraća.

Treća četvrtina:

Kraj treće deonice - Himki sa plus 13 ulazi u odlučujuću deonicu!

9.minut - Štimac pogađa sa linije penala i postiže svoj osmi poen na današnjem meču.

8. minut - Sada Tima pogađa za tri! Serija Himkija... Tajm-aut Dragane Šakote.

7. minut - Jerebko donosi Himkiju plus deset u finišu treće deonice.

6. minut - Trojka Ševda sa preko osam metara!

5. minut - Zvezda na minus pet! Poeni Lazića!

4. minut - Odlična igra Zvezde u odbrani! Nesportska Time, međutim, crveno-beli nisu to iskroistili na pravi način.

3. minut - Prvi poeni za Zvezdu u nastavku. Postiže ih Jagodić-Kuridža sa penala. Nedugo zatim i Braun pogađa za tri! Mini serija Zvezda 5:0.

2. minut - Šved prekida seriju promašaja i vodi Himki na plus 15.

Druga četvrtina:

Poslednji minut - Dve vezane trojke Kevina Pantera za 45:36! Međutim, Buker uzvraća istom merom.

9. minut - Sama završnica prvog poluvremena, Štimac održava Zvezdu u igri. Novi poeni borbenog centra crveno-belih. Tehnička za Šakotu zbog prigovora.

8. minut - Uspeo je Davidovac da pogodi za tri, ali je Monia već u narednom napadu uzvratio istom merom.

7. minut - Jerebko za tri, ali Panter uzvraća, ali za dva poena.

6. minut - Makimalnih plus 16 za Himki. Zakucavanje Bukera posle lepe akcije domaćina. Ponovo Štimac posle ofanzivnog skoka pogađa za dva.

5. minut - Prvi poeni za Zvezdu u nastavku igre preko Štimca. a druge strane i Himki je dugo bez poena.

3. minut - Zvezda se muči u napadu. Bez poena su za sada u drugoj deonici.

2. minut - Jović pogađa tri penala i vodi Himki na maksimalnih 14 poena razlike. Zvezda i dalje bz koša.

1. minut - Poeni Jovića sa penala za plus 11.

Prva četrtina:

Kraj prve deonice- Vjalcev pogađa u samom finišu za konačnih 28:18. Zvezda je primila veliki broj poena tokom prvih deset minuta.

9.minut - Serija promašaja sa obe strane koju trojkom prekida Vjalcev. Novi tajm-aut Dragana Šakote. Serija Himkija...

7.minut - Novi poeni Jerebka, ali na drugoj strani Simanić "cepa"mrežicu za tri! Utvratio je Šved isto merom.

6.minut - Rasplamala se borba na perketu, Himki vodi sa 15:12! Tajm-aut Dragana Šakote.

4. minut - Novi poeni Dobrića, Zvezda vodi 9:6!

3.minut - Pogodio je Buker, ali je Odžo na drugoj strani doneo Zvezdi nove poene. Zatim je usledila serija domaćina od 4:0.

2. minut - 5:0 vodi Zvezda! Mini serija crveno-belih na startu meča.

1. minut - Lazić donosi početnu prednost crveno-belima od 2:0!

UTAKMICA JE POČELA!

17.59 - Bili Beron zbog umora neće igrati večeras protiv Himkija!

17.53 - U prvom ovosezonskom duelu Zvezda je na svom parketu ubedljivo savladala Himki sa 90:78.

17.50 - Tim Dragana Šakote posle 23 odigrana kola u regularnom delu Evrolige ima učinak od 10 poebda i 13 poraza, dok je Himki u dosadašnjem delu takmičenja ostvario devet rijumfa.

17.40 - Crvena zvezda je danas saopštila da je Senegalac Mohamed Faje napustio redove aktuelnog regionalnog i srpskog šampiona. Sam Faje se zahvalio klubu i "delijama" na dve fantastične godine koje je proveo u taboru crveno-belih.

17.32 - Sam Dragan Šakota istakao je da je domaći tim bolji na papiru, međutim, trener crveno-belih smatra da je borba na terenu večeras ipak presudni faktor.

17.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog posvećen utakmici između Himkija i Crvene zvezde. Ekipa Dragana Šakote u ovaj duel ulazi posle trijumfa nad Panatinaikosom u "Štark areni" pre dva dana i pokušaće da danas u slučaju trijumfa nastavi borbu za plasman u TOP 8 fazu takmičenja.